Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Barcelona
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Barcelona

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Barcelona
    Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 09:39
....4 - dnevni put u Barcelonu, grupa od 18 ljudi, samoorganiziranih.....
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 09:41
...aerodrom u B...
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 09:49
I ja bi u Barcelonu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 10:02
....grad nevjerojatno lijepih, širokih ulica, avenija, urbanizam i arhitektura blokova zgrada na visini...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...slikao gosp. N.J. 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 10:32
...sve su ulice tako široke, komotne...nema prometnog kaosa...promet teče bez zastoja, barem je tako bilo za vrijeme naše posjete...
....nevjerojatno kako su već u 19.st. planirali široke ulice i avenije i svaka ima drvored...to nas je najviše zadivilo...svaka ulica ima drvored platana, palmi, bagrema.....  
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 11:42
predivno,ja čekam još,ako ima.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 11:55
E sad mi se već čini kao da sam bila tamo .smile211
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 12:14
Manči nisu oni planirali takve ulice već su porušili neke zgrade kako bi dobili široke ulice u starom dijelu grada. Ondje mi žive bratići - nedaleko od nedovršene crkve "familia sa grada"
Možeš se uvijeriti na google earth pa izmjeriti ravnalom.
Drveče koje je zasađeno zna dobiti rupe pa iz samo betoniraju.
Krasno je što ima drveća preko ljeta pa je ugodno šetati.
Što se tiće gužve u prometu najčešće se koristi skuter.
Kad dođeš na semafor, samo čekaj kad dolete motori a oni i prvi krenu sa semafora pa gas do sljedečeg. Izgleda kao utrka. Mene je bratić vozio na svom motoru po Barceloni.
Ajme koliki zna biti kružni tok velik i po 6, 7 traka a slobodno voziš u toj gužvi 70-80 na sat.
Hrana je poprilično jeftina.....samo ne znam kako je sad kad su došli euri.
Stariji bratić je ondje više od 20 godina a mlađi oko 7g.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 12:34
Jedna zgoda......jednom su bratići slušali radio zimi. Najavili su da će jutro biti jako hladno....čak +7......najhladniji dan u godiniWink
Plaže su.....nadovezu pijesak jer ga more odnese i usred grada su a lijepa je i šetnica.
A i ZOO je usred grada.....obavezno pogledati .....jer mnoge životinje nisu u kavezima već na otvorenom, kao lavovi, tigrovi......osijeti se u samom sebi strah i nelagoda.....mada postoji rupa, kanal koje te životinje ne mogu preskočiti.
Izlasci.....za tako što treba vodić, ne valja ići u kafiće koji su od mramora i mesinga, već neke rupe.....ovdje se mogu upoznati ljudi, stvarni ljudi. Vidjeti kako žive.
Preporučio bih da si posjetite radionice keramičkih pločica......ja sam sebi kupio male pločice......kad dođete na Ramblas, pa negdje oko sredine srenete lijevo, uskim prolazom oko 150 m. pa s lijeve strane.
Kad snimim fotkicu stavim da možete vidjeti.....možda za mjesec dana.

Kad vam dodija gradska vreva....treba otići u Gaudijev park.

Ono što nema u Barceloni je borba bikova jer Katalonci ne vole ubijati životinje. Arena postoji ali je zatvorena. Bila je otvorena dok je na vlasti bio Franco jer je on Španjolac a ne Catalonac.
Catalonski je drugačiji jezik od Španjolskog. Catalonci lako nauče Hrvatski.
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 13:46
bravo....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 14:25
....Katalonci su vrlo ponosni na svoju povijest, svoj jezik i svoje običaje....jezik se prilično razlikuje od onog "drugog"  španjolskog  -   kastilijanskog....
...u 4 dana smo tek dotakli grad, nismo bili u ZOO nego u akvariju.....očekivala sam više s obzirom da je to najveći akvarij u Eu....nadala sam se većem broju morskih pasa i raži....ali je prekrasno organiziran i uređen , pogotovo za posjete sa djecom ( mi smo svi bili odrasli ).... 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 14:35

....tropski akvarij...

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 14:36
...neobična vrsta morskog konjica ( riba )...
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 14:37
...sredozemni bazen...
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 14:41
..bazen sa velikim ribama i staklenim tunelom ispod kojeg se prolazi na pokretnoj traci ( prijatelj mi je vikao:  M... udahni,  duboko udahni..nemoj ostat bez zraka!!   -  nasmijavao nas je 4 dana....)
 
 
...neka vrsta pješćanog m psa...
 
 
...bucanj...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 14:51
...jedna od 3 arene, samo u jednoj se održava korida u ljetnim mjesecima, katalonci se bore da izbace koridu iz Katalonije....
 
 
 
 
snimio N.J.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 17:35
ma naravno da ima,slikice su super.i tako,upoznali smo još jedan dio svijeta.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 21:14
....pravo otkriće je bio turistički bus...uzeli smo 2-dnevnu kartu i vozili se do mile volje....dobiješ  slušalice sa snimljenim vodičem na nekoliko evropskih jezika...pa  -  pohvataj što razumiješ...
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 21:17
...pravo  uživanje  sjedati na gornjem floru autobusa i gledati ulice sa tisuće jedinstvenih zgrada i tisuće uređenih fasada u različitim stilovima....i starinsko i moderno, jedno do drugog....kažu  -  to je šarm Barcelone...
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 21:19
...spoj starog i novog....u prvom planu je skulptura od metala koja je inspirirana morskim valovima....u daljini starija građevina i do moderni neboder...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.