Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 84>
Korisnik
Poruka
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 10:41
Pinus predivne su!!smile106dobro ukomponiran pod i unutrasnjost tegle ,da se ne vidi tegla covjek bi pomislio da raste iz podaLOL
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 12:40
Pinus divne su smile227
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 14:03
Baš su lijepe.Thumbs Up
Znači ušminkavaš ihEmbarrassed. Nisam znala da se orezuju. Režeš li vrh grane ili samo prorjediš  između grana?

Moja se bori, odbacuje listove i neki su pocrnuli, ali na mjestu otkinutih i otpalih niču novi hvala Bogu.

Kako njegujete svoje krasule, kako ih zaljevate (koliko često) i dodajete li kakvo đubrivo?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 15:55
Krasula ovata treba biti na jugoistoku ! Desno od ulaza u kuću !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 17:25

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

 Nisam znala da se orezuju. Režeš li vrh grane ili samo prorjediš  između grana? . . . .
. . . .Kako njegujete svoje krasule, kako ih zaljevate (koliko često) i dodajete li kakvo đubrivo? 

Dva puta godišnje malo porežem grane više da krsuli prorijedim krošnju i da porežem nepravilnu rast. Vrhove grana  ne režem. Sve  to onako amaterski. Vidio sam krasne "bonsai forme" krasula ali za to trebaš biti umjetnik.

 Frekvencija zalijevanja zavisi od puno toga. Posađene su u pumici sa nešto komposta. Preko ljeta zalijevam i prihranjujem  relativno često no voda proleti kroz supstrat. Na ovom položaju sa slike sunca imaju do 12 – 13 h. 

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 17:42
Lijepa kolekcija !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 10:54

krasan kutak, Pinus; krasule moćno izgledaju

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 17:31
Molim pomoc. Sta se desava mojoj biljkici. Pocela je pre nekih mesec i nesto da dobija ove fleke. Da li je ovo neka bolest i ima li joj spasa.Cry
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 23:18
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Dva puta godišnje malo porežem grane više da krsuli prorijedim krošnju i da porežem nepravilnu rast. Vrhove grana  ne režem. Sve  to onako amaterski. Vidio sam krasne "bonsai forme" krasula ali za to trebaš biti umjetnik.

 Frekvencija zalijevanja zavisi od puno toga. Posađene su u pumici sa nešto komposta. Preko ljeta zalijevam i prihranjujem  relativno često no voda proleti kroz supstrat. Na ovom položaju sa slike sunca imaju do 12 – 13 h. 



HVala na odgovoruSmile
Što ti je pumica, nešto vulkansko ili..?
Pa kako izdrže tako dugo na suncu, a moj spaljen ?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 23:20
Originalno poslano od člana milica09 milica09 napisao:

Molim pomoc. Sta se desava mojoj biljkici. Pocela je pre nekih mesec i nesto da dobija ove fleke. Da li je ovo neka bolest i ima li joj spasa.Cry


Pa ako nije prezaljeven i nema kukaca oko korjena, jedino opekline od sunca

------------------

PINUS je li dobra zemlja za kaktuse za krasule???
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 23:22
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

[QUOTE=Pinus]Što ti je pumica, nešto vulkansko ili..?
pogodila si,Smile ima vulkansko porijeklo
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 09:13
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

PINUS je li dobra zemlja za kaktuse za krasule??? 
Zemlja za kaktuse ?

Za svaki rod kaktusa zamiješam poseban supstrat. Univerzalna zemlja za kaktuse u kojoj bi istovremeno dobro rasli npr. meksički kaktusi , epifitski kaktusi ili diskokaktusi ne postoji.  Ali pustimo sada kaktuse.

Osnova supstrata za krasule kod mene je pumica. Dodam nešto komposta. Zalijevam vodom iz vodovoda. Takva kombinacija ima alkalnu reakciju što nije dobro . Supstrat u kojem krasule dobro uspijevaju treba biti kiseli. To rješavam solufeed NPK gnojivima koja snizuju pH . Gnojim često ali blagom otopinom.

ovdje možeš naći podatke o gnojivu i komponentama supstrata : pumica ; zeolit ; solufeed NPK

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 17:50
Hm kiselo? Presadila sam ih u zemlju za kaktuse, jer je propusna.
Pa paše li im da dio bude zemlja za četinjače, ako vole kiselo?
Može li perlit biti zamjena za pumicu? Ne znam gdje da je potražim, a perlit imam.

Evo nešto što sam davno zapisala, savjet nekih kao stručnjaka. Valja li?

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Idealna mješavina za kaktuse i sukulente

5 djelova perlita ili mljeveni kamen ( kao 1/3 zrna graha)

4 dijela kupovne zemlje

1 dio grubljeg pijeska( znači ne najsitniji)Smile



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 19:58
Evo još jedan savjet koji sam na istom mjestu pokupila.
Smije li se ovim zaljevati?

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:



Sukulente treba zaljevati sa tekućinom = 18 litara vode u koju se doda čajna žličica  bjelog octa, da bi se lagano povećala kiselost zemlje.Smile

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 23:38
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Može li perlit biti zamjena za pumicu? Ne znam gdje da je potražim, a perlit imam.

Zavisi kako i za koje biljke ga upotrebljavaš. Po meni je za krasule bolja kombinacija pumice i komposta. Kompost imam doma a pumicu jednostavno nabavim i nije preskupa.

 Kod presađivanja pogledam kakav je korijen kaktusa ili nekog drugog sukulenta. Ako je jak, razgranat supstrat ne mijenjam.

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Smije li se ovim zaljevati? 
 Sukulente treba zaljevati sa tekućinom = 18 litara vode u koju se doda čajna žličica  bjelog octa, da bi se lagano povećala kiselost zemlje.Smile 
 

Smije. Ali uvijek moramo raditi po potrebi. Za supstrate koji su dovoljno kiseli  ocat nema smisla upotrebljavati. 

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 22:21


Crassula tetragona kao bonsai
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2014 u 08:25
baš zanimljiv oblik, zgodna jeSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2014 u 17:16


Crassula arta
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2014 u 17:17


Crassula deceptor
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 08:28


Moja Ovata u novom izdanju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,454 sekundi.