Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićni kaktus - Zygocactus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićni kaktus - Zygocactus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 41>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 10:29

Kod nas bi rekli da moji božićnjaci: „prehitevaju po desni“.  @jagoda tvoji su tempirani baš onako kako treba. Za Božić će biti najcvijetniji.

Mattslandscape - dobar link sa puno korisnih informacija o uzgoju Schlumbergere, Rhipsalidopsisa i Echinopsis hibrida

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 10:02
Krasna jesen! Božićnom kaktusu baš paše par sati dnevno ovog slabog jesenskog sunca.

 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 11:26
schlumbergera - božićni kaktus, 31. 10 2013

Pravo vrijeme kada treba Schlumbergera cvasti je sada, početak studenog.  A što ga tjera da cvate preko ljeta ? Confused Dani su tada dugački a noći tople. Čitam da za cvatnju Schlumbergera  treba upravo obrnute uvjete: hladne noći i kratki dan. Dali je i to utjecaj Černobila ? LOL

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 12:17
Dali vam je Božič stigao nešto rano??? Wink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2013 u 12:22
schlumbergera, 1. 11. 2013
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2013 u 23:58
Pinus nadam se i ja da će moji po stanju pupova cvjetati za Božić.... Međutim gledajući ih danas primjetila sam da bijeli ima već dosta velike pupove, pa bi mogao i ranije...Tvoji su prekrasniClapClap...
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2013 u 00:15
@jagoda, i moji su s već velikim pupovima, svi su još vani, a kako je već vrijeme za unošenje unutra bojim se da će cvjetati puno prije božića.
@Pinus, prekrasni suClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2013 u 01:41
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@jagoda, i moji su s već velikim pupovima, svi su još vani, a kako je već vrijeme za unošenje unutra bojim se da će cvjetati puno prije božića.
@Pinus, prekrasni suClap


Bebolina i moji su još van kao i svo drugo cvijeće. Uglvnom su pupići maleni tako da će cvjetati za Božić, ali bijeli će sigurno i prije....
sutra je novi dan
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 09:36

@jagoda, @bebolina, tnx.

Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

 moji su još van kao i svo drugo cvijeće. Uglvnom su pupići maleni tako da će cvjetati za Božić, ali bijeli će sigurno i prije....

ako vrijeme dozvoljava i moji su vani od ~10h pa do ~16h. 

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 10:17
Božićnjaci prekrasni, pozadina još ljepša, ali zaboga Pinus.....zašto i bijeli božićnjak nema ukrasnu teglicu ? Tako lijepu sliku nagrdio si jednim sitnim detaljem koji puno znači, grrrrr Wink.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 21:27

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 02:46
Menda je bila res v nedeljo zahvalna nedelja al nekaj podobnega.
 
Taman!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 01:55

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Menda je bila res v nedeljo zahvalna nedelja al nekaj podobnega. . . .

@majcka, pojma nemam koji su praznici bili ovih dana.  No, ne bi imao ništa protiv kada bi moje Schlumbergere bile kozmopolite pa da cvatu kroz sve praznike tokom cijele godine. Joj, kako sam skroman.LOL

Sumnjam pa, da su bijeli a možda i crveni novi hibridi Schlumbergera Samba Brazil. Krošnju imaju bitno drugačije formiranu nego stari hibridi npr. ovaj lila hibrid sa prijašnjeg posta. Grane i cvijeće kod njih rastu više manje uspravno.  

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 13:35
Pinus, divni su, moj ove godine nije tako lijep jer mi je sunce malo dohvatilo grane, no oporavit će se valjda do iduće godine
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 19:20

@moon, vidim da je ljetno sunce  opasno za schlumbergeru. Opeče ju u tren oka. Ali slabo jesensko/zimsko sunce od sredine listopada pa na dalje je zato idealno.  A i ovo prohladno vrijeme je OK da malo uspori vegetaciju i produži cvjetanje već procvjetanih kaktusa.  Ako nema kiše i ako je temp. iznad 10 C svoje schlumbergere  iznesem na „zrak“.  Sve je bolje od centralnog grijanja i suhog zraka dnevne sobe. Slumbergera je ipak malo drugačiji kaktus.

Pretpostavljam da su crvena i bijela Slumbergera novi „Samba Brazil“  hibridi. Na slici se dobro vidi uspravna rast tih hibrida. 

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 19:58
Pinus, dovoljno je bilo jedno poslijepodne. Zaboravila sam ga pomaknuti i eto, sad djeluje otužno, u cvatu, no grane povijene i bez veze, sad mi djeluje kao da se niti neće oporaviti.
No, tvoji su za izložbu
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 15:11
moj mladi počinje s cvatnjom.zadovoljna sam pošto je prošle zime imao samo par malih grančica
 
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 16:17
ajama, krasan je, nagodinu će biti duplo veći (takave veličine je i moj bio, a duplo manji kad sam ga kupila)
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 13:49
Znate, nisam bila neki ljubitelj kaktusa Embarrassed, a onda sam krišom zavirila u ovu temu, i to kroz Pinusov prozor Wink. Sasvim dovoljno, da sa sledećeg putovanja donesem krišom uzet pelcerčić sa jednog segedinskog prozora, ni ne znajući mu boju cveta. Evo, sada znam zbog čega sam rizikovala Big smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2013 u 18:28
Ovaj cvijet zaista je nešto posebno. Ja se nadam nečemu bijelijemu, ali zasada izgleda, da če samo jedan nači hrabrosti da cvate.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.