Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zakorjenjivanje lavande
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zakorjenjivanje lavande

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 15:18
Ja imam običnu domaću!Cry Pa počela drveniti i jesenas sam je krvnički ostrigla. Sad lista, niče, ali sam ja čitajući ovu temu, ubola na četiri mjesta mladice i s malo sreće...Big%20smile
 
Inače sam tako i ružmarin i santolinu sa skoro 100 posto uspjeha sadila. Valjda će i lavanda uspjeti. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 12:42
Originalno poslano od člana bjonda bjonda napisao:

evo, ja sam danas otkinula par grančica španjolske lavande, i to na mekim djelovima, zatim sam otklonila lišće sa donjeg dijela i posadila desetak komada...obzirom da je u cvatu nisam sigurna da će se zakorijeniti, ali vrijedi pokušati jer takva biljka košta 120 kn (jučer provjereno u dućanu)


kakva je ta španjolska?
stvarno mi nisu jasne te cifre po trgovinama...
ja sam kupila (valjda) francusku - zečića za 20 kn na nedavnom sajmu cvijeća
ali 120 kn za lavandu??? ili je ogromna ili se od nje pravi eliksir mladosti ili...
a kao što ti kažeš - otkineš grančicu i zakorijeniš je
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 09:24
Lavandu je lako zakorjeniti i to samo grančicom koju ubodete u zemlju ,ja sam tako radila i imam ih dosta grmova,ali ja živim u mediteranskoj klimi pa je lakše!Čitala sam negdje da se grančica,da se lakše zakorjeni ,ubode u sirovi krompir pa sve zajedno u zemlju!Ja to nisam imala potrebe primjeniti,ali može netko probati pa možda"upali"
Na vrh
bjonda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 126
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bjonda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 18:32
evo, ja sam danas otkinula par grančica španjolske lavande, i to na mekim djelovima, zatim sam otklonila lišće sa donjeg dijela i posadila desetak komada...obzirom da je u cvatu nisam sigurna da će se zakorijeniti, ali vrijedi pokušati jer takva biljka košta 120 kn (jučer provjereno u dućanu)
Na vrh
redravena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje redravena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 16:51
Pozdrav

 Ja sam nova ovdje na forumu i imam par pitanja

Mama ima super lavande u vrtu već par godina. Htjela bih si presaditi, ali nisam sigurna jel mogu sada ili da čekam jesen(počele su dobivati mlade listiće)
Živim blizu Zg. u zgradi,ali imam mali vrtić  koji je okupan svjetlošču,i htjela bi ga dotjerati, a lavande obožavam

Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 11:59
Ja sam proljetos posijala u jedno tridestetak posudica lavandu,onu najobičniju , žao mi je što ne znam koja je sorta. Niknule su skoro sve ali ih je preživjelo jedno dvanajstak.Sad su još u posudicama ali u podrumu,narasle jedno 2-3 cm i ako prežive zimu u proljeće ih sadim u dvorište da bi se imale kad zakorijeniti do iduće zime.Uh ovo je dalekosežan plansmile46
Na vrh
lucija.mm View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 02 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucija.mm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 08:19
I ja ću ovih dana razmnožiti svoju lavandu. Htjela bi je posaditi na moru, ali tamo je velika bura i od 5 biljaka, 1 mi se primi.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 09:03
Mikice, evo još jedne dobre ideje!!!
 
Super, a i ja je ove godine planiram posaditi na moru kod nas...
Mi imamo jako puno ružmarina, a lavande, zamislite niti jednu!!!
 
Zato ja sada sadim lavandu čim dođem...
 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 08:18
Da imate pravo lavande su tako lijepe a nisu zahtjevne i lako se razmnože.Ja sam od jedne male koju sam kupila u vrtnom centru prije nekoliko godina napravila cijelu ogradu a planiram još vrta "ograditi" lavandom. Cvjetići mi dobro dođu za Božić jer ih u raznim vrećicama poklanjam prijateljima.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 19:52
Sad sam još zaljubljenija u lavandu. Posadit ću je oko cijele terase da mi fino miriše dok sjedim i uživamEmbarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 10:05
Stvarno brzo rastu,i lako se zapelcaju.
Ovu grančicu sam u rano proljeće zapelcala(morala sam jednu lavandu porezati) i sad sam je stavila u teglu iako mislim da bi ljepše i brže rasla u vrtu.Kad ocvate,bum ju presadila.
 
 
Katruža,vidim ta tvoje u lijepoj zemlji rastu i imaju puno prostora. Ja sam svoje odlučila staviti tamo gdje malo cvijeća uspjeva jer nema puno zemlje a još manje mjesta.Sad bi (pogotovo ovu"mamuticu") trebala maknuti odavde no ne mogu.Izgleda da im previše odgovara mjesto u betonu bez zemlje.
 
 
 
Ova je u kamenjaru i nije mala ali je jedanput manja od one u betonu.Stim da onu u betonu stalno režem jer mi se raširi na pločnik.
 
 
Evo,za one koji bi je sadili a nemaju puno mjesta.Njima ni ne trebaWink
 
 
 
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 23:42
Evo, ovo su dvije različite vrste, sa reckavim lišćem, ova u sredini je malo više siva, a počele su tek sramežljivo cvijetati, pa još ne vidim razliku u cvijetu...(možda francuska ili španjolska ?)
 
 
..a ove sam sijala lani i sad cvatu, ali mi se čini da nisu sve jednake, jedne imaju zbijeniji cvijet, a druge onako nekakav "rjeđi"
 
 
a ovo su te iste, ali lani, krajem ljeta
 
 
 
 
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:38
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

 možda ti i zapelcam onu koja miriši na origano.....ak dovoljno zaprijetiš
 
Jel ovo dovoljna prijetnja? smile51
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:37
Ja sam lani kupila u buhausu na akciji 8 kom (one vulgaris) i super su cvjetale cijelo ljeto dok nisam otišla na godišnji i ostavila šogiju da ih zalijeva jer su bile posađene u korita. Sve su se sasušile jer je zaboravio, a i ja mu kao nisam napisala koliko otprilike dcl vode ide na jednu biljku i koliko često. Bila sam luuuuuuuuuuuuuuuuda. Pa kak neko može tak komplicirati i ne razumijeti rečenicu da zalije kad vidi da je zemlja suha. AngryAngry
 
Da skratim, od njih 8 ostala je jedna koju sam presadila u vrt. Još se oporavlja jer je pola sasušena, a samo je iz jednog dijela izbacila 3 grančice sa nekoliko cvjetića
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:09
O,  i  mene zanima kakvih sve vrsta ili sorti lavande ima!
Danas san vidila jednu sa sitnijim lišćem i tamno ljubičastim cvijetom, a  znam da ima ona  sa reckavim  lišćem......
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:39
Uglavnom ! Nisam do sad nikad imala lavandu, a ove godine sam ju posadila. Kupila sam gotovu sadnicu u centru. Voljela bih da opstane. Inaće su prije par godina davali i poticaje za sadnju lavande na mom području, ali mislim da je sve to stalo jer nije bilo interesenata. Moj kum je probao posaditi jedno 1000 sadnica, a ne bi vjerovali opstalo mu je samo desetak! Mislim da postoji razlika u lavandi koja raste na moru i onoj koja raste recimo u Slavoniji.
Tropi!?! Koliko to vrsta postoji?  
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:35
GRRRRRRR! Angry Ti nisi ni svjestan koliko bu nas ustvari došlo!!!Wink
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:19
 možda ti i zapelcam onu koja miriši na origano.....ak dovoljno zaprijetiš
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 21:05
Ok uvjerio si me, a osim toga ako otegnu papke preko zime znam gdje ću doći na proljeće po nove sadnice Wink
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 20:45
moje su bile i manje a sadio sam ih u kasno ljeto i to na dosta izloženo mjesto.Ako ih sad zasadiš i za 3 tjedna im zakineš vrhove da se razgranaju na proljeće bi ti mogle cvasti .Još im sodaj i malo gnojiva za ta 3 tjedna i bit će super

Imam i par koje su se same zasijale i nikad ih nisam micao samo orezujem po potrebi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.