Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 96>
Korisnik
Poruka
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 15:57
Mogu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 19:19
Čuvarikuća najbolje će uspjevati ako se naprave uvjeti kakve imaju kad slobodno rastu u prirodi.Treba im napraviti dobru drenažu i saditi ih postrance u pukotine ili kakve đepove u kamenu.Čuvarkuća koji je tako posađen može ako nije cijeli dan na punom suncu izdržati jako puno bez zalijevanja( vuče vlagu koja se sakuplja na kamenu ).Dok sa druge strane onaj koji je posađen u običnu zemlju i to najkvalitetniju nakon nekog vremena polako se počinje šušit i jako slabo napreduje.
1.2. - iz mog vrta
3. - iz jednog botaničkog vrta
4.5. - slike iz prirode

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 19:20
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 19:21
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 19:21
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 19:22
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 19:22
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 09:06
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Čuvarikuća najbolje će uspjevati ako se naprave uvjeti kakve imaju kad slobodno rastu u prirodi.Treba im napraviti dobru drenažu i saditi ih postrance u pukotine ili kakve đepove u kamenu.Čuvarkuća koji je tako posađen može ako nije cijeli dan na punom suncu izdržati jako puno bez zalijevanja( vuče vlagu koja se sakuplja na kamenu ).Dok sa druge strane onaj koji je posađen u običnu zemlju i to najkvalitetniju nakon nekog vremena polako se počinje šušit i jako slabo napreduje.
1.2. - iz mog vrta
3. - iz jednog botaničkog vrta
4.5. - slike iz prirode

dobar text,suprotan od onoga kako sam ja radila....puno sunca ,malo vode je greška ..čuvarkućama ipak treba vode
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 09:38
na ulazu u dvor imamo 2 posude sa čuvarkućama, one dobiju vode samo koliko im majka priroda podari
cijelo ljeto su na vrućini, sunce ih nemilo prži jer nema nikakvog hlada uokolo njih, a posuda u kojoj se nalaze je jako plitka, zemlja nikakva, ocjedita
ali one su tu dugi niz godina i navikle su se na te uvjete

ne mogu reći da izgledaju u tip top formi, ali s obzirom na nemilu sušu, izgledaju sasvim pristojno

poslije ću ih slikati


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 09:40
kamenjar - sigurno bi se te "nove" čuvarkuće bile bolje snašle da su sađene krajem ljeta/ujesen nego u 6. mjesecu kad je već dugo i dobrano pržilo
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 14:40
moguće je natalija,al svejedno pokazat ću ti danas kako su lijepe one koje dobavaju vodu redovno i imaju malo hlada..ja ih jako volim i htjela bi da su mi lijepe u svako doba godine...majka priroda se ovo ljeto slabo brine za biljke smile79
Na vrh
lodeco View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lodeco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 10:17
moje se cijele godine mnoze,zaljevam ih svaku vecer ili svako jutro sada ljeti a cijeli dan su na suncu.bice da gustaju XD
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 10:22
Gdje ima u Zagrebu za kupiti ove malo "drugačije" čuvarkuće?
Na vrh
jokrajnik View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 42
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jokrajnik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 09:00
Pozdrav svima,
nije me bilo dugo, danas imam malo vremena, pa da stavim par slikica, mnoge od ovih već "velikih" biljčica su pokloni članova ovog foruma kojima se još jednom zahvaljujem.

Lijep pozdrav svima.





























Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 10:44
 
 smile227Ne znam što mi je ljepše! Čuvarkuće ili posude! 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 13:31
lijepi čuvari, krasne posudeSmile
Na vrh
ivanita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivanita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 13:55
jokrajnik da li su te posude hipertufe?

nije me dugo biilo ovdje...uskoro i neke moje sličke :)

Proširila se obitelj sempića naglo u zadnjih godinu dana :))
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 21:58
jokrajnik stvarno si si dao truda, petica za posude i za čuvare, odlično izgledaju zajedno Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
lodeco View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lodeco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 19:09
joj imam lipih slikica novih cuvara sto mi je gricka pooslala,i jos se jedan put duboko zahvaljujem,ali neznan kako ih postaviti :((
Na vrh
lodeco View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lodeco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 20:07



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.