Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 13:24
tilandisija je fantastićna...
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 13:27
Često svratim i prošetam, ne zapisujem, samo uživam......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 16:22
Draga Slavuj- toliko ljepote oko tebe i u tebi!
Uvijek se divim kad netko toliko biljnih vrsta uspije posložiti i održati da svaka ima svoje mjesto da najbolje dođe do izražaja tijesno stisnuta uz onu drugu. I kad u "šumi" svega nenadano proviri neki zanimljiv cvjetić ili list.
Prekrasno, bez mane! Uživaj, ja jesam!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 18:42
Sta da izdvojim kad je sve lepo i krasno! Ovaj ukrasni suncokret ja zovem plisani meda,zaista je prelep. Ja sam ga sejala pocetkom proleca, ali ga je nesto pojelo Cry ,opet sam ga sejala, i sad, ne znam hoce li uspeti da procveta do kraja sezone?Pozdrav smile78
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 21:34
baš mi se posebno sviđa tvoja gaura, tako jednostavna i svima dobro poznata, ali ipak drugačija...niža, zbijenija i tako puna bijelih leptirastih cvjetovaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 22:05
Odmor za dusu i tijelo i uvod u lipe snove poslije setnjice medju tvojim cvijecemsmile73
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 22:44
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Draga Slavujčice, radosno sam prošetala, poslušala svaki cvijet, travku i list...
Uz najljepše pozdrave ostavljam i ovo...

 

- Reci sebi svakoga jutra:
''Danas bih mogla saznati tko sam!''
I kreni bosa,
kao da je put rosa i medovina,
i kao da ni jučer ni sutra
nemaju s tobom nikakva posla."-

 

V.Krmpotić

draga Anaida,
veseli me svaka tvoja posjeta, tvoji pozdravi i svaka riječ koju napišeš.
hvala ti što svojim porukama uljepšavaš ove stranice i pomažeš mi u želji da svoj vrt prikažem kao vrt koji ima dušu i koji je zbog toga i stvoren.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:10
Originalno poslano od člana mimi46 mimi46 napisao:

<span style="color: rgb102, 102, 102; font-family: Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif; line-height: 14.296875px; text-align: justify;">Cvijeće... je dokaz da jedna zraka ljepote vrijedi više nego sva dostignuća svijeta.  - Ralph Waldo Emerson</span>
<span style="color: rgb102, 102, 102; font-family: Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif; line-height: 14.296875px; text-align: justify;">
</span>
<span style="color: rgb102, 102, 102; font-family: Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif; line-height: 14.296875px; text-align: justify;">Danas je kišilo pa sam ostala u kući i malo više švrljala forumom...u tebi sam pronašla srodnu dušu koja uživa u svakoj sitnici svoga vrta i vjerojatno postoje ljudi u tvojoj okolici koji to ne razumiju i kojima je sve to uzaludan posao te radije sjede pred televizorom ...ja samo kažem da je i svaki umor za mene odmor duše...kad dođem s posla , pobjegnem od svih stresova i zloće, a ono iz nekog kutka proviruje neki novi cvijetić koji jučer nije bio tu... sve zaboravim. Moj muž uvijek govori da stalno nešto premještam, proširujem...moraam mu pokazati koju si ti površinu pretvorila u cvijetnjak....sve pohvale još jednom  i da ne zaboravim ježeke..podsjetila si me na moje koji su tu bili prije par godina i uredno dolazili na večeru sa macama</span>
<span style="color: rgb102, 102, 102; font-family: Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif; line-height: 14.296875px; text-align: justify;">
</span>
draga Mimi, dobro mi došla.
Veseli me kada vidim da još uvijek postoje ljudi koji znaju prepoznati sitnice i u njima uživati.
Šta tko misli o vremenu provedenom u vrtu nikada me nije puno brinulo.Kada sam tek počela stvarati vrt bilo je i čuđenja i pričanja da sam trebala posaditi povrće i da mi je dosta nekoliko grmova i pokoji cvjetić...
Sada se uglavnom dive a mene prihvačaju ili kao veliku zaljubljenicu u biljke a možda i kao čudakinju.

U vrtu se nikada nisam umorila a sve što sam u njega uložila vratio mi je stostruko!


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:24
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

tilandisija je fantastićna...

tilandsia mi je draga zato što sam ju dobila iz Španjolske.
Dobila sam je prije godinu dana i mislila sam da neće preživjeti zimu ali ostala je i sada vidim da je potjerala nove listiće.
jako zanimljiva i neobična biljka.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:26
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Često svratim i prošetam, ne zapisujem, samo uživam......
drago mi je Milice
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:44
Nakon dugo vremena napokon uživam u forumskim vrtovima.U ovom tvom,posebno uživam :)

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:53
Originalno poslano od člana LeoNata LeoNata napisao:

Draga Slavuj- toliko ljepote oko tebe i u tebi!
Uvijek se divim kad netko toliko biljnih vrsta uspije posložiti i održati da svaka ima svoje mjesto da najbolje dođe do izražaja tijesno stisnuta uz onu drugu. I kad u "šumi" svega nenadano proviri neki zanimljiv cvjetić ili list.
Prekrasno, bez mane! Uživaj, ja jesam!
LeoNata, kao prvo ti želim dobrodošlicu u ovoj mojoj cvjetnoj priči.
Hvala ti za ovih nekoliko rečenica sa kojima si jako puno ispričala.
Kada sadim biljku, trudim se da ima dovoljno mjesta za život i rast i jako mi je drago da si primjetila biljke koje "proviruju".
E te su mi najdraže, to su biljke koje mi remete raspored, koje izgledaju kao uskličnici jer su odlučile izrasti malo više nego što bi trebale.

Tvoj potpis me oduševio.
Poklanjam ti citat iz knjige "Sveta srca" a odnosi se na čovjeka koji je bio travar i liječio biljem prije više od 500 godina.

...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića-i obratno;
stoga nikada nije učinio ništa
čime bi zanijekao bilo Boga, bilo prirodu.
Sarah Dunant
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:56
Obožavam prošetati tvojim vrtom Big smilesmile64  
Ovoga puta izdvajam panj sa čuvarkućom i,rekla bih,nekim sedumom jer ja to nikada ne mogu imatiCryUnhappy
MM smatra da je panjevima mesto u peći,pa to ti je...al' nadam se da će doći dan kad će i to mišljenje promeniti........mnoge 'nejestive biljčice' ,koje meni puno znače,je prihvatio,pa ću se valjda nekako i za život jednog panja izboritiWinkLOLsmile113
The impossible is often the untried.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:11
Originalno poslano od člana Wanessa Wanessa napisao:

Sta da izdvojim kad je sve lepo i krasno! Ovaj ukrasni suncokret ja zovem plisani meda,zaista je prelep. Ja sam ga sejala pocetkom proleca, ali ga je nesto pojelo Cry ,opet sam ga sejala, i sad, ne znam hoce li uspeti da procveta do kraja sezone?Pozdrav smile78
Wanesa hvala!
Ja inače nemam puno cvjetnih želja, ali ovaj suncokret sam tražila godinama.
Ovog proljeća mi je draga gute Fee ispunila želju i pronašla sjeme.
Rekla sam joj da želim plišanog medvjedića pa je morala guglati da doznamo da se zove Tedy Bear jer ga je naručivala iz Njemačke.
Posijala sam 30tak sjemenki i svaka je ponikla a ostala su samo tri jer ih je nešto pojelo.
Nisam mogla otkriti šta ih jede pa sam jedne noći provjeravala sa svjetiljkom i otkrila da je moj medo dječja hrana u svjetu puževa. Mnoštvo malih puževa bez kućice se skupi preko noći i sve mu listove pojedu.
Ovi koji su ostali i procvjetali su prekrasni i već dugo se nisam toliko radovala nekom cvjetu.
Dovoljno mi je vidjeti njegovu boju sunca, rukom dodirnuti tisuće zbijenih latica a tek pomirisati...
Predivan je!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:18
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

baš mi se posebno sviđa tvoja gaura, tako jednostavna i svima dobro poznata, ali ipak drugačija...niža, zbijenija i tako puna bijelih leptirastih cvjetovaSmile
Saro, već sam naučila da mi je većina trajnica svake godine drugačija.
Ova bijela je lani bila puno veća i morala sam ju vezati a ove godine je niža i zbijenija i dobro si rekla da izgleda kao da je sletio roj leptiriča.
Crvena i roza su mi isto tako niske i guste ali jako slabo cvjetaju.
Možda se još do jeseni sjete da bi trebale.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:21
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Odmor za dusu i tijelo i uvod u lipe snove poslije setnjice medju tvojim cvijecemsmile73<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

draga moja miska, volim ja kada ti lijepo sanjaš, a ako ti je odmor i lijepe snove donijela šetnjica mojim vrtom, onda sam jako sretna.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:24
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Nakon dugo vremena napokon uživam u forumskim vrtovima.U ovom tvom,posebno uživam :)

Drago mi je alisa.
Trudim se da svoje uživanje podjelim sa vama.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:35
Originalno poslano od člana Betty Boop Betty Boop napisao:

Obožavam prošetati tvojim vrtom Big smilesmile64  
Ovoga puta izdvajam panj sa čuvarkućom i,rekla bih,nekim sedumom jer ja to nikada ne mogu imatiCryUnhappy
MM smatra da je panjevima mesto u peći,pa to ti je...al' nadam se da će doći dan kad će i to mišljenje promeniti........mnoge 'nejestive biljčice' ,koje meni puno znače,je prihvatio,pa ću se valjda nekako i za život jednog panja izboritiWinkLOLsmile113
Draga Betty, panj mi je jako drag jer je izvađen iz Dunava koji ga je donio tko zna od kuda.
Biljka koja u njemu raste je lysimachia nummularia a sa desne strane proviruje jedna neobična vrsta puzavog seduma.
moj savjet ti je da muža ne puštaš u vrt a ako baš hoće nešto saditi podjelite si vrt pa neka svatko sadi šta hoće....šalim se ali tako radi jedan moj poznanik i kada vidi neku biljku kaže- to ima moja žena u svom vrtu.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 00:57
Čuvrkuće su zgodno mjesto pronašle, mada kod tebe ne volim ništa posebno zdvajati jer je svaki detalj za izdvojiti
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 01:15
Istina,Slavuj, hvala ti od srca!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.