Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 51>
Korisnik
Poruka
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 20:35
Pozdrav,
ja sam prije četiri tjedna počela sjetvu paprike. Prijašnjih godina sam uvijek imala problema sa mušicama i njihovim crvima u zemlji. Ovaj puta sam od samog početka polijevala razrijedjenim octom/ enzimom u omjeru 1/2 zličice na pola litre vode (1:500) i nema niti jedne mušice niti crva!!!
I još nikada nisam imala tako divne paprike kao sada !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 20:45
Nemogu vam reci koliko jedva cekam da se vratim i pocnem konacno kopati ,
sijati i saditi a monsti ce mi sa svojim savjetima sve to olaksati .


                        
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 20:54
Ispravka - 1:100!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 21:36
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Nemogu vam reci koliko jedva cekam da se vratim i pocnem konacno kopati ,
sijati i saditi a monsti ce mi sa svojim savjetima sve to olaksati .


                        

  Draga moja, da si mi bar bliže i da imam više vremena, još bih ti to sve pokazala u praksi....No nažalost, ovaj puta ću si  izgleda morati još više toga posaditi i natrpati svega i svačega doma jer je moja majčica sve češće nešto boležljiva i teško da će moći puno toga posaditi i raditi. Cry




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 22:02
 Samo da vam kažem, treća tura enzima kod mene se lagano privodi kraju ! smile126


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 20:03
Super Monstera. Nadam se da će sa forumom sve biti uredu, jer nisam zabolježila datum na bocama nego u ovoj temi.LOL
Moj je u negrijanoj prostoriji kja se ne koristi, smeta nam taj miris.
Jedan je sa ciklom i krumpirom, i miriše na sok od cikle kao da ne vrije.

Za Moon.
Postoji način da uzgojiš svoj bio enz. Ocat se isto ne drži u kući koliko se sjećam nego po vanjskim ostavama i garažama. Moram pitati oca kako on to mućka. Možda je proces sporiji, ali se ocat ne kvari. Kad otopli proces će se ubrzati.
Napravi jednu bocu Moon i da vidimo što će se dešavati i kojom brzinom. Naravno ako imaš gdje van ostaviti.Wink

Ima i još jedna metoda a to je zakopavanje u trap u zemlju. To je idealno za kišeljenje i fermentacije.
Vidjela sam takav trap u Švedskoj. Oni naprave trap u zemlji i to ti izgleda kao kućica ukopana u brijeg. Te zemljine temperature su idealne, stabilne i dugo se održi fermentirano.
Zato Moon iskopaj rupu, obloži stiroporom i imat ćeš idealne uvjete.Wink

-daljnja rasprava o trapu preseljena je u povrtlarsku brbljaonicu

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 21:49

     Vratimo se ipak ovdje temi bio enzima..SmileEmbarrassedHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 22:16
kada ste kod enzima je li se ikome desilo da je eksplodirao.ja sam napravila još jednu turu i obe kante sam stavila pored kamina jer je dole u novoj kući hladno ništa se nije dešavalo.Ovaj zadnji sam napravila 1.3 i već se nešto dešava dok u drugoj kanti još ništa.Sada se plašim pošto su pored izvora toplote da sve ne ode u zrakShocked
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 22:19

 Medy, a  možda da ipak malo to sve udaljiš od izvora topline???? Shocked 




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 22:26
Hvala ti što si  odgovorila evo odmah ću to učinitismile219
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 22:28

  smile171smile170


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 16:35
Moja dve enzima se sasvim drugačije ponašaju. Povrtni miran kao bubica, a voćni eruptira kao vulkan.
Nije mi jesno od kud mu onolika tekućina za poplave. Svaki dan čistim kantu u kojoj je boca zbog kipljenja tekućine. A ta tekućina usmrdi cjelu prostoriju.
Moram nečim pristisnuti kao kupus.LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 16:46
Evo da i ja javim stanje kod mene naprotiv ništa ne kipi samo lagano pjeni i već se počinje osjećati miris po kiselom,je li to to 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 18:03
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Moja dve enzima se sasvim drugačije ponašaju. Povrtni miran kao bubica, a voćni eruptira kao vulkan.
Nije mi jesno od kud mu onolika tekućina za poplave. Svaki dan čistim kantu u kojoj je boca zbog kipljenja tekućine. A ta tekućina usmrdi cjelu prostoriju.
Moram nečim pristisnuti kao kupus.LOL

 Hehehehhehe, Šmrcko poznat mi takav jedan moj slučaj...smile96smile96
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 21:04
Prošlo je nepuna dva mjeseca od kada sam stavila otpatke jabuka na vrenje i evo kako sada izgleda:


Sve se sleglo na dno i jedva da izađe nešto plina kad otvorim čep. Nema više vrenja, nema gljiva, miriši po octu. Je li to sada gotovo? Mogu li ga procijediti?
U manjoj boci je nova, povrtna tura koja lagano fermentira.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 21:13
Andina u u putama piše da je za izradu potrebno 3 mjeseca, vrenje i više plinova izlazi tijekom prvog mjeseca, tako da proizvodnja tvog bio enzima ide svojim tijekom, a tri mjeseca jš nisu prošla - znači treba se strpiti i pričekati da se proces završi ;))
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 21:29
 Andina, ja ga ne bih još dirala...moj ( onaj koji sam imala u 7mj.) nisam ga dirala dok stvarno nije prošlo tri mjeseca, a isto je bio takav, nije se ništa čulo, lijepo mirisao na ocat, ali ga ipak nisam dirala dok nije bilo vrijeme da ga procijedim. 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 21:33
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Prošlo je nepuna dva mjeseca od kada sam stavila otpatke jabuka na vrenje i evo kako sada izgleda:


Sve se sleglo na dno i jedva da izađe nešto plina kad otvorim čep. Nema više vrenja, nema gljiva, miriši po octu. Je li to sada gotovo? Mogu li ga procijediti?
U manjoj boci je nova, povrtna tura koja lagano fermentira.
 
 
točno znam kako se osjecaš....
to iščekivanje kada će biti gotovo da se proba....
 
Je li nekome već gotov napitak ili smo svi na čekanju???
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 21:41
 
 Šefe mislite li na napitak za ljude, taj još nije gotov, treba mu šest mjeseci.LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 21:44

 Evo ovaj moj koji je  sad gotov , najprije je " šutio, šutio " da bi sad na kraju prokuhao ko lud...sad si samo mislim da nije do kraja "pojeo i preradio šećer" zato je tako.LOLLOL




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.