Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 173174175176177 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 08:50
...pozdrav draga, opet jedno kišno jutro u tvojem vrtu, evo tražim dekicu da odmorim malo leđa na terasi, haha..."crveni div" me se baš dojmio, jako mi se sviđa taj crveni oblak...i jedno malo pitanje...Salvia farinacea ti ostane po zimi u vrtu, ne smrzne?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 21:53
draga Sara, i večeras pada sitna kiša, prava jesenja.
Volim u sumrak prošetati vrtom, zanimljivi su mi noćni leptiri koji prhnu iz cvjetova kada vide svjetlo iz fotoaparata.

sitne kišne kapi kao biserčići sjaje na cvjetovima astera






ovo je pravi oblak, svakim danom sve veći, uskoro će mu i klupica biti malaBig smile



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:00
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...Salvia farinacea ti ostane po zimi u vrtu, ne smrzne?
Farinaceu sam kupila prošle godine u rasadniku poljoprivredne škole, i prodavačica mi je rekla da je jednogodišnja.
Cvjetala je cijelo ljeto, do prvih mrazeva.Preko zime je nestala.
Jako sam se iznenadila kada sam vidjela da je proljetos krenula iz korijena.
Možda je opstala zato što je ova zima bila blaga.
Ova kišna godina joj ne odgovara, puno slabije cvjeta a sada su joj i listovi od nečega potamnili.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:19
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Doista prekrasno jutro u tvom vrtu okupanom Suncem.
lucy, evo jutro okupano suncem i naravno, tvoj miljenikWink


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:23
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Samo da ostavim trag.Često sam u zvom vrtu samo gledam i uživam.Prekrasne su fotografije.
draga moja, još uvijek "viriš", a ja čekam kada ćeš stvarno doći i vidjeti vrt uživo!Big smile


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:25
Sve ga gledam, trljam ruke i mislim si: Hoće li i moj nagodinu biti ovoliki!
Sutra je novi dan.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:35
lucy draga, ako te bude volio kao što moj voli mene, onda hoćeLOL!
Bio bi on još najmanje duplo veći da ga ja ne skrešem svakog proljeća.
smile72
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:40
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Draga, pitanje sam postavila na za to odgovarajuće mjesto, ali nisam dobila odgovor. I kako prirodi ne mogu narediti da stane pritiskom na tipku "stop", moram upotrijebiti "jocker zovi".
Naručila sam prije 2 mjeseca sjeme potočnica (one što u proljeće rano cvjetaju) sada mi je tek stiglo. Je li sada malo kasno za sjetvu ? Tongue
Mislim da je sada kasno za sijanje potočnica jer one ospu sjeme u rano proljeće i sada su već dosta velike.
Možeš pokušati posijati nekoliko sjemenki, pa ako bude topla jesen i blaga zima, možda još i stignu niknuti i procvjetati na proljeće.
smile79
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:51
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

"Duševnih vampira" je i previše među nama,  a mrežu u koju su se upleli, sami su stvorili. I nisu svjesni da je tako malo potrebno da se okovi mreže slome - ljubav. To je ono što nam je svima dano da ne bi  postali mrzitelji sebe i svega oko nas. Ako djeluješ s ljubavlju sve postaje baš onako kako treba biti. Nemaš potrebe biti bijesan, zavidan, ljubomoran, ogorčen.
A kad jednoga dana napustimo sve ovo,  jer jedine dvije sigurne  stvari u životu su rođenje i smrt, iskreno vjerujem da ću se probuditi na mjestu koje će barem malo ličiti na slike iz tvoga vrta. Tako zamišljam raj.


...Slavice, neopisivo mi je drago  da sam u šetnji tvojim vrtom naišla na ove misli rajskih vrtova...
draga Sara, i ja sam sretna što ovakve divne osobe dolaze u moj vrt, jer samo oni koji imaju dušu mogu prepoznati ljepotu i uživati u jednostavnim, malim stvarima.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 22:56
Oblačno nebo u sumrak, sitna jesenja kiša i bijeli slapovi vijušca...
Nekada budem ljuta na nju jer je brža od mene i raste na sve strane, ali kada procvjeta ne mogu joj se nadivitiTongue


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 08:44
Draga Slavuj
Došla sam po jutarnju dozu ljepote
Asteri obaraju s nogu!
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 11:21
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Oblačno nebo u sumrak, sitna jesenja kiša i bijeli slapovi vijušca...
Nekada budem ljuta na nju jer je brža od mene i raste na sve strane, ali kada procvjeta ne mogu joj se nadivitiTongue




Živio je samo jedno ljeto, ali je svoj trag utisnuo u vječnost moje duše !  Heart

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 12:33
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Doista prekrasno jutro u tvom vrtu okupanom Suncem.
lucy, evo jutro okupano suncem i naravno, tvoj miljenikWink



Nije samo lucyn miljenik.. I ja ga stalno gledam..
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 20:58
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Došla sam po jutarnju dozu ljepote

obožavam ovog malog plesača!
Očekujem da mu smisliš ime.

Neka ti još jedno jutro bude lijepo!
















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 21:04
rajski vrtovi

rubensica




“Lijepe riječi ne koštaju mnogo. A ipak postižu mnogo.”

Blaise Pascal


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 21:11
Sve ljepša iza ljepše, sad me stvarno već bacaš u očaj ! Heart
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 22:22
Ovi visoki sedumi su bas divni.. Svaki na svoj nacin.. Negdje sam procitala da ih imas 6 vrsta. Ima li ih inace jos puno?
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 08:06
ne baca samo tebe...ja se ne mogu nadiviti...vrtu...okolikni...svenu sto presadjuje i sto radi...izuzetno  lijepe ruke...zlatne ruke slavuj ima....pokušavam ju oponašati ali svi smo mi jedinke za sebe...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 21:27
Originalno poslano od člana rubensica rubensica napisao:

Ovi visoki sedumi su bas divni.. Svaki na svoj nacin.. Negdje sam procitala da ih imas 6 vrsta. Ima li ih inace jos puno?
rubensica, dobro si pročitala, visokih seduma imam 6 vrsta, a koliko ih još vrsta ima, to ne znam.
Rijetko proučavam biljke koje nemam u vrtu i malo o njima znam, ali kada neku biljku dobijem i još ako mi se sviđa, onda želim sve o njoj znati.
Sedume obožavam iz puno razloga;
nezahtjevni su, ostaju godinama na istom mjestu, lijepi su čim se u proljeće pojave iz zemlje i privlače rojeve pčela.
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 21:30
Meni su divni i pod snijegom
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 173174175176177 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,797 sekundi.