Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 313314315316317 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 13:42
yup, pri bilo kakvom šoku prvo kaj naprave je da bace pupove. seljenje iz svjetla u sjenu i obrnuto, varijacije u zalijevanju itd. jos kad su pupovi mali i ne toliko, ali kad su vec blizu otvaranja su dosta osjetljivi.
a nekad kad ne cvjetaju šokiranje presadjivanjem i zasusivanjem ih moze potaknuti na to.
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 14:02
moj kupovni iz reznice se sad sjetio krenuti s puovima vrag zna hoće li biti što od toga.
Na vrh
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 14:37
U potpunosti se slazem za odbacivanje pupoljaka-u pitanju je nesrazmera izmedju lisne mase i broja pupova (biljka to sama regulise)Bude i drugih razloga-premestanje je svakako jedan od njih,ali mislim da to ne cini neku vecu stetuWinkTakodje premalo ili previse vode...ma ko bi ga znao sta sve moze da bude uzrok.Uglavnom ja moje koji pocnu da otvaraju pupoljke premestim u malu zasenu da ne budu na ful suncu bas citav dan.Taj metod mi se pokazao kao veoma dobar jer biljke nastave da fino cvetaju,a ne gore.Da se pohvalim maloSmileNabavila sam ,,Anouka",i to zahvaljujuci iskustvima sa ovih stranica.Planiram da ga kalemim na neke odrsle i lepe primerke koji nisu bas puno cvetni ...nadam se da cu savladati tu vestinu ConfusedIronija je sto moj primerak nema nijedan cvetic trenutno!LOL
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 15:17
anouk ce brzo potjerati pupove, bez brige. samo ga odma presadi iz kupovnog supstrata ako nisi vec, ono u sta ih oni stavljaju je tragedija
velika gorica
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 17:52
Uffff ljudi moji, kakvi adeniumi, bravo! Adina, tvoja manekenka stvarno dobro pozira nema sta.... Bebolina, Wolf, pinus, Clap Nadam se da 'e i moji biti takvi Tongue jos sam ne[to sjemena narcio i ostalih vrsta pa cemo vidjet

Clap
smile219
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 18:17
Evo i mojih




Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 21:13
Ovaj prvi je pravi bucko, a na oba se vidi da su čitav dan na suncu i da im to paše. Bravo!Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 01:05
@moon, ovaj prvi je onaj koji je odbacio cijep, drugi je onaj sijanac koji se nekako nakrivio u teglici, a gdje ti je onaj iz reznice? Nadam se da nisam nešto pobrkala?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 01:19
Evo kako je moj žućo reagirao na selidbu iz svog habitusaCry

To je bilo jučer, danas sam mu poskidala sve pupove... Ni ostali nisu bolje reagirali,svi redom se spremaju odbaciti cvjetove i pupove, ali interesantno je da ni trepnuli nisu oni koji su imali male pupove,oni su samo nastavili kao da im se ništa nije dogodilo!
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 08:56
Evo momak kod moje djevojke je, ona pazi na njega ;) 


Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 11:32
Kako sam se u zadnje vrijema full posvetila ovim biljkicama, dolazim do zaključka da su to stvarno lude biljke.
Pa naravno da mi je odbacio pupoljke sa gornjih grana, na jednoj je imao 6, a na drugoj čak 7 pupova !!! 
Ovaj što je procvao je na grančici sa samo 3 pupa.
Osim toga, danas sam još primjetila da pored tog čuperka pupova, bočno baca nove grančice !!!
Pa ljudi moji, treba snage za to sve ! I uza svu moju pažnju, zalijevanje i prihranu, toliko baš ne ide. Malo mi je žao pupva, ali ima ih još jako puno i za sada se čvrsto drže.

ps: dado, curi moraš kupiti veeeeeliku čokoladu, jako dobro se brine za tvoj adenium.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 16:03
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@moon, ovaj prvi je onaj koji je odbacio cijep, drugi je onaj sijanac koji se nekako nakrivio u teglici, a gdje ti je onaj iz reznice? Nadam se da nisam nešto pobrkala?


Prvi je onaj koji je odbacio cijep. Lijepo napreduje, ne znam da li da ga podižem ili da se još deblja do idućeg proljeća?
Drugi je adenium iz reznice koju sam uzela s onog prošlogodišnjeg kupljenog u mbm-u (iz reznice). Imala sam tako zapelcana dva. Jedan sam poklonila mami, a drugio je taj na slici. Mislila sam da je riknuo tijekom zime i ustvari sam ga bila otpisala jer mu se kora gotovo vrtila oko unutarnjeg dijela. Inela sam ga van jako rano, kiša je po njemu padala i uopće se nisam brinula za njega. I tako, pogledam ga i vidim da je ponovo oživio i evo ga sad, puno novih grana je pustio.
Onaj kupljen u mbm-u ponašao se isto kao i ta reznica i ja mislila da je uginuo i bacila ga ehhhh.

Joj, ne znam što bih ti rekla, lijepo je da su na sajmu u Balama, no žao mi je pupoljaka. Možda drugi puta da odneseš samo poneki s malim pupoljcima, tako da izbjegneš štetu opadanja velikih pupova.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 10:38
Bebolina gdje su su ostale slike s izložbe? zar nitko od Istrijana nije bio na izložbi?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 10:41
Miss M, pogledaj na temu "sajmovi i izložbe", ima puno krasnih slika.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 10:46
Sad se malo bolje vidi da je cvijet dobio roza boju ( u prirodi je jača boja), 


Uploaded with ImageShack.us

i evo kako izgleda pup kad otpadne, danas otpao još jedan, posmeđio je, omlitavio i otpao


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 14:06
tnx za sliku cvijeta, tako sam nesto i ocekivala. vecina zutih za sad je takva, ali pojavljuju se sve stabilniji kultivari.

posudice su skroz fora! dobro da ti to stane preko zime sve negdje, ja ih trpam u plastiku jer se takve mogu zguzvati i zgurati skupa :D moram negdje nabaviti one vrecice u kojima se prodaju sadnice vocaka i u to ih preselit, ako netko zna gdje to ga ima nek javi :D
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 14:16
Čuj W, prošle zime je sve nekako stalo( ne zaboravi da ja imam preko 300 kaktusa), a kako ću ove zime( naručeno još sjemenja) ? Pojma nemam.
Osim toga, 'ko te tjer'o da si priskrbiš skoro pola milijuna toga Shocked ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 14:27
pa neznam, sto ovisnika o heroinu tjera da se pukne jos jednom? LOL

zato te i pitam, jer znam da ima jos toga (ima i kod mene jos brdo stvari koje idu unutra). meni nije problem prostor koliko svjetlo, al opet da su sve takve velike tegle ko tvoji kaktusi i to, mislim da bi bilo gusto LOL


velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 00:11
...mala kontrolica Embarrassed
Ništa se ne buni moj bolesnik, štaviše....pokazuje pupoveThumbs Up

 

 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 00:23
Jezuš Kristuš, ne mogu vjerovati !!! Za samo 5 dana ? Pa ti si......strašna ženska, svaka čast. Ajd priznaj da si hopsala do plafona Wink. Ja bih da sam na tvom mjestu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 313314315316317 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.