Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Origami/Modularni origami
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Origami/Modularni origami

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 10:04
Hvala ti Anaida :DThumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 23:14
Evo nešto malo orhideja, moj model cvijeta ostalo je viđeno već:) ps: obećajem da je ovo jedan od zadnjih pokušaja izlaska iz origamia. malo sam prešao sa ovim cvjetovima iz granica origami ....stabka je žica sa papirom








Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 23:31
Ajme, famozno... Orhideje su ti tako predivne, ovako u vazici i uz to veliko lišće kao da su žive...
Svaka čast za osmišljavanje vlastitog modela, to se zove umijeće i talent, stvarno je lijep i netipičan oblik orhideje ispao Clap

S obzirom da si često uzmeš truda oko eksperimentiranja s novim modelima, nadam se da makar skiciraš neke dijagrame Smile
nego, jeL bilo malo rezanja ili lijepljenja da ovo zoveš "pokušajem izlaska iz origamija" ili je nešto drugo u pitanju?
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 23:37
jedino listove vezao sa onim žicom od papira i ponabijao u vazu jer su preveliki listovi tj posavijam listove u "rabbit ear" zečje uši ali zbog veličine tog malog uha morao sam smotati oko njega taj materijal žice + papira kako bi ponabadao u vazu inače ispadoše dolje i naravno stabka je od tog materijala žica+papir a cvjetove sam s druge strane malo rastvorio ubacio papirić i ufrkao na stabku .Cvijet je rađen od baze ptice pa malo se samo razvuče špic a rastvore ona četri perca i malo posavijaju izunutra...anyway donesem sutra web kamericu ovdje pa budem tutorial sastavio :D
ps: nema rezanja ili ljepljenja ! listovi svi rađeni od papira različitih veličina kvadratičnih. Model orhideje je vrlo jednostavan inače a postam ti svakako vide kad budem napravio...:D
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 23:42
Ultra, mislim da se možeš opustiti s izletima "iz origamija" jer ove žice izgledaju perfektno, činilo mi se da su to prave stabljike Big%20smile
Od baze ptice radiš čuda i hvala što dijeliš svoje modele s nama, nadam se da će ih se skupiti i za neku autorsku izložbu jednog dana Smile
(Što je s fotkama s one izložbe koju si spominjao?!)
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 23:43
pošaljem ti na pm .. izašao sam u malim novinama i webu samo malo preuveličano :Pklasika novinari sve napuhaju...budem posalo slike sam da odem doma. trenutno sam se preselio u Osijek privremeno :D
Na vrh
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 16:57
Razveselio me komentar jednog dečka, na moju haljinu, hvala ti , a za tvoju djevojku se lako možemo dogovoriti.
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 10:40
Cool obožavam orhideje, a sad mi otkri tajnu gdje si našao dijagram, please:)
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 14:32
Meni je ovo genijalno-strašnooo mi se sviđa...odlično!!!!!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 15:28
Originalno poslano od člana Linaaa Linaaa napisao:

Cool obožavam orhideje, a sad mi otkri tajnu gdje si našao dijagram, please:)

Linaaa ovo je moj diagram :D nema istih na netu ;)ali radit ću kratki tutorial pa pošaljem tebi i kami link

hvala maredelmare...ti uvijek pratiš moju galeriju hehehe hvala na podršci EmbarrassedLOL
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 19:32
tvoj dijagram ooooooooo ,ja sam mislila da su to ove orhideje

http://www.langorigami.com/art/gallery/gallery.php4?name=orchid_1
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 20:24
nop ..jako jako velika razlika, moje orhideje imaju mali čuljak ispred i 3 lista ove ovdje ako dobro vidim 6 listova i bez čuljka Evo ti mal pobliža slika ...pogledaj oblik cvijeta i moj oblik cvijeta :)
http://www.langorigami.com/art/gallery/gallery.php4?name=orchid
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 20:44
cuj a znas morti di bi nasla dijagram za ove orhideje


http://www.langorigami.com/art/gallery/gallery.php4?name=orchid_1
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 20:56
Taj diagram je vrlo jednostavan J.Lang je iskoristio svoj drugi diagram i modificirao ga da bi ovo ispalo ...ovo je cvijet sa 6 latica ali je donju laticu ufrkao da dobije mali čuljak u sredini koliko vidim . Pravi diagram od čega trebaš tražiti je ovo:
http://www.langorigami.com/art/gallery/gallery.php4?name=three_dollar_flower
Ako vidiš taj cvijet zamisli da ufrkaš donju laticu u sredinu i mal stisneš :D nije da baš može skriti previše tajni Langić ;)
A evo ti video tutorial ;) http://www.youtube.com/watch?v=Il_4l1O2BFo
Cheers :)

Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 19:45
Evo jedna kawasaki ružica iz dosade... cheers:)





Mal je mračno u sobi, sad će pljusak pa teško uslikati =_=
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 11:40
Ne znam gdje mi je kamerica od kada sam se preselio =_= pa evo mali tutorial za moje orhideje kao slikovnica :):


Ovo je baza ptice i od nje krećemo savijati dalje .

Raširimo bazu ptice i u sredini imamo slobodno krilo koje ćemo raširiti po sredini i stisnuti prema dolje. To ponovimo za oba krila i dobijemo slijedeću sliku .



Sa druge strane to izgleda ovako kao na slici dolje :


Zatim se vratimo nazad na prethodnu stranu(okrenemo model) te posavijamo samo 3 vrha malo :


Zatim izravnamo te raširimo po srediti list


A špic gurnemo unutar lista i preklopimo stranice :


kada ponovimo to za sve 3 strane dobivamo ovo :


Slijedeći korak je preokrenuti model na drugu stranu i saviti "zečje uši" ili ostaviti špic prema dolje i saviti do njega sa obje strane:


Vrh čuljka po želji modelirati moj je ovakav :


E sada onaj "špic" po sredini ima četiri stranice malo sam razvukao da se vidi .Ja hvatam uvijek gornju desnu i donju lijevu te malo vučem jednu od drugo u suprotnim smjerovima :


zatim ponovim sa gornjom lijevom i donjom desnom i dobijemo ovo:


Ostaje nam još formirati zaobljeni izgled latica...na svim trima laticama malo se špicasti čoškići saviju prema nazad :

i kada to zavijemo na sve tri latice dobijamo ovo :


nadam se da nije previše komplicirano ali ipak treba malo znanja savijanja :D
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 20:50
Ultra, iako se slažem da bi bilo u redu da se kolegica forumašica predstavi, mnogi se ne snađemo isprva pa sam tako i ja nekad davno krenula stavljati svoje slike u tuđu decoupage galeriju jer nisam shvatila da je to nečija osobna tema :)
To su početničke nenamjerne greške i nadam se da će Sanja (za koju znam o kojoj se radi) ostati na forumu i bilo bi lijepo da je više ovakvog "spam"-a samo u prikladnoj mjeri i na prikladnoj lokaciji ;) Kud nije "zaspamala" moj teritorij

Što se tiče tvojih uputa za orhideju, meni odgovara što ne znaš gdje ti je kamerica jer su mi oduvijek bile draže upute u obliku foto-tutorijala ili dijagrama Ako probam složiti, javim koliko je komplicirano
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 23:51
ultra, znaš da me istovremeno fascinira i plaši origami pa neću komentirati radove.
ali .... znaš mađarski!? to mi je cool! moja prabaka je govorila mađarski i jedino što sam naučila je bilo par psovkiLOL, ali i to sam zaboravila. sad više ne znam ništa , ali ni ne psujem smile222.... mislim ne psujem na mađarskomsmile156
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 23:57
Originalno poslano od člana anastazija anastazija napisao:

ultra, znaš da me istovremeno fascinira i plaši origami pa neću komentirati radove.
ali .... znaš mađarski!? to mi je cool! moja prabaka je govorila mađarski i jedino što sam naučila je bilo par psovkiLOL, ali i to sam zaboravila. sad više ne znam ništa , ali ni ne psujem smile222.... mislim ne psujem na mađarskomsmile156

U obitelji su svi poliglote pričamo 3 i više jezika previše mješanih brakova jel ;) neznam zašto bi te radovi plašili :) pa ne grizu, i nisu strašni :P
http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4753
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2010 u 00:02
ma ne plašim se radova! taj dio me fascinira.
plašim se tehnike... jer svaki puta kad sam probala nešto smotati - smotala sam samo sebe. pa sam odustala...
ali zato vrlo rado pogledam vas par kojima to ide kao od šale.Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.