Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:53
O ovom cvijetu na posljednjoj slici smo dugo diskutirali na temi iberis i zaključak je bio da je to IBERIS sempervivum. Shasha je dobro uočila da ima listove kao krasula, lišće mu je mesnato, a deblo mu je drvensto. Cvjeta cijelu zimu, ljeti se malo prorijedi, a onda opet u jesen zazeleni. To je starinski cvijet i kod nas ga ima puno.
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 10:06
tako mi je nekako bio veliki cvijet da nisam prepoznala Iberis koji imam doma, a zanimljivo sudjelovala sam u raspravi na forumu što je to.Lamp
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 10:11
Ja sam sad pročitala onu raspavu i tek sad poima nemam koji je kojismile42
Nekako sam do sad mislila da je iberis onaj jednogodišnji,alysum onaj žuti a za ovog nisam ništ mislila...on je bio samo lijep Tonguedovoljan razlog da ga nabavimLOL
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 10:13
Shassha jel to tebe muče "slatke brige"?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 10:16
Jok,Tija,davno sam se domogla i alysuma i iberisaWinkLOL
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 13:53
Lantana malo mi je toplije oko srca kada vidim ove tvoje slike...
Pa je ne znam kako ti se dalo iz takve ljepote dolaziti na snijeg u Kutinu???
Ne mogu ništa od cvijeća izdvajati već samo reći da je to fantazija.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 14:45
Proljeće, znaš svaka promjena je dobra. Meni je super ići malo na snijeg, vidjeti druge ljude, u VŽ bi bila i duže da mogu. Jest da je bilo zima, ali bilo je super i na kavici s forumašicama i sve ostalo.
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 09:03
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Proljeće, znaš svaka promjena je dobra. Meni je super ići malo na snijeg, vidjeti druge ljude, u VŽ bi bila i duže da mogu. Jest da je bilo zima, ali bilo je super i na kavici s forumašicama i sve ostalo.
A to ti vjerujem ,  pogotovo kada znaš u kakvu ljepotu se vraćaš. I ja bih tako uživala. A zamisli si ovo molim te...ja se jutros probudim i vidim 10 cm snijega i onda se sjetim kako negdje sija sunce i padnem u bedaru.
Hoooooooooooooću prooooooooooljećeeeeeeeee Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 09:18
Ma proljeće  dolazi, vidi se to i po ovim slikama, a naslućuje se i kod mene u Rijeci, nekako kao da mu se ove godine žuri, a kad dođe na more, evo ga za čas i u Zagrebu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 09:58
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ma proljeće  dolazi, vidi se to i po ovim slikama, a naslućuje se i kod mene u Rijeci, nekako kao da mu se ove godine žuri, a kad dođe na more, evo ga za čas i u Zagrebu.
 
Joj Triša gdje smo mi još od proljeća, bar ovdje u Zagrebu...tebi je super ti već imaš proljeće a mi smo u pravoj zimi...Tongue
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 11:56
Evo proljeća! Sunce ko u proljeće, evo par slika juros uz kavicu iz dnevnog boravka.










život je more
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 11:59

Gospe ti , lipo li je

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 13:05

WoW !!!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 14:06
Sutra kroz dan kad budem pila kafe zamišljat ću da sam na tvojoj terasi sa crvenim ružama, ma blago tebi...
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 14:17
Bilo bi mi draže kad bi sve skupa mogle popiti kavu na mjoj terasi.
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 15:14
Lantana ima jedan stih iz pjesme a glasi otprilike ovako:
umrijet ću od ljepote...Tongue
Jesi ti svjesna koliko si sretna??? Ja na žalost tako kavu pijem samo za vrijeme godišnjeg...ah kada će taj godišnji???
 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 15:45
Cure su u pravu,ubices nas ovim slikama! Danas je kod mene jedan od toplijih zimskih dana, +2 Cry,pozelim svake zime da sam ptica-selica,tvoj kraj me ne bi izbegao Big%20smile. Dakle, kada pijes kafu seti se i mene!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 18:19
...pa nije ni Brač na kraj svijeta, postoji mogućnost ispijanja kave još u ovom životu! Slike obaraju s nogu pa sam ipak sjela!Thumbs%20Up
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 20:41
Tako je Zvonkice, ...nije Brač na kraj svijeta..., kod mene svi dolaze ljeti i to u 8. mjesec, a proljeće prekrasno, jesen super, pa čak i zima je ok. Možda se jednom ipak odlučite...u ovom životu...
život je more
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 21:56
Da ti budem iskrena nikad ne uzmen go u osmom mjececu, umaraju me gužve.Zato najviše volim jesen i proljeće pa čak i zimu. I mi imamo mjesto za odmor u Omišlju ali bez vrta nažalost pa kad nam dojadi otiđemo u mir i tišinu.Ali ovo tvoje je nešto sasvim drugo. Nikad se ne zna ,Censoredmožda jednom popijemo kavicu na tvojoj terasi!
P.S. dok bi svi pili ja bih vjerojatno letala po vrtu i zagledala svaki cvijet iako svakom ne znam ime ali zato obožavam ljepotu kakve nema .Mislim da je cvijet nešto najljepše i najnježnije što postoji!smile63
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.