Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 13:46
Hvala svima!
Misty-da, zgodan prijedlog. Već odavno planiram napraviti jedan dio, tako geometrijski točno oblikovanog vrta. Nešto u stilu francuskih vrtova.
 
Vera, Lasta stvarno ima tako mekanu i svilenkastu dlaku. Ne znam s čime bih to usporedio. Kao kod kunića ili tako nešto. Nije oštra kao kod većine pasa. Puno je finija i mekanija od ljudske kose.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 13:54
Pa kod tebe će onda biti vrt EU, malo engleskog vrta, malo francuskog vrta, još kad i Hrvatska uđe u EU .....
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 17:47
Gogo sve je prekrasno ,al moj favorit je ona slika sa makovima u pozadini fantasticno izgledaju
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 23:21
Drago mi je da e opet vidim na ovom forumu. Vrt je prekrasan! Tebe čeka budućnost u uređivanju vrtova i okućnica, samo dok kod nas to zaživi!
Sve mi je divno, ništa neću izdvajati!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 09:20
Hvala svima!
 
Rosa2: to su "brežuljci" obrasli najobičnijim makom i predstavljaju početak mog 'prirodnog vrta'.  To je još u fazi kreiranja pa zato i ne stavljam fotografije na net. Naime, taj dio vrta je širok 16 m, a dugačak nekih 30tak metara. Tu ću sadit isključivo biljke koje rastu u okolnoj prirodi. Ništa moderno i nikakve hibride.
 
Macak: Hvala. Vrlo rado bih se time bavio, ali nemam potrebno obrazovanje. A tko zna, možda i upišem hortikulturu, sad kad su i taj studij uveli na osječkom Poljoprivrednom fakultetu. Nažalost, u vrijeme mog školovanja toga nije bilo.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:11
Uskoro ću od cijelog dvorišta napravit veeeeeliki vodeni vrt Tongue.
 
Kiša i dalje pada! Od subote nije prestala padat, a kako se čini neće prestat do nedjelje.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 11:48
baš mi je žao što ova kiša napravi, prijateljica mi isto to kaže (ona je okolica Koške)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 09:36
Evo povukla se voda s puteva pa se narod već lagano vraća u polja.
Cijeli vikend sam imao što radit da dovedem vrt u formu. Košnja, čupanje trave, špricanje vinograda, hranjenje komaraca..... sve sam odradio kako treba i po propisu.
 
Kažu stručnjaci da se u Slavoniji izleglo 300 milijardi komaraca nakon ovih poplava. Znači na milijun stanovnika to je 300.000 komaraca po osobi.
Jučer sam špricao vinograd i ubolo me oko 2.000, znači još samo 298.000 uboda, jupiiiiiiii! Tongue
 
Evo i fotkica:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ovog sivog medonju među biljkama stalno diram po ušima. Sreća da nema ruke, jer bi me već odavno klepio po nosu što ga stalno natežem za uši.
 
 
 
Moj Điđi, ginko biloba. Taj će, ako Bog da, nadživit i mene i sve moje.
 
 
 
Povrtnjak, u kome ja i korovi živimo u miroljubivoj koegzistenciji.
 
 
 
Šljivik, pričuvni položaj za vojsku komaraca.
 
 
Južni ulaz u vrt.
 
 
Sjeverni ulaz u vrt.
 
 
 
I na koncu, dokaz da Priroda jednaku pažnju poklanja kreiranju "korova" kao i "kulturne biljke".  Sve su to njezina djeca, jednako vrijedna i jednako korisna, bez obzira što ljudi još uvijek ne shvaćaju svrhu koju im je Priroda namijenila.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 09:46
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

  Vrlo rado bih se time bavio, ali nemam potrebno obrazovanje. A tko zna, možda i upišem hortikulturu, sad kad su i taj studij uveli na osječkom Poljoprivrednom fakultetu. Nažalost, u vrijeme mog školovanja toga nije bilo.
 
Što više posjećujem tvoj vrt sve sam sigurnija da je macak u pravu! Ako se jednom budeš bavio uređivanjem vrtova, na prvu mušteriju možeš odmah računati! LOL
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 10:00

Maleni, ovo je zbilja pravi "zen kutak" ovim prekrasnim fotkama si vrlo vjerno dočarao i mir koji vlada tvojim salašem i mirise klinčića i savršeno posađen šljivik (doći ću k tebi po šljive za knedle) predivno.

Prošle godine je Smrčko savjetovala Dadeku protiv komaraca ulje Čajevca (kupiš ga u DM za par kuna) smrdi ko sam vrag ali je učinkovito, on ode na Dravu i ništa ga ne ubode.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 10:05

Morat ću to isprobat. Ako upali, imaš pivu od mene Tongue.

E da, ostao sam ti dužan: Tijin vrt je ova dio kraj drvenog kruga, fontana, brvno za sjedenje i okolni vrt (9. fotografija odozgo). To sam prije zvao mali krug, a sad je Tijin vrt Tongue. Tu su se nastanile i tvoje heuchere i slatki, mali kukurijeci.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 10:13
Ja ti pivo ne pijem ili čaša crnog vina ili Whisky ili ništa Wink.
 
Sad se osjećam vrlo važno "dobila" sam vrt a još nisam ni nogom kročila tamo, ko Engleska kraljica....bit će još toga, za dopuniti "vrt"
 
i tebi da kažem Zečje uši ti se zovu Stachys byzantina ili vunasti čistac
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 11:02
Fala teta Tijo, hehe. Zapisano ime. Ovo mi je dragocjeni podatak. Puno hvala!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 11:14
Piši, a onda dođi k meni napraviti spisak što ja imam (ja zovem a nitko me ozbiljno ne shvaća, zašto??)......odgađam neodgodivo a morat ću to radi sebe napraviti.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 19:11
Gogo vrt ti je stvarno doveden u red i svaka čast težaku! vidim i kod tebe dosta klinčeka, divni su! što se komaraca tiče i tu kod mene ih ima more i stvarno više liče na rode nego na komarce, a pikaju ko ludi. no, osim eteričnog ulja čajevca, možeš koristiti i još neke citruse kao recimo ulje limuna. dobra je kombinacija cedra, limuna, melise i čajevca, samo pazi da ih ne koristiš kasno uvečer jer citrusi, naročito limun, jako razbuđuju. kako je čajevac dosta jako ulje, pazi da ga ne stavljaš previše na kožu, ali ako je riječ o pravom eteričnom ulju ne bi smjelo škoditi. no, čuo sam za slučajeve da su ljudi reagirali na njega pa pripazi. melisa je skoro isto učinkovita kod komaraca, a možeš je nabaviti i u gotovom pripravku kao melem... i sad da ja završim s eteričnim uljima, još jedan savjet vrijedan spomena. kad sam već zapeo za te citruse, ako zidove pošpricaš limunovim uljem u nekom nosaču (u pravilu bi to trebalo biti neko otapalo, može i alkohol) izbjegavat će ih pauci. oni naime svojim nogama kušaju tlo po kojem hodaju, a citruse ne vole...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
jannette77 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jannette77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 19:33

sve je jako lijepo,uredno i ima stila ,svaka čast!!!

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 23:07
Tvojim vrtom uvijek rado prošećem. Već unaprijed znam da će biti novo i zanimljivo. 
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 00:02
Imas rajski vrt ,a gde je Lasta?
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 00:02
Dok nisam otkrila ovo mjesto na internetu gdje se nalaze ovi predivni vrtovi,listala sam časopise o cvjeću i pitala se gdje se nalazi ta lipota,pa evo ovdje na ovom forumu i u tvom mali gogo vrtusmile55
Ne samo da imaš lipo cviće nego i vaze i druge ukrase u vrtusmile57
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 07:21
Hvala svima na pohvalama i savjetima!
 
Gioiaa, Lasti sam taj dan stavio frontline protiv buha, a tad se ne smije kupat 3 dana. Imam ono malo jezerce, koje je trenutno neuređeno i služi mi kao spremnik kišnice, i Lasta se u njemu obožava banjat. Čim stignemo ona uskoči i kupa se. Iz tog razloga nije mogla biti sa mnom pa je nema ni na fotkama.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.