Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućica u cvijeću - moja životna želja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaKućica u cvijeću - moja životna želja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 16>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 15:04
Hvala tomice, kad čujem za Mostar, a mene ugrije oko srca. Ostala mi mladost, roditelji, braća, prijatelji u Mostaru, ali ne mogu se požaliti ni na slavonce, široka slavonska duša... Lijepo, ovako smo bliže.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maestral View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 392
Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 10:26
Draga Zribal, pogledala sam tvoju temu, čestitam ti na ostvarenju sna - vlastite kućice u cvijeću. Potpuno razumijem tvoje oduševljenje jer sam slično i sama prošla, a uređenje je - možda srećom - nikad završeni posao.
Ugledavši novi vrt spreman za sadnju, mašta mi je odmah proradila LOL.
Ona duga uska gredica uz prilazni put i žičanu ogradu me zaintrigirala. Velika je, može primiti veliku količinu sadnica, a pritom treba pokušati izbjeći monotonost ili drugu krajnost - natrpanost.
Na vrh
maestral View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 392
Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 10:44

Sviđaju mi se posađeni plamenci i karanafilići u podnožju, a nameće se pitanje što dalje? Moj skromni savjet je formirati 3-4 vertikale (ne penjačice), svaka u sastavu od 3-5 biljaka, u središtu s najvišom biljkom (ukrasni grm ili srednje visoka trava) a sa strane manje po visini srednje visoke trajnice ili ukrasne trave.

Prostor između tih grupica možeš popuniti nižim cvijećem i trajnicama, pa i mijenjati ih sezonski.
Na vrh
maestral View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 392
Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 10:50
Baš sam se raspisala, nadam se da nisam zagnjavila svojim opisima. Da sam malo vještija postavila bi neki link ili sliku slične gredice, zato zasad samo riječi bez slike! GeekSmile
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 12:42
Draga maestral baš si me ugodno iznenadila. Ja sam moju temu otvorila u jesen, malo kasno za neko ozbiljnije uređenje, pa mi svaki savjet do proljeća dobro dođe. Ovi tvoji prijedlozi su super, pravit ću skicu po njima.
U onoj dugoj gredici osim onog što se vidi (plamenac i karanfilići) posađene su lukovice tulipana po grupama od 10 lukovica, a između njih skupine narcisa. Da ne bude dosadno posađene su anemone, šafrani, presličice, frezije. (moram odati tajnu - sve posadili suprug i djeca po mojoj skici jer sam ja na žalost bila u bolnici, a već je bila plovina listopada) E, sad će tu biti problema jer je gredica već prepuna. Opisano cvijeće procvjetat će i proći u 4. mjesescu, a ja se pitam što dalje, čeka nas ljeto. Da li da vadim lukovice, ili između njih saditi trajnice i ljetnice. Moj vrt je zaista moja životna želja. Još nismo preselili u kući, pa ja sada koristim vrijeme mirovanja za osmišljavanje.

Maestral, vidite koliko ja pišem, nikad me ne možete zagnjaviti. Volim ljude, komunikaciju, cvijeće... pišite.

Postavljanje slika je malo komplicirano, ali ne i neizvodljivo, ako trebaš savjet reci pa ti objasnim, a za početak možeš pogledati na ovom forumu opis ima i u slici pa se lakše snađeš. A što se tiče postavljanja linka to je jako jednostavno. Kad si na stranici na kojoj ti se što svidi tada web adresu iz glavne trake prevučeš mišem (da potamni). Klikneš na desnu tipku miša i odaberes COPY. Vratiš se na svoj post (mjesto gdje želiš postaviti link) i oped desna tipka miša i odabereš PASTE. To je to.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
maestral View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 392
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 18:37

Draga Zibral, drago mi je da su ti se prijedlozi svidjeli i veselit će me ako ti pomognu u budućem planiranju. Smile

Gredica je znači već dobro popunjena, trebat će vješto ugurati još biljaka LOL! Jesen ne bi trebala biti velika prepreka za sadnju, po mom iskustvu većina biljaka tada se najbolje prima, bilo reznice ili sadnice.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 19:46
I ja imam ista iskustva, ali moj vrt nije bio uređen (građevinski). Hvala na ponuđenoj ponudi, kad nešto isplaniram pisat ću.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 164
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 11:55
Dobro došla, pregledala sam temu, biti će to prelijepo kad se sve razraste
Uz cvijeće i život je ljepši
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 21:13
Zribal, čestitam na tvojoj kući(ci) i nudim ti kupine bez trnja jer vidim da ih planiraš posaditi. Ja smanjujem kupinjak pa ti mogu dati u proljeće par komada. Osim toga, ne znam koliko je dobra ideja saditi jagode u podnožju klematisa. Jagode su jako niske i nisu stalne, treba ih premještati svake tri godine. Možda bi bilo bolje razmisliti o sadnji jagoda negdje drugdje, a uz klematis staviti neke trajnice. Božure na primjer. Oni daju lijepi hlad klematisovim nožicama, a nekak pašu u slavonski vrt, zar ne? Kod njih je trenutno problem što se sade negdje u jesen. Decora iz Buzeta ima lijepi izbor i kvalitetne sadnice koje šalju poštom.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 23:41
Hvala draga, prije svega što si pregledala moju temu, a i na pametnim savjetima. Kao što si mogla uočiti moj vrt je u fazi formiranja. Kasnila sam sa sijanjem i sadnjom jer su građevinski radovi na kući završili tek koncem listopada. Jagode sam htjela zakorijeniti u jesen tako da sam ih posadila tamo gdje jesu, ali sam i mislila time riješiti podnožje klematisa smatrajući da su dovoljno visoke, a nemaju agresivne žile. Božur sam posadila na drugo mjesto, a imam i još dva koje planiram prenositi u kolovozu. Dobro je da se i jagode i božuri sade u kolovozu pa ću tada vidjeti što da radim. Na ljeto ću klematise već nečim zaštiti. Jedino što me zbunjuje jeste sunčano mjesto koje traži klematis, a božur traži bar polusjenu. Ili možda griješim.

Jednu kupinu sam dobila od prijateljice i posadila jesenas. E, sad, ja sam laik pa ne znam pravu razliku između kupina i malina. Po meni je malina crvena, a kupina crna. Rado bih u vrtu imala crne kupine, dobre su za krv. Ukoliko je to kod tebe kupina, crna, lijepo te molim da me imaš na umu kad budeš vadila iz svog kupinjaka. Dekoru sam detaljno pregledala i našla sve što me zanima. Prije par dana sam pročitala da još ne dostavljaju cvijeće, i sama mislim da je još rano za sadnju iako zemlja nije smrznua. Napravit ću narudžbu polovinom veljače, pa valjda stigne u ožujku. Hvala još jednom.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 08:16
Ispred svojih klematisa prošle godine posadila sam visoke kadife. Pokazale su mi se kao dobra zaštita a kombinacija boja bila je zgodna
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 11:13
Dijana, hvala za ideju. Ja volim kadife i svakako ih planiram posaditi u vrt pored biljaka jer one ujedno štite od nekih nametnika. Ne znam samo da li da ih sijem ili kupim presadnice na tržnici. Ujedno mislim da bi i cinije mogle biti zgodna zaštita oko klematisa, rastu dovoljno visoko i raznobojne su. Tako čeznem za proljećem, ko dijete. Jučer sam šetala kroz moj vrt i veselila se biljčicama koje su počele povirivati iz zemlje. Danas ću to ponovo činiti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 19:02
Dobrodošla! Ja samo želim da živiš svoj san.  
Sutra je novi dan.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 19:14
Hvala lucy, baš lijepo od tebe. Ako Bog da pa snijeg okopni, sanjat ćemo zajedno. Pozdrav
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 19:31
smile113Pozdravljam te i ma-mah
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 20:45
pusa draga, javim ti se na pp
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 20:21
Draga Zribal, lijepa kucica i okucnica koja pruza velike mogucnosti za bogato cvjetno carstvo. Htjela bi ti savjetovati za bozure. Svakako ih stavi na sunce, moja tri grma su skoro cijeli dan na suncu i svake godine su sve raskosniji.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 20:52
Hvala draga, samo da okopni ovaj snijeg. Evo danas muž za valentinovo donio neve gladiole, ljiljane i drugo za ljetnu cvatnju. Zna da više volim od rezanog. Baš me razveselio
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 21:22
Halo!! Vidim da čezneš za suncem i lijepim vremenom. Koliko nam je napadalo bojim se da će se topiti do 4mjeseca
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 21:24
Uzvraćam pozdrav iz Osijeka. Ja volim snijeg, neka je napadao sada, bolje nego u travnju, a i to se događa. Jučer sam bila vani i jedva došla do auta, večeras sam ponovo morala izaći i malo je bolje. Otopit će se, izaći ćemo mi u naše vrtove.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.