Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gaura - Gaura lindheineri
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gaura - Gaura lindheineri

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 12:26

Baš je krasna buci-buci, podsjeća me na Lovrinog Lovru!!!smile99
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 13:15
otok divna jeStar,malena a već vrijedna ko mrav
 to si nedavno kupila?

moja lanjska je prezimila (grane su naravno propale pa sam ih odrezala, ali nove su već lijepo izrasle), ali još ne cvjeta

mislim da seu ovo doba lako pelca, nedavno su mi psi Confused u svojim divljanjima otkinuli komadić grane , ma niti 10ak cm pa sam ga zabola u zemlju i malo pripazila na zalijevanje prve dane - još se nije osušila


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 15:07

Moja je krenula, ali na cvjetove ću još puno pričekati




U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 16:30
Natalija, kupila sam 2 pred petnaestak dana. Bile su po 8 kn. Rekao je prodavač da ima i bijelih i roza, ali su pomiješane. Obje su roza, ali nema veze, udvostručile su veličinu, sad su već pravi grmići. 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 22:11
roza i jesu na jedan način ljepše, mislim da bijele imaju rjeđe i duže grane, a kao da imaju i manje cvjetova,
a roze su kompaktnije i više cvjetaju... djeluju gušće i bogatije - raskošnije od bijelihm, bar mi se tako činilo lani
bila sam nabavila obe
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 16:59
i ja bih rekla da su rozne ljepše, atraktivnije na prvi pogled, onako malo zgusnutije...no, bijele imaju neku posebu eleganciju i njihov cvijet neodoljivo podsjeća na malog leptirića, uostalom, otuda i domaći naziv za gauru - leptirac.
Trebalo bi joj pronaći dobru biljku uz koju bismo ju sadili da bi bolje došla do izražaja.
Još bih samo potvrdila informaciju da se svaka i najmanja otkinuta grančica vrlo lako prima i brzo napreduje. Tako sam ih mnogo razmnožila i poklonila susjedima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 20:45
E baš dobro Sarice probat ću s jednom grančicom koja se otgnula. Moja je doduše u tegli, roza je i jedva čekam da procvjeta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 12:37
ja sam je sijala, hoće li mi odma ovu godinu cvasti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 13:07
Antonija, ja sam lani sijala gauru i nije mi cvala prvu godinu.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 13:25
Horti, hvala na odgovoru! uh, moram biti strpljiva a to mi baš i nije osobina
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 22:16

E i ja sam dočekala da moja gaura procvjeta, a na jesen ću razmišljati dali s njom u vrt ili će ostati u tegli, baš mi je lijepa ta leptirica.

 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 15:18
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 11:55


Uploaded with ImageShack.us

Nakon beskrajnog traženja ove biljčice, od skoro pa moje prve CIF-ove susjede dobila sam je!! A onda u Krku u rasadniku nađem gaurice po 8 kuna, i već pri kraju sezone naletjela sam u ČK sajmu na biljčice po 5 kn!! Tako da ih sada imam po cijelom vrtu, a par komada sam stavila u teglu i unijela u zimski vrt!! E ta me je obradovala cvijetičima!! Evo par slikica!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:29


Uploaded with ImageShack.us

Ovo su unešene gaurice, prepune mladih grančica, dakle sljedeće godine mi je vrt u gauricama!! Fascinira me to kod njih kako u proljeće skromno niću a ljeti se bogato urešene sa bezbroj cvijetića!!



Uploaded with ImageShack.us
A ova mala cvate u zimskom vrtu!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:33
A nabavila sam i gauru sa roza cvijetom, ali ima bijeli obrub na cvijetu!! I naravno, još bijela graciozna balerina gaura od MireK, ona sa dugim tankim granama, i još...isto takva roza sa dugim granama!!! A, kaj ćete, ja zbilja neznam stati na jednom cvijetu!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 17:27
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

E i ja sam dočekala da moja gaura procvjeta, a na jesen ću razmišljati dali s njom u vrt ili će ostati u tegli, baš mi je lijepa ta leptirica.

 
baš mi se sviđa ovako u teglici,ja ih imam u vrtu i obožavam ih al sad znam da ću zapelcati i u teglu
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 19:03
predvečer sam orezala gaure, onda sam se prepala da je prerano i sad nakon čitanja cijele teme, lakše mi je
pretpostavljam da neće biti štete jer niče iz korjena

bijela je već pustila mlade izdanke - listiće, iz tla, to me i ponukalo na rezanje,
a roza zasada ništa
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 19:14
znaci i za moje ima nade..jesenas si mi dala grane gaure,posadila sam ih i sad cekam..mislila sam vec jesenas da ce se vidjet na njima da su se primile tj da ce biti koji maldi izboj ,al nista ..valjda krenu sad 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 19:42
ja sam moje orezala u kasnu jesen. prije par dana sam primjetila da je krenula pomalo.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 20:07
Ako su krenule sa novim izbojima nije prerano za orezivanje, problem jedino moze biti neki jaki mraz ili previse vlage u zemlji na proljece (kise) - nadamo se da ova godina nece biti ekstremna.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.