Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 35>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 21:29
bebolina - divne su
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 22:10
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina - divne su
Tako malo traže, a tako puno dajuEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 12:28
Krasna kamelija !!!
Moja je već ocvala i sada pušta mlade listove. Ptimjetila sam da ju se može obrezati i formirati lijepi grma prije nego olista !
Pozdrav cvjećaricama i cvjećarima !
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 00:41
Danas je izgledala ovako, još ima puno pupova pa se nadam cvjetićima. Paralelno s cvjetanjem, dobiva i nove listove:
 
 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 05:36
moon super je, moja je gotova s cvatom, sad samo lista.
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 12:59
Šta se događa nije mi jasno, ali jedna od mojih camelia počinje cvasti. Pupovi su zadebljani, na većini se jasno nazire roza, što mi se u ovo doba godine još nikad nije dogodilo, a imam ih gooodinama.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 17:55
možda je razdoblje suše imalo umiješane prstiće u sadašnjoj pripremi za cvjetanje
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 20:57
Draga bebolina i kod mene su pupovi jako nabubrili, baš neobično.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 21:40
Sve je nenormalno Thumbs%20Down
Sve se poremetilo....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 00:01
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 21:03
Za koji dan će jedna od mojih camelia biti u elementu. Ova je posljednji put cvala krajem travnja.... 

Ostale neće još

Bijela dupla

Ovo po listovima nije prašina, ovo je pelud s obližnjih borova
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 21:58
Prekrasne su ti bebolina.Clap
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 22:28
Originalno poslano od člana irisica irisica napisao:

Prekrasne su ti bebolina.Clap
Hvala dragaEmbarrassed baš se ponosim s njima. Već godinama im opipavam puls, sad sam im izgleda konačno napipalaWink
Nekad sam ih imala zasašene direktno u zemlji, ali nije im bilo ok, nakon nekoliko godina jednostavno bi ih izgubila. Sad su u teglicama u vrlo laganom i kiselom supstratu s puno perlita, a držim ih ljeti na full jutarnjem suncu i zalijevam isključivo s kišnicom. Zimi ih premjestim gdje su zaštićene od vjetra i gdje imaju najviše sunčeka... rezultati su vidljiviWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 18:11
Izgleda da si im baš pronašla "pravu mjeru", jedva čekam vidjeti ih u cvatu
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 19:06
Kamelije se spremaju pokazati svu svoju ljepotuClap,
moje još spavajuWink!
Bebolina,tvoje sunce dobro grijeClap.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 19:06
Hoče li šta biti mojoj cameliji što som je unjela u kuču, pred kliznom stjenom je uz prozor.Ostala je bez listova,a ima cvjetne pupove pa sam mislila da bi mogla prije potjerati nove grane.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 22:36
Evo me malo da vidim što rade ljubitelji kamelija...
BEBOLINA lijepo su propupale tvoje kamelije...
BELINA tvoje još spavaju kao i moje osim sasangue koja je bacila prvi cvijet..
GORDANA nisi trebala unositi kameliju u kuću, ona ne voli toplinu. Tek kad dođu veliki minusi treba je zaštititi ili staviti u neki manje hladan ali prostor koji ima dnevne svijetlosti.

Evo i prvog cvijeta bijele sasangue,koja prva krene sa cvjetanjem..





I naznake boje kod crvene camelie japonice Dr BURNSIDE

sutra je novi dan
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 22:54
Jagoda, krasna je ova bijela kamelia, nisam do sada niti vidjela takvu, sa jednostrukim cvijetom.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:51
jagoda,,ostalo joj je tri lista i to pola smedja apola zelena i jedan cvjetni pup.... pa sam mislila ako je unesem u kuču prije će potjerati mlade grane, a time se i obnoviti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 21:35
jagoda...krasna ti je ta bijela kamelija
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.