Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 174175176177178 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 20:56
smile227 bebolina
smile227 Emilly
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 20:59
napokon san je našla i kupila je....u mbm za 86 kn ... stavim slikicu kad stignem....joj šta san sritna
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 21:18
Kika, strunuli su ali taman u razini zemlje, ne cak tolko na korijenu...
Uzmi zilet, steriliziraj sa malo alkohola i orezi im cijeli donji dio, ne smije ti ostati niti malo smedjeg tkiva. Nakon toga gornje dijelove pikni u skroz suhi pijesak,perlit ili neki supstrat za kaktuse. Ako imas hormona za zakorjenjivanje uroni ih ko reznicu. Pokrij sa casom ili plastikom i ostavi u debeloj sjeni, mozda se uspiju zakorijeniti... Nakon par dana mozes ih prskalicom poceti sprickati malo, al samo gornji dio...
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 21:55
Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Superiška Bebolina,jos samo molim Boga da mi se zakorijeni.I jos nesto,kako cu znati da se zakorijenila,jel se smije gledat oko korijena ili se po listicima samo primjecuje?
Ne diraj ih, ne čačkaj oko njihLOL pusti neka se zakorijene na miru
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 21:56
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

napokon san je našla i kupila je....u mbm za 86 kn ... stavim slikicu kad stignem....joj šta san sritna
...i mi skupa s tobomThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 21:57
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Kika, strunuli su ali taman u razini zemlje, ne cak tolko na korijenu...
Uzmi zilet, steriliziraj sa malo alkohola i orezi im cijeli donji dio, ne smije ti ostati niti malo smedjeg tkiva. Nakon toga gornje dijelove pikni u skroz suhi pijesak,perlit ili neki supstrat za kaktuse. Ako imas hormona za zakorjenjivanje uroni ih ko reznicu. Pokrij sa casom ili plastikom i ostavi u debeloj sjeni, mozda se uspiju zakorijeniti... Nakon par dana mozes ih prskalicom poceti sprickati malo, al samo gornji dio...
Potpis, i ja bi učinila istoClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 21:59
@Emillysmile71 krasni su ti adeniumismile106
Šta je s drugim kultivarom??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 22:00
Wolfsbane, mislim da je dobro pustiti reznicu bar 5 dana da se dobro posuši. Nakon toga ju pikirati. Pogotovo ove koje su bile bolesne.

Kako je sa lišćem kod reznice ? Što je bolje odrezati ili pustiti lišće na reznici kada ju želimo ukorijeniti ? Ili pustiti samo dva tri lista pri vrhu reznice ?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 22:05
Moja vojskica danas

kako ne izgore na tom suncusmile89 nije mi jasno

bombončeksmile170

nekima lišće žuti, ali ne odustaju

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 22:05
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Wolfsbane, mislim da je dobro pustiti reznicu bar 5 dana da se dobro posuši. Nakon toga ju pikirati. Pogotovo ove koje su bile bolesne.

Kako je sa lišćem kod reznice ? Što je bolje odrezati ili pustiti lišće na reznici kada ju želimo ukorijeniti ? Ili pustiti samo dva tri lista pri vrhu reznice ?
Ovo drugoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 22:14
bebolina...stvarno su smile170
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 23:14
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Wolfsbane, mislim da je dobro pustiti reznicu bar 5 dana da se dobro posuši. Nakon toga ju pikirati. Pogotovo ove koje su bile bolesne.

Kako je sa lišćem kod reznice ? Što je bolje odrezati ili pustiti lišće na reznici kada ju želimo ukorijeniti ? Ili pustiti samo dva tri lista pri vrhu reznice ?


jest, to vrijedi za drvenaste reznice...
zasto mislim da nije pametno za ove male:
- nemaju razvijenu koru, gubit ce vlagu posvuda
- ne mozes im maknuti listice a da ozbiljno ne ostetis ono malo zdravog tkiva koje je ostalo i izlozis ga daljnjoj infekciji
- cim prije donji dio bude zasticen od svjetla tim brze ce se poceti mijenjati tkivo na mjestu reza. dok god su izlozeni svjetlu nema sanse za to.
- kad ih stavis u suhi supstrat ionako ce se rana zasusiti, ali ce brze poceti proces zakorjenjivanja

zbog toga mi se susenje ovako malih biljcica cini neproduktivno... gube vlagu preko listova, imaju vrlo ogranicene zalihe hrane u to malo caudexa kaj je ostalo (drvenaste reznice imaju puno vece zalihe), treba iskoristiti svaki trenutak da si biljcica mozda stvori novi korijen.
velika gorica
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 11:18
Pohvale svima na adeniumima

Primjetila sam da na jednom malcu zadnja 3 izišla listića su nekako šatirana. Sad, da li je to do vrsta adeniuma (budući da sam kupovala sjeme različitih vrsta u paketu) ili da ga nije nešto napalo (to se nadam da nije). Do sad je bacao zelene listiće.
Na jednom stranom forumu sam vidjela adenium sa šarenim bijelo-zelenim listovima.
Da li je netko imao slično iskustvo?

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 12:08
Meni izgleda kao klloroza, fali mu mikronutrijenata, najvjerojatnije zeljeza.
velika gorica
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 12:54
Wolfsbane, šta da mu radim? Gnojim ga redovito kao i sve ostale. Da nastavim i dalje isto pa ću s vremnemo vidjeti sa sljedećim listićima.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 17:30
Wolfsbane, malci su ti preslatki s ovim crvenim trbuščićima.
Emilly, prekrasni cvjetovi, posebno onaj s crnim rubom!
Bebolina, kod tebe fešta od cvjetova!
Moon, Belina, vidim da i vi uživate u cvjetovima adeniuma. Ako još bude koja mahuna - super!
Kika, i mojima se dogodila ista stvar, pretpostavljam zbog otvrdle površine supstrata, a možda i zbog infekcije. Neki su se uspjeli spasiti nakon presađivanja u sterilni supstrat, jednog sam odrezala na ovom sasušenom dijelu i donji dio je još živ, očekujem da pusti listove. U svakom slučaju, presadi ih (ako već nisi) u svježi supstrat za kaktuse, meni se najboljim pokazao ovaj .
Marsha, mislim da ne bi školdilo da mu dodaš malo tekućeg željeza u vodu za zalijevanje, ali možda je to doista takav kultivar. Pogledaj ovo:
http://mgonline.com/media/Images/d/desertrose13.jpg

http://www.adenium-wa.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/Adenium.Wa/Bang_Yai_Variegated.JPG

http://djchuhan.com/flowers/adenium-obesum-variegated-leaf/

http://adenium.tucsoncactus.org/61.jpg
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 19:46
Andina.....daaa, uživam u ovoj divnoj biljčici
 
 
 
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 21:39
Andina, jako si me razveselila s ovim slicicama :-) Hvala!
Nadam se da je neki kultivar u pitanju. Nastavit cu ga gnojit kao i do sada. Cak nisam pomislila da mu fali zeljeza i sl. jer ga gnojim nego il je neka vrsta il da ga nije nesto napalo. Inace se sasvim ok drzi.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 22:29
Emilly,Bebolina  smile64  bravo cure smile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 11:59
Andina, tnx :D

Marsha, negdje sam procitala da se kloroza moze pojaviti kod sijanaca kao prolazno stanje... slazem se sa tobom da nastavis kao do sad pa bus vidla kako se ponasa. ako mu slucajno pocnu ti listici bas zutiti i otpadati onda mozda nesto nije u redu sa korijenom.
velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 174175176177178 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,610 sekundi.