Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 78>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 23:38
Palo mi napamet - igram se malo kloniranja i zanima me , bi li grijana podloga pomogla zakorjenjivanju? Primjerice, reznice sam stavio nakon tretiranja hormonom u posude sa zemljom i onda u plastičnu kutiju za kolače. da li bi sad bilo pametno staviti sve to na router kao kada kliju sjemenke ili je sad pretoplo općenito za to? Velikom broju biljaka paše to, da i vrijedi i za paprike, pretpostavljama da da (makar obično mi uspijeva i bez toga)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 02:35
Toplina je vise nego pozeljna i kada sam tako klonirao imao sam najbolji postotak primljenih.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 02:42
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:

Mermaid, prekrasne su :)

Da. Papricice vrlo brzo iz cvijeta odu u plod, no na nekim sortama prodje i oko dva mjeseca do zrelog ploda.

Inace, danas sam svojima dao AACT. Krckao se cca 32 sata, bilo je vrlo malo pjene, ali miris i boja su cini mi se bili odgovarajuci.


Pjena nema bas nikakve veze s koncetracijom bakterija ili uspjesnim krckanjem, sto god veseljaci tvrdili - slatkasti zemljani miris i lagana sluz po svemu sto je bilo u dodiru prilikom krckanja su sasvim dovoljni markeri koji sugeriraju uspjesnost. Ako spricas folijarno podesi mlaznicu da pljucka vise mlaz nego finu maglicu, iako se meni boljim pokazalo uzeti malu spric kantu i propisnom natopiti (po listovima) sve biljke.

Ako ti je bas stalo do pjenice ubaci malo taloga od kave pa da vidis kako se veselo pjeni :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 07:23
Čitao sam da u principu pjena nema veze.

Ne veseli me uopće, draže mi je ovako, barem neću zalijat špajzu zemljanom sluzi :D

Špricam folijarno špricom, biljke su mi još u plasteniku, pa mi se ne da cijelog otvarat za špric kantu.

Uši ipak nisu nestale, još jedna biljka je zaražena.Pitroid više ne pomaže, morat ću po neki sistemski, Actaru ili sl.

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 10:32
MisterNo, protiv uši koristim otopinu ulja i deterdženta u vodi i uvijek djeluje. Tako se rješavam sve oblike uši na svim biljkama.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 11:48
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

MisterNo, protiv uši koristim otopinu ulja i deterdženta u vodi i uvijek djeluje. Tako se rješavam sve oblike uši na svim biljkama.


Zanimljivo :)

U kojem omjeru stavljaš i kako apliciraš?

Neopitroid obično bude učinkovit kod manjih problema, kad je veća invazija morao bih svaki dan ponavljat i pazit da ih kiša ne opere.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 15:18
Neem, razna ulja, sapuni, kopriva pa i komercijalna bio sredstva poput Kenyatoxa i inih preparata na bazi buhaca djeluju do odredenog stupnja, a onda nema do npr. Actare i to velike doze ili mozemo zaboraviti sezonu.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 15:41
vrlo vjerojatno zbog toga moje biljke nekako stagniraju, previse vode. zalio sam ih kod presadivanja u kante sa 1l vode po kanti i nakon toga svakih 7 dana sa 1l vode po kanti. sad cu im dati malo mira kaj se vode tice pada vidimo...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 21:03
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

Neem, razna ulja, sapuni, kopriva pa i komercijalna bio sredstva poput Kenyatoxa i inih preparata na bazi buhaca djeluju do odredenog stupnja, a onda nema do npr. Actare i to velike doze ili mozemo zaboraviti sezonu.

I to je istina, što je sigurno je sigurno - s "pravom" kemijom riješiš sve. Makar ovaj recept što sam spomenuo nije me nikad iznevjerio. 
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 22:20
@mememe, hvala na receptu, probat cu tako.

Kad sam dosao doma primjetio sam da nekim cudom stanje i nije tako lose, actara ce biti last resort.



Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 00:47
Malo se prošlogodišnji 7 Pot zanio koliko je sretan da je preživio zimuSmile



naličje


grana s koje je list skinut se grije na routeru i čeka da joj korjen naraste
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 18:37
evo me doma nakon 5 dana, jamaican red rastu normalno, ali su scorpioni djelomicno pozutili, zbog cega drugog ako ne zbog previse zalijevanja.

da stvar bude zanimljivija, sebi sam ostavio 7 najvecih i najjacih biljaka, a ostale podijelio dvojici frendova - njihove su vec pocele razvijati plodove, na mojima ni traga istima :D
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 18:44
Tako je i kod mene Bhut Jolokia spojila dva lista u jedan :).
Inaće, meni je kolonija na balkonu odlučila štrajkati nakon što sam ih presadio u velike tegle od 6 litara i prestale su rasti u visinu, ali su zato napumpale postojeće listove u širinu i to izgleda kao lopoč na vodi.



za razliku od njih, biljke na prozoru koje sam presadio u male teglice kao međufazu su narasle u
visinu i širinu skoro duplo u istom vremenu i sada su više od ovih velikih.



Sad ne znam jel to zato što na prozoru ima više sunca, cirka sat dnevno, ili su ove u velikim teglima ušle u lag zbog prevelikog prostora u teglama. Scotch bonnet na balkonu je visok 10 cm, a ove u teglicama na prozoru su već 13 cm a bile su duplo manje prije 10 dana.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 11:46
Prema najavama za kraj tjedna, izgleda da bi nas i ove godine mogao oderati vec tradicionalan svibanjski mraz :(
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 12:11
Originalno poslano od člana Andrej Andrej napisao:

Prema najavama za kraj tjedna, izgleda da bi nas i ove godine mogao oderati vec tradicionalan svibanjski mraz :(


Bah, izgleda da nas ne može mimoići ni jedne godine, otprilike u isto vrijeme je i prošle godine bilo zahlađenje s mrazom. To je bio ekstrem 18.5. mraz, 23.5. tuča :D

Lako za sadnice u zg, zaštit ću ih i unijeti ako treba na noć dvije, ali u zagorju je oko 100 sadnica papričica i 100 sadnica paradajza već u zemlji.

Nadam se da bude nas ipak zaobišlo, po prognozi je mraz moguć u gorju u petak i subotu. No, moguće je i da se spusti niže...
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 20:01
Eto, kažu neki portali na Trešnjevci bila kratkotrajna tuča.
Kod mene samo par kapi kiše prije tri sata.

Biljke u geotexima lijepo rastu:

Bhut Jolokia Indian Carbon u plastici


Bhut Jolokia Indian Carbon u geotexu


Butch-T s gomilom novih izrasta ispod velkog lišća


Neoznačeni chinensis s rupom od tuče prije par tjedana (koja je prošla kroz plastenik :D)


Orange Manzano s desetak pupoljaka.


Novi izrast na vrhu je ovako kovrčav od početka, nisam siguran zašto.
Na njemu nisam našao uši, možda nedostatak kalcija. Pošpricat ću sutra gorku sol, nisma već mjesec dana.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 22:58
misterNo, ako misliš da se lišće kovrča zbog manjka kalcija onda gorka sol neće pomoći nego će odmoći, trebaš folijarni kalcij ili neko gnojivo s pojačanim kalcijem. Ali ako je zemlja u kojoj si posadio biljku prvi put upotrebljena, sumnjam da je to razlog.

Je li to film AACT-a na lišću?
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 23:28
Ma samo nagadjam i vjerojatno pretjerujem. Izuzev
ta dva tri lista sve izgleda ok :)

Moze biti da se pod vodom vidi odsjaj AACT filma od proslog tjedna, danas sam ih oprao vodom. Bile su pod plastenikom pa od aact do sada nisu dobile vode.

Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 10:48
Gorka sol = MgSo4 tj. samo magnezij i sumpor, nema kalcija.

Kalcij nije mobilan pa ako list pokazuje simptome nedostatka njega nikakvo spricanje s istim nece ga vratiti u normalu, uvijek ce ostati takav. Obrati paznju kako izgledaj mladi listovi, ako su i oni deformirani onda bi mogao biti neki problem.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 11:57
Neću ništa još raditi, obzirom da je problem s lišćem samo na jednoj biljci, i to samo s nekoliko listova.

Kad sve skupa zbrojim - biljka i dalje super izgleda, nedavno je kod presađivanja dobila i novu zemlju jer je otišla u veću posudu, pa bih rekao da je vrlo mala vjerojatnost da ima nedostatak kalcija. Također nisam našao ni uši na njoj, a ne vjerujem niti da je riječ o predoziranju gnojivima, biljka je u proteklih mjesec dana dobila samo jednom  AACT (prošli tjedan).

Prije bih rekao da zbog nečeg biljka ne može apsorbirati kalcij, i to je razlog zašto sam mislio upotrijebiti gorku sol. Znam da u gorkoj soli nema kalcija, no našao sam na nekoliko mjesta info (gardenweb, travarski forumi...) da magnezij sulfat pomaže boljoj apsorpciji kalcija iz zemlje, odnosno djeluje kao katalizator.

Za sad čekam da izađe novi izrast.

Ako se baš pokaže da fali kalcija imam doma i tekući kalcij i vodu od kuhanja jaja :D
No ne bi ga smejlo falit u friškoj zemlji
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.