Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božikovine - traže, nude...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božikovine - traže, nude...

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Božikovine - traže, nude...
    Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 01:31
Da, dobro ste pročitali, tražim punicu granatum (mogranj, nar), sadnicu, reznicu ili sjeme. Ako se netko želi riješiti punice tu sam.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 09:25
Vjerujem da bi se mnogi rado riješili punice, ali je ne smiju ponuditi tako javno.smile156
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 09:49
ova ti je dobra....
 
ali na zalost nemam nar....
 
jucer sam poklopao jednog ali sadnice ni sjemena nemam....
 
nego dali bih on uspio mozda u kontinentalnom dijelu??
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 13:22
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Da, dobro ste pročitali, tražim punicu granatum (mogranj, nar, šipak), sadnicu, reznicu ili sjeme. Ako se netko želi riješiti punice tu sam.


e kad bi mogli doci do novigrada, ja imam jednog za iscupati a velik je i jos ima plodove na sebi.....Smile
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 13:44
Oko mojeg nara ima malih izboja. Jel bi se to moglo nekako užiliti?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 14:23
Najlakše ga je uzgojiti iz tih izboja. Treba ih pažljivo odvojiti i zasaditi, samo mislim da sad nije pravo vrijeme za to.
Sa reznicama također uspijeva 
Može se uzgojiti i iz sjemenke, ali ga onda treba cijepiti da bi dao plod.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 19:08
Koliko ja znam,nar nije baš otporan na niske temperature.Barem su meni tako rekli,preko zime sa njim u kuću.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 19:13
ja ga imam - ali sam ga isto unesla u ložionu , gdje i ostale cvetke , mislim da nije za ostat  vani  isto imam dosta mladica ali nisam ih još vadila
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 19:23
kod moga susjeda je ostao vani i nije smrzao.ja sam si jednog presadio ali je bio veči pa se bojim da se neče primiti.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 20:19
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Da, dobro ste pročitali, tražim punicu granatum (mogranj, nar, šipak), sadnicu, reznicu ili sjeme. Ako se netko želi riješiti punice tu sam.


... kaže MM vrlo rado, ali dobro kuha pa ju ipak ne da nikome.....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 21:53
Kod nas ima šipka koliko hoćete samo je pitanje da li vi hoćete ljuti (to su ovi kojih ima svugdje) ili hoćete slatki s velikim plodovima. Odgovorite pa ćemo nešto naći, onaj ljuti sigurno.
život je more
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 20:55
Ja imam nar vec 5 godina. Posadila sam ga iz sjemena, ali jos nije cvjetao.Procitala sam vase komentare da se mora kalamiti da bi cvjetao i radjao,probat cu to nagodinu, pa cu vidjeti.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 19:32
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Kod nas ima šipka koliko hoćete samo je pitanje da li vi hoćete ljuti (to su ovi kojih ima svugdje) ili hoćete slatki s velikim plodovima. Odgovorite pa ćemo nešto naći, onaj ljuti sigurno.



Danas, poslijepodne vratio sam se od punice i odluka je pala, hoćemo slatki s velikim plodovima.
Znam da je zimi problem s "punicom" no strpati ćemo je u zimovnik a na proljeće leti van.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 21:08
Od takvog šipka mogu vam poslati samo reznice, nema mladih.
život je more
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 00:48
Zavirio sam u bukvare i pronašao o "punici":

Punica granatum var. spontanea - nar u divljem stanju (poznat kao ljutun, naročito prisutan u dolini Neretve), niži i trnovitiji grm, sa manjim i kiselim plodovima.

Punica granatum var. sativa - pitomi nar, jačeg i većeg rasta, krupnijih, slađih i jestivih plodova.

Punica granatum var. nana - ukrasni nar, ukrasni grm, uzgaja se zbog svog patuljastog rasta i malih plodova. Boja cvjetova varira ovisno o podvrsti od bijele do crvene.

Bili smo u zabludi da postoje samo dva varijeteta a na kraju ispada da postoje tri i da smo mislili na treći varijetet Punica granatum var. nana.
Ma nema veze, koji god varijetet imali tu smo, punica je punica, zar ne?

Isto tako, šipak (rosa canina), nema nikakve veze s narom (punica granatum).
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 18:48
Dakle da ponovim (isto sam napisala na temu Punica - nar), mi u Dalmaciji nar zovemo šipak.
Imam  Punica granatum var. spontanea - nar u divljem stanju - to nije nikakav problem poslati.

Punica granatum var. sativa - pitomi nar, jačeg i većeg rasta, krupnijih, slađih i jestivih plodova - mogu poslati samo špice pa da probate zakorijeniti.

Punica granatum var. nana - ukrasni nar, ukrasni grm, uzgaja se zbog svog patuljastog rasta i malih plodova i to bi se dalo nabaviti.

Pa vi odberite... i javite...
život je more
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 05:15
Lantana, odluka je pala i javljamo ti na PP.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 06:26
Žicamo nekoliko sadnica poncirusa pa ako ih netko ima neka nas se sjeti.


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 18:56
Mačiće 5 mj. stare, umiljate i socijalizirane, očišćene od glista i cijepljene, poklanjamo.

Bandić



Fri fri



Majušna



Pirga



Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 09:23
Ima li netko sjeme od biljčice gunnera manicata ili ako zna gdje se može kupiti (biljka ili sjeme) neka javi na pp.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.