Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kat.Rea - moj dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kat.Rea - moj dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 13:56
Draga Katice, evo mene... redom ovako
1. .... odmah tome ne znam ime. Pokušat ću naći u svojoj temi... Trajnica je, cvate u proljeće (cvjetići su nježni poput malih makova) a cijele je godine zelene i dekorativna lišća. Naraste  dvadesetak cm i širi se u krug...
 
2. ovo su obje ivice, ajuge. Imam te dvije vrste pa sam ti obje poslal. također se jako šire, odlične pokrivačice tla!
 
3. ta trajnica je mišje uho (ili mravinac, i to am ime pronašla) . Sjećaš se da sam ja mislila da je to potočnica, pa smo tada zajedno otkrili da je plavo mišje uheko. Cvate plavim cvjetićima također u proljeće, a kasnije ima veliko lišće i tako sve do kasne jeseni.
 
4. tako je - hosta (ljubičasto cvate i listovi su joj duguljasti), heucera i zvjezdani ovi moji ružičasti. Imaš i ti takve, ali sam ti ih ja ipak ubacila - postoji i mala mogućnost da budu crveni jer mi u tom dijelu otoka raste i onaj moj visoki crveni, pa sad ne znam da li se i oni već šire tim podzemnim "rizomima" , novim biljkicama..
 
5. to je echinops bannaticus (ne mogu se sjetiti našeg imena...)
 
6. i 7. to su sukulenti koji mogu prezimiti vani bez problema, onaj crveni iz mojeg kamenjara o kojem si me pitala, a zeleni je također u kamnejaru a cvate žutim cvjetićima negdje u lipnju...
 
8. i 9. Katice, to ti je mali mix. Naime, pokušala sam ti izvaditi one ljubičaste zvončiće trajnice o kojima smo isto pričale u mojoj temi negdje u kasno proljeće, ali oni su mi u otoku pomiješani sa ovim nečim drugim... Moguće s ivančicama, ali nisam sigurna. Tako da je to, po mojoj pretpostavci,  mix ivančice-zvončići :)
 
Eto, nek ti sve sretno i radosno raste!!!!
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 18:35
Hvala Anaida!!!!!smile78
a 5. je sikavica, jeeee smile213http://www.decora.hr/katalog/kartice/traj_efg/EchinopsBannaticusTaplowBlue.htm, baš ih gledam stalno u posljednje vrijeme u aranžmanima sa jesenskim cvijećem na placu. Baš me raduje, jer mi se sviđaju te plave glavice Tongue. Zvjezdane isto budem negdje posebno posadila pa ću vidjeti nagodinu kakvi su ispali i naravno, nadati se crvenimaWink.
A ljubičasti zvončići su campanula glomeratasmile213.Ma draga moja ne jednu tisuću smile79 ti šaljem.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 20:19
Mislim da je! ovo pod 1. Jer su takve, nježne glavice! I mislim da je crvenkast... A 5 . je sikavica, tako je! Malo pika al je jako lijepa i brzo raste i lijepo se širi!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 23:56
Kat.rea dala si mi savjet kako je korisno voditi dnevnik radova najviše zbog sebe, jer tu imaš sve datume kada si što radila, i ja sam primjenila tvoju metodu i započela polako pisati svoj dnevnik, hvala ti.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 12:31
A joj, pa ja u svoj dnevnik nisam više od godinu dana ni zavirila, odnosno jesam kada sam išla nešto tražiti, a meni je to i svrha i smisao dnevnika,ali nisam pisala...
I danas neću pisati šta sam danas radilaa jer je vani brrrr... nego sam pospremajući naišla na kuvertice sa natpisima od lukovica koje mi Bigi poklonila i ja ih posadila u vrtić gdje su po ljetu anđeoske trube... znači uz moje crvene tulipane i narcise tu su svoje mjesto pod suncem našli i : Alium neapolitanum,Chonodoxa i Bugarski luk ili nectaroscordum. Označila sam ja njih, ali ako se pločice sa natpisima izgube, izblijede...na proljeće se bum pitala a šta mi je to...ništa više od pouzdavanja u pamet iliti pamćenje, švabo radi punom paromConfused. Uostalom, kako se ono kaže... budala pamti, a pametan piše LOL. U svakom slučaju sigurnije je...
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:30
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Danas sam posijala lupinuse od Andree
Prošle godine sam sijala mačuhice - kupljeno sjeme i ništa nije niklo, pa sam kasnije sijala domaće sjeme, ali je kasno niklo i ostale male. Danas sam pikirala16 teglica sa po 2 mačuhice.
posadila sam u tegle:
hymenocallis festalis
astilbu -red
sedum spurium - red
phlox paniculata sherbet cocktail
- sve je to već imalo izboje pa sam se bojala čekati da ne istrune
išla sam vidjeti amarilise, pa sam odlučila ih presaditi u svježu zemlju
posadila sam veliki crveni i njegovu bebicu, svakoga posebno u teglu.
U jednu poveću teglu sam posadila 5 lukovica, ali neznam koji su, crveni sitni ili šatirani ili je to mix. Ako bude sreće to ćemo vidjeti na proljeće.
S obzirom da više nisam imala zemlje to je bilo sve za danas.
Dobro da je tako, jer da sam imala još zemlje još bih ostala u tavanu, a dolje bih išla četveronoške ili bih se skotrljala niz stepenice smile96. Sutra bi čitali u novinama Katica umrla od sexa, sp.....a se niz stepenice.
Maćuhice imaju nekoliko uvjeta za klijanje,i tada ne zakažu:
najbolje ih je sijati u njihovo prirodno vrijeme sjetve lipanj-rujan.
temperatura sijanje nikako ne smije biti 15 stupnjeva.Sjeme se mora jako pokriti zemljom,ja cak pokrijem crnom folijom, ili ako je toplo ljet kašete spustim u šaht na 5 dana.Ako je nekoliko dana za redom temperatura ispod 15,sjeme pukne,nakon4-5 sana, onda se premjeste na puno svjetlo i uziva se u divoti nicanja klijanaca.Daljnje temperature su nebitne.Samo svjetlo,voda,kasnije gnojivo, sto vise kalija.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.