Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 16:45
Vidim sada otkad sam na forumu da je vama puno teže, sve to sklanjati, zaštiti preko zime, ali eto sve ima svoje pluseve i minuse, za cvijeće je tu sigurno plus, ali ima i minusa...
Ja samo znam da ću se od proljeća kod vas nagledati prekrasnog cvijeća, a do tada, ja ću se truditi da vam brže prođe zima.
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 11:50
Korijenko, drago mi je da si dobro. Nego što ti zoveš tamjan, da li je to timijan - majčina dušica, cvate u proleće krasnim roza-plavim cvjetićima, ako je to, nemaš brige meni se to samo rasijalo po vrtu i bit će i za tebe.


život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 10:26
Lantana jako mi je žao što se bor posušio...
Kakva šteta....
Ali budi sretna jer ostalo cvijeće ti je neponovljivo.
 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 21:35
Njevica...Ostic...ma koja ljepota!!! ... svaki put s uzivanjem setam po tvom dvoristu....jednog dana mozda cemo to uraditi i zajedno!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 14:05
Znam sad što je to, jer kod nas i za timijan znaju reči tamjan. Ima i toga kod mene.
život je more
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 10:50
Lantana,žao mi je što se osušio borić,ali ako budeš ponovo sadila probaj nabaviti kiselu zemlju.Ima je za kupiti.Možda će mu više odgovarati kiselo tlo .A magnolije,bar kod nas,imaju takođe pupove i nadam se da će uskoro procvjetati.Kada je moja u Sarajevu opstala,kod tolikih minusa,vjerujem da je i tvoja Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 10:55
Opa čini mi se da se ovdje ozbiljno planiraju kavice!!!
 
Lantana šta da ti kažem....došla sam se odmoriti i uživati u pogledu na more u cvijeću u svemu....
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 18:35

Ovo je nastavak... a danas izgleda ovako, zna li netko što mu se dogodilo i da li mu ima spasa? Nije bila suša, onda se prije trebao osušiti ovo ljeto, baš mi je krivo, kod nas teško uspjevaju i bila sam rijetki ponosni vlasnik.



život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 17:52
Lantana,naravno da može kavica,čim dođeš,samo se javiti trebašWink
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 13:54
Ne,ne, nije to majčina dušica, ona isto kod mene raste divlje i ima je jako puno. Tamjan ili stručno plectranthus je viseća biljka, ima listove zeleno-bijele a ima miris po pravom tamjanu ( kao onaj iz crkve). Ujesen cvate malenim-sitnim bijelim cvjetićima.
Našla sam sliku na forumu Balkonsko cvijeće pod temom sa druge stranice"Šta sadite na balkone?", tamo ima i komentara o tome.  
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 10:31
Proljeće, to sve stoji, ali znaš uvijek je lijepo imati nešto što nije uobičajeno za taj kraj, tako sam i ja bila ponosna na njega, ali eto... sad čekam magnoliju, ima mekoliko pupova, ali neznam hoće li biti što od nje. Kako sad izgledaju magnolije u unutrašnjosti?
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 09:54
Shasha, to je samo moja želja, ali kod nas sezona počinje s Uskrsom i onda je gotovo s putovanjima i slobodnim danima, ali ja se ipak nadam...

Tija i u ČK, to smo već rekli, za onaj stol.

Proljeće, pa onda dođeš i ti na kavicu, a do tada uživaj u slikicama...
život je more
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 23:10
...ooo...baš šteta...upravo razmišljam da li možemo u Dalm imati jelu u pitaru....ostalo ih je još u vrtnom c....ali izgleda da im ne paše....da joj nije sol naškodila....jesi li blizu obale?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 15:42
Blago tebi Lantana...sva u cvijeću. Iberis ti je stvarno smile227, a o takvim ostićima mogu samo sanjati...pogotovo u ovo doba godine.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 11:33
Uh došla sam malo prolistati tvoje stranice da barem malo pobjegnem od ovog vremena ovih dana kod nas. Čitam da se brineš što se malo javljam, hvala na brizi . Nešto ne stignem od posla a doma pak još gore. Jedva čekam da mogu što poslikati u vrtu i staviti u moju hacijendu. Ne da mi se još sijati jer ionako će mi u martu sve brzo niknuti, pa čemu onda žurba, samo zalijevam povremeno lončanice u garaži i kod mame hrpu kaktusa. Mogu ti reći da su mi viseće pelargonije odlične i mislim da neću morati kupovati nove. Imala sam dva tamjana, pošišala sam ih i mislila sam da će opstati ali ništa. U subotu dok još nije padala kiša malo sam prošetala po vrtu, nešto pročačkala, tulipani, zumbuli.... počeli su nicati, pošišala sam lagerstroemiju onako "krvnički", odmah mi je dan bio ljepši. U nedjelju smo se probudili sa snjegom -smijurija, trajao je do popodne, dobro, barem da ga vidimo, lani ga nije bilo uopće. I tako ti ja kratim dane, nešto malo heklam vezano za maškare i čekam proljeće....
Pozdrav, smile92
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 12:10
Već je dvije godine u zemlji i bio je ok. Mislim i ja da je u pitanju zemlja. Moja prijateljica već tri puta sadi tuje. Dvije do tri godine bude dobre i onda odjednom ovako, samo se posuše.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 09:57
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Njevica...Ostic...ma koja ljepota!!! ... svaki put s uzivanjem setam po tvom dvoristu....jednog dana mozda cemo to uraditi i zajedno!!


Voljela bi, Dzo!
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 08:42
Šteta Lantana!
Ako te imalo mogu utješiti meni su takve dvije usahnule.
Prvu je moja svekrva godinama reckala do te mjere da ju je bilo ružno vidjeti. Ona se borila i rasla dalje, bez pravog vrha. Zato je sebi napravila nova 2 vrha...
A onda smo mi ne misleći kraj nje drobili kamen. Usahla je u tjedan dana.
Bilo joj je očito previše vapnenca. Njoj treba kisela zemlja.
 
Drugu smo imali 3 godine u vazi i odlučili posaditi na isto mjesto. U roku mjesec dana ode.
Kod nas je očito razlog sada lužnata zemlja.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 22:47
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Iberis je stvarno nevjerojatan, ni bura, ni kiša ništa mu ne škodi i sve je veći. Shasha, ti samo uživaj gledajući, a ja bi na proljeće u VŽ na kavicu, ali u dvorišće... 
 
A u Čakovec na dvorište?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 18:31
Ovo je snimljno nekoliko dana prije Božića

Ovo je bio moj božićni bor prije dvije godine u pitaru, posadila sam ga u vrt i još se drži, sada ga samo treba okiti lampicama...


život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.