Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 333334335336337 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 23:21
Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

Hvala ti Marsha Smile Već sam se prepala da sam ih upropastila...

Milica09 prekrasni su ti malci. Prave buce debeljuce Big smile
 Posto ih prvi put imam ja sam prezadovoljna kako napreduju. I ja sam moje pre jedno desetak dana presadjivala posto su svi bili zajedno, ali nisam imala zaista nikakve promene na njima. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 08:09
Originalno poslano od člana milica09 milica09 napisao:

Posto ih prvi put imam ja sam prezadovoljna kako napreduju. I ja sam moje pre jedno desetak dana presadjivala posto su svi bili zajedno, ali nisam imala zaista nikakve promene na njima. 


Blago tebi, moji siročići izgledaju kao da ih je netko isisao... Smežurali su se nevjerojatno Confused

Koliko si ti stare beboline? Baš su prave buce Big smile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 09:24
Cimi, tvoj je jedan, ali vrijedan, odličan je.

Cupsica,sad samo polako sa zalijevanjem, nemoj pretjerati od silne želje da se što prije opet zaoble. Trebat će im vremena, kao što Marsha kaže. Držim ti fige, jer dobro znam kakve muke prolaziš. Lane u ovo doba sam to isto radila, sad opet sijem i opet mi je muka, a mislila sam kako će ovaj puta biti lakše.

Milica09, tvoji su dobri, fino su buci-buci, to se traži.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 12:13
Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

Blago tebi, moji siročići izgledaju kao da ih je netko isisao... Smežurali su se nevjerojatno Confused

Koliko si ti stare beboline? Baš su prave buce Big smile 
 
Moji su posejani 12.08.2013 i od prve ture 12 semenki sve mi nikle, a drugu turu drugih 12 semenki sam posejala par dana kasnije svih 12 propaloConfused Pojavila se neka plesan na povrsini zemlje i nije im bilo spasa. Ali sad mi je bitno da ovi lepo napreduju Smile.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 12:20
Cimicifuga krasan primjerak!!! koliko je star?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 12:30
Evo moji klinci, tu ih je 8, a trojica su još negdje okolo:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 14:33
Glikica slatki su :) a da ih izvadis iz kutije na sunce da ih skroz grije?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 14:43
Ma dobro im je i ovako, ne treba to previše razmaziti, da se ne bi "oteli" kontroli.
Šalim se, grije ih sunce skroz odozgor.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 20:10
Cimi,prekrasan ti je,koliko dugo ga imaš?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 20:22
Cimi, ovo nije obesum, koji je to ? Jel socotranum ? Ili ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 20:42
A ja imam blizance, nadaM SE DA ĆE SE VIDJETI NA SLIKAMA:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 21:53
Moga bucka sam dobila kao bebača od jedne naše drage forumašice. Koja je točno vrsta / kultivar to neznam, a koliko znam posijan je početkom 2011. godine. Evo kako se razvijao:

22.10.2011.       
13.11.2011. podizanje iz zemlje i orezivanje  


12.04.2012.       
05.07.2012. prvo cvjetanje 


13.08.2012. 

      
29.11.2012. podizanje iz zemlje i orezivanje grana


15.10.2013.

Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 21:56
prekrasno izgleda
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 22:38
Cimicifuga, krasan opis u slikama. Evo možda netko prepozna koja je vrsta
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 22:39
Cimi, pretpostavljam da nakon cvatnje opet ide pod nož ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 22:47
E da, molim komentar na moje blizance; što sad s njima ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 00:19
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Cimi, pretpostavljam da nakon cvatnje opet ide pod nož ?
Upravo tako. Namjeravam orezati na iste grane kao zadnji puta - znači, sada će biti kraći ostaci tih grana. Gledala sam na tim dijelovima grana ima mirujućih pupova iz kojih mogu izniknuti nove grane. Ne bih htjela rezati na novim granama jer se bojim da bi kada potjera slijedeće godine bio pregust i izgledao kao metla. 
Mada niti sa ovim izgledom nisam zadovoljna. Kod adeniuma mi se inače najviše sviđa kaudeks, a grane bi po mome ukusu trebale biti zakržljale - neznam kako to dobiti? Ovo kako mi grane sada rastu kao lude mi se baš ne sviđa...

A što se tiče tvojih blizanaca neznam što bi bilo najbolje. Da li ih razdvojiti ili ostaviti ovako pa imati interesantan duo, no istovremeno riskirati da smetaju u rastu jedan drugome i da se možda na dodiru stvaraju uvjeti za trulenje?

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 09:01
Cimicifuga, prekrasna biljkica i hvala na slikicama - sad znam i kad ću otprilike ( kad narastu) odrezati svoje Smile

Glikica, da sam na tvojem mjestu, ja bih ih ostavila tako... Bit će jako zanimljivi kad narastu.
Ustvari, da nisam svoje neki dan presađivala, sada bih dvoje tako spojila... Po mogućnosti s različitom bojom cvijeta. Kad narastu i korijeni im se isprepletu bit će baš zanimljiva biljka. Smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 11:36
cupsica, kako izgledaju tako dupli adeniumi, možeš potražiti na pinusovim slikama na nekim od prethodnih stranica i dok su rasle kao male biljke, a i kasnije kad su već postali pravi krasni primjerci

Cimicifuga lijep slikovni prikaz tvog jednoga, ali vrijednoga
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 12:25
Glikica znam što ćeš s njima, dođem ja sad po blizance Big smile
Šalim se Smile
Uživaj u njima jer je to zbilja rijetko i posebno Thumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 333334335336337 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,781 sekundi.