Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 175176177178179 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 13:10
evo mojih tri najdeblji :


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 16:12
evo kako napreduju moji bebači
 
 
 
a s ovim sam se počastila na sniženju,možda i meni jednom procvate
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 16:36
Glikica...slatkiši mali
 
mali kaktus...pa to su već pravi komadi, a i novi je divan. Stavi ga na sunce i daj mu papicu i bit će cvjeća
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 21:07
GlikicaClap za bebaće
Kaktusiću, bebe su ti krasneThumbs%20Up a veliki će procvast i prije nego misliš
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 21:37
Glikice, slatke buce imaš. Čini mi se da će biti tamnog cvijeta kad su tako tamni od početka, no ne mora biti tako. Znaš li koji je to kultivar?

Mali kaktus, bebači ti baš lijepo napreduju. Clap Zanimljivo je da se, sudeći po slici, bar četiri bebača (a čini mi se i pet) već sad granaju. Od 69 sijanaca koje sam do sad uzgajala, samo jedan mi se tako granao. Kladim se da je u nastanku ovog sjemena arabicum imao svoje prste! Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 22:00
Andina,samo jedan bebać raste u vis,svi ostali se razgranali,ako ih uspijem odnjegovati preko zime bit ću vesela.Tongue
 
Bebolina,da bar jedan cvjetak vidim.Tongue
 
Moon,prvo sam ga privikavala na sunce,sad se sunča i papicu dobiva.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2012 u 23:04
mk...meni se ovako na slici čini kao da već ima pupove?
Ja svog nisam trebala privikavati na sunce, jadnici bili su poredani na suncu i suhi kao barut kad sam ga kupovala
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 01:11
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Andina,samo jedan bebać raste u vis,svi ostali se razgranali,ako ih uspijem odnjegovati preko zime bit ću vesela.Tongue
 
Bebolina,da bar jedan cvjetak vidim.Tongue
 
Moon,prvo sam ga privikavala na sunce,sad se sunča i papicu dobiva.Tongue
Vidjet ćeš ih uskoro, bar se i meni kao i @moon čini da ih već vidimoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 09:45
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Emillysmile71 krasni su ti adeniumismile106
Šta je s drugim kultivarom??


Drugom je dugo trebalo da narastu listovi. Sad ima malecke pupove, jedva čekam da procvjeta Wink
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 20:35
polako otvara cvjetove
 
 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 20:42
Auuu, koliko pupova! Divan je!Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 20:52
Moon,to je onaj koji si nedavno kupila???Prelijep je pun cvjetova i pupovaTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 20:58
Andina....uncat je pupova
 
mali kaktus....da, to je onaj koji sam kupila, jutros se MM smijao i kaže daj pomakni ga još cm i pol; zato što sam ga namještala pa pomaknem malo lijevo, malo desno kako bi imala što bolji pogled na njega s terase dok pijuckam jutarnju kavicu LOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 22:41
Kakva lijepa slika rascvjetanog adeniuma !

@moon, a ja te jednom davno kritizirao kako slikaš neke novogodišnje četinjače. Sada se ja mogu učiti kako se slika.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 23:19
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Kakva lijepa slika rascvjetanog adeniuma !

@moon, a ja te jednom davno kritizirao kako slikaš neke novogodišnje četinjače. Sada se ja mogu učiti kako se slika.
 
LOL:  vidiš što radi dobra kritika LOL 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 11:59
moram vam pokazati što sam ja danas napravila, ovo su moja dva prije presađivanja

izvadila sam ih iz zemlje

na dno saksije stavila kartončiće

odrezala dio glavnog korjena i pincirala ih

ponovo ih posadila

i to je to


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 18:53
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

evo kako napreduju moji bebači
 
 
 
a s ovim sam se počastila na sniženju,možda i meni jednom procvate
 
 

Kakvi krasni malciClapClapClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 18:56
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

polako otvara cvjetove
 
 

Divotica smile99
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 08:32
Adenium obesum - hibrid

Ovih dana sam adeniume presađivao i po treći puta dizao iz supstrata. Evo nekoliko pravila kojih se tom prilikom držim. Presađujem u isti mineralni sastav tla (isti pH).Dižem samo toliko koliko korijen ide u konus.
Vidim da sam radio grešku sadeći adeniume u tegle „V“ oblika. Korijen u takvim teglama raste u špicu i nije lijepo formiran za dizanje. Slijedeće tegle u koje ću adeniume presađivati će biti više široke a niske.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 08:44
predobar caudex pinus.. ja svoje nisam presađivala od proljeća.. neznam strah me da im sunce ne spali korijen kad dignem...
ali su se zato dobro zdebljali... n aproljeće ih opet presadim ali mislim da ću sad uzeti glinene tegle nisam još sigurna šta ti misliš?
Malce sam presadila super su mi narasli mislim da će dogodine biti veći od ovih prvih...
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 175176177178179 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.