Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - frida - početnički vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


frida - početnički vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 24>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 22:30
Bravo frida, lijep vrt, ostići i margarete su već pravi kapitalci, a i onaj lampranthus uz more izgleda prekrasno Clap
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 21:23
  Evo MD se vratio s otoka i donio slikice mog cvijeća...prije nego mu spremim veceru morala sam ih staviti da ih vidite...o kvaliteti snimaka neću ništa reći..naravno da je čekao zadnji dan da slika pa je to obavio po najjačem suncu pa je sve to malo blještavo...ali, bolje i ovako nego nikako...
..počinjemo s nečim "starim", djiran



..impozantna donatica

 i još neki grmovi tih ivančica su se oteli kontroli, ovaj ce grm morati van jer je pokrio sve sukulente u ovom otočiću

..ova za sad može ostati tu gdje je..

..imam i digitalise..lani su posijani i ove godine dočekala sam i cvijet.


...maćuhice zahtijevaju moju ruku da ih oplijevi ( njemu sam strogo zabranila da se kosilicom približava cvijeću...




Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 21:31
...nigela se dobro rasijala od prošle godine...i ovdje ću morati čupati...


...a sad otočići s ružama...




..ovdje su i zekina uha koja su krenula u cvijet ( ne znam treba li taj cvijet pokidati)


još jedna sitna ruža

...mimoza loše izgleda...vjerojatno će ove gornje grane ići doli...

..i nekoliko širih pogleda


...s mora

..donio je i nešto plodova iz povrtnjaka, ali slikicu ću staviti na povrću....
..ja zadovoljna...
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 22:05
i treba da budes zadovoljna ,najvise me ocarala 'donatica'
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 22:29
Divotica.Ja sam mislila da sam na moru,a ti si doslovno u moru.Bogami imaš posla.Sa zečjim ušima nemam problema.Usred cvatnje ekipa iz "Nasada" je kosilicama prešla preko njih.Možda ih "nisu" vidjeli.Jedan stari grm je bio metar širine sa metar visine.Oko njih sam pokosila travu da nemaju izgovor ali ljudska zloba nema granica.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 22:52
Ovo je zaista tik do mora!
Sorry, što ne komentiram cvijeće ali pozicija kuće je boli glava! Smatraj se pravom sretnicom.
I iz daljine najupečatljivije su žute margaretice. Zaista su krasne!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 22:55
E sad si me baš iznenadila -nemam komentara -genijalnosmile213
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 23:52
Kiki-ko? da posla, ja se sad već bojim da mi vikend neće biti dovoljan za srediti svu tu pustu travurinu i korov...
Bergenija, znam da je ova pozicija jako dobra..neću sad pričati o nedostacima iste da vam ne kvarim dojam...
 
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 07:26
divno Frida sad još dok vam neka onih paklenih vrućina - a i kuća na prekrasnoj poziciji nema šta.
i samo da ti javim da mi se ovo žuto (santolina valjda) nije primila !!!
 
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 07:56
frida super izgleda vrt, cvijeće je stvarno u najljepšem izdanju
vidim da ti imaš puno više sreće sa sijanjem od mene, jesi sijala digitalise i crnjiku direktno u zemlju ili u posudu pa poslije presađivala u vrt

ja sam sijala lani, ali niti jednop zrnce se nije primilo
mislim da mravi tu imaju svoje prste (odnesu sjeme)
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 09:48
Frida, prekrasne je slikice napravio tvoj M. Baš nam je lijepo pokazao svu ljepotu tvoga vrta, pa moglo bi se reći na plaži. Ruže su super i baš je to fascinantno kako uspijevaju i tako blizu moru. Svaka pohvala smile71
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 21:52
predivno frida, kakav položaj, kakav pogled na more, koji pristup...
zanosno...
ali da su  ti se donatica, nigela i santolina toliko razrasle na otoku
zapravo je nevjerojatno.
lijepi pozdrav
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 22:17
Znaš, za neke biljke mi je uobičajeno da rastu ovako pored mora kao kod tebe, ali ruže ...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 22:18
Frida baš ti je lijep vrt, jest da dominiraju donatice, ali imaš baš ljiepog cvijeća Clap, tek sada se vidi kolika je mimoza ogromna, možda se oporave gornje grane Wink
život je more
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 01:18
Hvala vam svima što ste mi došle "u goste"...ja rado navraćam kod svih vas...
Sad cu nekima i pokušati odgovoriti.
natalija sve sam to sijala direkt u zemlju, ni sama ne znam gdje sam što stavila...lani nije toga bilo ni na vidiku...čist sam se iznenadila ovim digitalisima jer sam skroz zaboravila da sam i to sjeme imala...nigele sam lani imala jedno 5 u redu, a ove godine su same iznikle, valjda se sjeme rasijalo...ja sam vidjela kad je to počelo nicati, čak sam i plijevila jer sam mislila da je neka trava, ali nisam uspjela i sad je eto tu...
Volila bih da mi se tako ponovi i cosmos kojeg je lani bilo u jesen i dugo je cvao...
otok , uz ovaj zidić su bile sve ruže ( ali sve iste boje - roza) kad sam ja stigla u taj vrt...i one su tu bile godinama, no jedno jako jugo je zalilo valovima i gotovo sve su otišle..ostala dva grma, valjda nisu bila na udaru...
  Imate pravo, donatice dominiraju i pokazale su se izuzetno zahvalne za ovaj vrt..one cvjetaju doli cijele godine...
  Izgleda da cu donekle uspjeti s naumom da uvijek imam cvijeća u vrtu...počelo je s narcisima, jaglacima pa onda sa tulipanima, kalom, violama, ostićima, sad su ruže, digitalisi, nigela, uskoro će ljiljani, santolina, a onda ce doći ljeto - e tu ne znam što će ostati, vjerojatno donatice i neveni ( od cvjetajućeg)..nakon toga znam da je u jesen bilo astera niskih, cosmos, ruže po drugi put, ostići  i vječite donatice...eto, mogao bi taj plan i uspjeti...zaboravila sam djirane ( pelargonije) - nepravedno zanemarene u mom vrtu, a isto se trude stalno cvjetati...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 08:01
Baš je dobro ovako pratiti razvoj jednog vrta! Tvoj vrt uz more ima već svoj zaštitni znak - žute donatice! Jednostavno su neodoljive! smile120
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 14:35
Super, draga, ali ono žutilo od margerita me oduševilo, predivne su.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 20:41
nato, poslat cemo opet kad ocvatu...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 21:03
Dobro sam se našetala tvojim vrtomsmile199tri puta sam sve pregledala sve ti je prekrasnoClap
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 21:06
Hvala Triša i mali kaktus...dođite opet!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.