Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja cvjetna gredica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja cvjetna gredica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:57
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Ljudi, mogu vam reći da je taj bordo kukurjek zapravo jako fotogeničan. Raste mi uz lješnjak ispred kuće i tak je neuočljiv da me je mm pital otkud mi ovaj cvijet na slikama, da takav ne raste u mom vrtu. A prođe pokraj njega sto puta na dan.


...ta me izjava podsjeca na one moje majke "pa di to raste?!?" heheh nekad previse gledamo uvis da bi primjetili takve ljepote. Imam usudio bi se reci isti crveni kukurijek vec godinama u vrtu, ove godine nesto kasni s cvatnjom jer ga je pokosila buretina, no pupovi su se pojavili. Prosle godine se i zasijao sam, mozda kad biljkice procvijetaju bude bilo novih boja :).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 22:58
Zaista je lijep taj bordo kukurjek...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 08:44
anabistrica jedva čekam tvoju novu ogradu,a kukurijek ti je prekrasan.Ja imam isti,ali mi još nije procvijetao.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 10:46
Pa bogme niti moj kukurijekac ne cvate. Mozda zato, jer sam ga na jesen selila, pa dok se ne udomaci u novom stanu. 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 16:35
Neki sam dan porezala maline i pronašla rog srndaća. Tko zna gdje je drugog ostavio, možda negdje u šumi.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 16:41
Krenula sam u čišćenje lišća koje se u jesen nakupilo po gredicama i čuvalo biljke preko zime i otkrila narcise i tulipane koji su niknuli i još su daleko do cvatnje. Zato mi cvatu dva grmića
hamamelis
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 16:43
i zimski jasnim - jasminum nudiflorum
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 23:44
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Pa bogme niti moj kukurijekac ne cvate. Mozda zato, jer sam ga na jesen selila, pa dok se ne udomaci u novom stanu. 
 
He, he. Trebala bi biti doma da bi vidla pravo stanje. Istina, kukurjek ne cvate, ali je pun pupoljaka. Krajem tjedna će se otvoriti. Wink
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 10:35
Prekrasan vrt!
 
Idem malo po malo, vrt po vrt i ni ne skužim koliko vremena prođe dok ja neumorno listam.
 
P.S. sve mi dođe neugodno koliko ja gnjavim dobre forumaše sa svojim kvadratom vrta kad ovidim ovakve količine ljepote LOL
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 18:41
Tvoj vrt proljeće prvo obojilo u žuto
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:49
Vijavica, moon, hvala na posjeti.
Vijavica, niti jedan vrt nije premali za pokazati na ovom forumu. Najvažnije je da uživaš u vrtu i cvijeću i znaš podijeliti svoju radost sa svima nama.
 
moon, tek kad sam pregledavala slike za stavljanje na forum (one početne), vidla sam da skoro uvijek cvijeće istih boja cvate istovremeno. A žuta je uvijek prva.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 22:12
Kod tebe počelo proljeće.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 22:24
zanimljivo je i zapravo nevjerojatno pronaći rog srndaća u vrtu...jako mi se sviđa hamamelis.
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 22:44
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

, vidla sam da skoro uvijek cvijeće istih boja cvate istovremeno. A žuta je uvijek prva.


dobro si primjetila. zuta i plava boja su najcesce boje kod vrsta sa proljetnom cvatnjom - razlog je jednostavan, te boje jako privlace kukce i njima su navise "vidljive" pogotovo u rano proljece kad su jos uvjek malo pospani i nemaju snage za velika putovanja od cvijeta do cvijeta. (isti princip vazi i za ljepljive ploce zute i plave boje) Jako dobra knjiga koja daje objasnjenja na takva pitanja zove se Evolution of flowers, dosta teska i strucna knjiga ali jako zanimljiva. Na lak nacin i sa puno primjera objasnjava kao biljke i kukci nemogu zivjeti jedni bez drugih i kako su biljke zapravo porobile kukce, te su oni postali njihova potrckala u utrci za razmnozavanje.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 06:06
Hamamelis miriše i do mene Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 08:02
stiže proljeće,kod tebe cvjetici mirisu ,imaš čak i rog od srndaća smile57
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 10:33
anči...ja znam gdje ima puuuno vrbica..žutih i crvenih  Wink Big%20smile bude dosta za obje Wink
puno vesele prvi cvijeteki Big%20smile

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 14:13
smile120prekrasna šetnja!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 00:34
Hvala svima na posjeti, navratite mi opet. Svima nam pašu ovi proljetni dani malo za šetnje, malo za prve radove u našim vrtovima.
Dado, pogledat ću za knjigu. Iz Algoritma imam već dosta knjiga na engleskom jer na našem tek odnedavno ima literature o cvijeću pa sam već dosta toga naučila. Neke nazive bilja bolje znam na engleskom nego na našem, baš zbog toga.
Sara, Anaida, hamamelis je mali ali stvarno ima fini miris, pomalo egzotičan. Kupila sam ga u Pordenone-u 2007. ali jako sporo raste.
Konte, za vrbice bumo se dogovorile
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 12:22
I meni je prijala šetnjica tvojim zagorskim bregom!!!    smile219
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.