Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 23>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 09:12
Otok, ti si nas navukla na paulovniju.
Primjerak koji si nam poslala viši je od dva metra a pred zimu smo ga sravnili sa zemljom. Raste na očigled!
Staviti ćemo fotku da se uvjeriš samo da ulovimo malo cajta.
Hvala ti još jednom i drži nam palčeve da nam projekt paulovnija uspije.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 17:30
ludilo je kako me sve više fascinira ta paulovnija, a zanimljivo je da sam samo u jednoj pčelarskoj knjizi pročitao za nju kao medonosnu biljku i to mi je ostalo onako na periferiji sjećanja i kopkalo me jer ništa više nisam saznao i zato je nisam zaboravio, sva sreća! i sam sada planiram nasad veličine optimalnog minimuma da imam vrcanje.
 
Da li je netko pogledao slike EVODIJE?
nema nikakvih komentaraShocked
morat ću joj otvorit temu!
pozz
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 20:07
Evo fotke paulovnije koja je lani odrezana u ravnini sa zemljom. Štap bambusa je 180 cm iznad zemlje.

Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 09:46
Ja sa prošle godine skupio nešto sjemena te biljke pa ako netko treba, mogu mu poslati poštom. Običnom, ne elektronskom :)
 
Imam 10ak biljčica u pol litarskim flašicama, sporo i nikako rastu pa ne znam kako dalje s njima. Može li netko iskusniji napisati kako da postupam s njima, odnosno, ako imate kakav zanimljiv link o uzgoju tog drveta molim lijepo.
 
Na ovom linku su zadnje 3 fotografije drvoreda u Rovinju
 
Inače je to drvo v USA na spisku invazivnih biljaka, dakle onih koje se lako i brzo šire te ugrožavaju druge vrste
 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 13:29
Presadi mlade paulovnije u duboke posude i tako ih ostavi do proljeća.
Na proljeće ih presadi van na trajno mjestu da se dobro zakorjene do zime. Pred samu zimu odreži biljku u ravnini sa zemljom.
Sljedeće proljeće paulovnija će potjerati dvije mladice. Jednu odreži a drugu mazi i pazi.


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 16:23
Više detalja ima na ovom linku.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 16:56
pozdrav! da li bi netko možda imao sliku tek niknulih biljčica paulovnije da ju objavi? meni u kašeti di je posijana niče više toga pa sam u brizi da li to sve niče korov iz komposta ili ima i paulovnije..
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 17:12
Originalno poslano od člana medomann medomann napisao:

pozdrav! da li bi netko možda imao sliku tek niknulih biljčica paulovnije da ju objavi? meni u kašeti di je posijana niče više toga pa sam u brizi da li to sve niče korov iz komposta ili ima i paulovnije..
 
 
Na ovom linku su fotke koje sam danas napravio.
 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 19:36
Medomann, slike tek izniklih paulovnija možeš vidjeti na početku teme - treće ili četvrta stranica.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 20:02
Pogledao sam slike ali nisu tek iznikle nego malo vece, ali nema veze jer sam siguran da to nice mnoštvo paulovnija jer niti u jednoj drugoj kašeti s takvim kompostom ne niče baš nista, a ima ih jedno 6-7. sad koliko čitam ovdje dosta ih uvene pa sad moram naći kako ih najbolje uzimiti i nagodinu presaditi. mislim preko zime sve osjetljive biljke staviti u grijanu garazu(i ostalih koliko stanu) i napraviti im rasvjetu na timer tako da im stalno bude 21.lipnja, prije toga ih mislim pustit da dozive dolazak jeseni i prestanu rasti da ih mogu presaditi, e nakon presađivanja bi išle u toplu garažu pod svjetlo da opet rastu do proljeća. što mislite da li bi to moglo naškoditi paulovniji i mozda nekim drugim biljkama?
Božikovine, negdje sam pročitao o toj umjetnoj rasvjeti pa ako me možete uputiti gdje mogu pronaći detalje, mada idem sad malo googlati pa cu vjerojatno naći..
pozz
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 20:30
googlao sam i pronašao neke informacije, ali daleko najdetaljnije su one od ljudi koji uzgajaju travu. uglavnom sam shvatio bit, sad me samo zanima ako netko zna di ima za kupiti takvih zarulja, koji su tipovi za što?
Kažu znalci prekaljeni u uzgoju trave da za rast biljka treba svjetlost plavog spektra, a za cvatnju crvenog, naravno tu postoji neka ravnoteža. meni znači onda treba žarulja plavog spektra za rast pa ako netko zna takve neka opiše i di se mogu kupit. Tnx
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 20:54
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 07:33
bok.
ja pokušavam naći sadnicu al čini mi se bezuspješno. zna neko možda di ima za kupit u okolici zagreba??
valjda će uspjet na kontinentu.

koliko dugo joj traje cvatnja?? i dal to ima veze dal je u toplijim krajevima ili kontinentalnim????
Tena 28.3.2010
Na vrh
gordiana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gordiana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 17:29
bok, ja očajnički pokusavam doći ili do sjemena paulovnije ili biljčice,pa nikako a po rasadnicima su mi pre-pre-preskupi.
zato bih molila da mi se daruje -ako neko zeli darovati.
M   O   L   I   M        V   A   S  
 
P  O  M  O   Z  I  T  E  
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 17:33
Originalno poslano od člana gordiana gordiana napisao:

bok, ja očajnički pokusavam doći ili do sjemena paulovnije ili biljčice,pa nikako a po rasadnicima su mi pre-pre-preskupi.
zato bih molila da mi se daruje -ako neko zeli darovati.
M   O   L   I   M        V   A   S  
 
P  O  M  O   Z  I  T  E  
 
Imam toga ko pljeve, mogu ti u Zg ili VŽ dati sadnicu, a po pošti poslati malo sjemena. Ostavi podatke na PM.
Na vrh
gordiana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gordiana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 16:14
ako mi želite dati sadnicu u zg može jer živim u blizini i rado ću doći po nju
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 10:55
jel može neko stavit sliku odraslog drveta sa kontinentalnog dijela?? naime pročitala sam da kod nas ostaje samo kao zeljasta biljka zbog klime....
i interesira me dal jako bujno cvate ?????
Tena 28.3.2010
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 11:05
Originalno poslano od člana d.i.n.a. d.i.n.a. napisao:

jel može neko stavit sliku odraslog drveta sa kontinentalnog dijela?? naime pročitala sam da kod nas ostaje samo kao zeljasta biljka zbog klime....
i interesira me dal jako bujno cvate ?????
 
Jel možeš ti malo pogledati stranicu, dvije, tri nazad po ovoj temi pa pogledati slike ? Samo moje su iz Varaždina i iz Ljubljane, a ima i drugih. A google će ti vratiti pravo more slika kad ga pitaš za paulowniju.
 
 
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 09:40
a kaj češ, sto ljudi, sto ćudi..... uglavnom prekrasno drvo al malo visoko za kuću. već smo srušili lipu pa mi se ne sadit nešt visoko 12 m tako blizu. ipak hvala!
Tena 28.3.2010
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 16:02
Pozdrav svim poznavateljima paulovnije. evo poslikao sam jednu kašetu u kojoj mi nadam se raste ista, ali svašta tu raste pa bi volio da mi netko kaže da li je išta od toga paulovnija ili korov iz komposta? to je sjeme koje mi je Otok poslala još davno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.