Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - peglanje salveta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


peglanje salveta

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: peglanje salveta
    Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 16:57
Da li je netko peglao salvetu na slikarsko platno - mislim na platno razapeto na okvir.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 19:24
gogs ja sam peglala na ono tanko platno bez letvica,i super je ispalo.cak mislim da je slikarsko platno najidealnija podloga za peglanje..
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 21:17
a da li si na platno razmazala ljepilo i osušila ga pa onda peglala ili si radila drugačije?
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 21:27
Originalno poslano od člana Gogs Gogs napisao:

a da li si na platno razmazala ljepilo i osušila ga pa onda peglala ili si radila drugačije?

radila sam po bubinom "receptu",razmazala ljepilo pa osusila i onda peglala..upravo,na isti nacin napravila i drvene kutije-doze,cak i pregibe radila sa peglom..treba dignit spomenik onome tko je izmislio peglanje,i bubi sto nam je prenijela tu vjestinu.niti jednog jedinog nabora nema..
Na vrh
malena malena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 519
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malena malena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 21:28
pogledaj ovdje - peglanje na papiru, trebalo bi biti slično
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 10:06
Koliko se ja sijećam, Franjica je još u trećem mjesecu stavila na temi: Decoupage tutoriali...link o peglanju salveta

http://phoenix-magdesign.blogspot.com/2009/01/prije-par-dana-sam-posjetila-blog.html
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 10:14
Originalno poslano od člana malena malena malena malena napisao:

pogledaj ovdje - peglanje na papiru, trebalo bi biti slično


...ovo je peglanje preko kuhinjske folije...bez ljepila
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 10:22
meni je jednostavnije kako je bubi pisala nego ovo,no to je samo moje misljenje. peglala sam i ja al bez veceg uspjeha Cry
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 10:27
Slažem se s Rose, Bubin način je daleko efikasniji jer mogu kontrolirati gdje sam nanijela ljepilo i lakše je raditi na teže dostupnim površinama - probala sam na unutrašnjim bridovima kutije, odmah u glavu za prvi put! smile42Ali je super ispalo...
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 10:33
Sorry, stavila sam krivi link...
Evo, ovo je link sa kojeg smo naučile peglanje sa ljepilom

http://asket.blox.pl/2008/08/Klejenie-na-zelazko.html
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 13:49
Originalno poslano od člana hippy hippy napisao:

Sorry, stavila sam krivi link...
Evo, ovo je link sa kojeg smo naučile peglanje sa ljepilom

http://asket.blox.pl/2008/08/Klejenie-na-zelazko.html
sjajana ideja.....morat ču je isprobati jer i ja imam problema da mi salvete ostanu zgužvane i sl.....probam pa javim ili pokažem rezultatWink
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 19:42
probala sam ali nije mi uspjelo....ljepilo sam naljepila na pločicu,,,pa salvetu pa papir za pečenje pa peglanje,,i na kraju mi se salveta zaljepi za papir za pečenje.....negdje sam falila pa ako tko zna gdje,,nek slobodno reče....Wink

Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:23
omnia v. a jesi ostavila da se ljepilo posuši? ja kad sam peglala salvetu ostavljala sam ljepilo da se osuši, smije bit malo ljepkavo pod prstima, ali toliko suho da se salveta ne ulovi odmah na njega čim je prisloniš.
 nadam se da sam ti bila od koristi Wink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:34
kad sam ja isprobavala peglanje pustila sam da se ljepilo skroz osuši i tek onda stavila salvetu pa papir i zapeglala peglom na srednjoj temperaturi
a probala sam i sa drvofiksom i isto je uspjelo
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:40
moja greška,,moja greška,,ja sam salvetu odmah stavila na ljepilo,,nisam pustila da se osuši,,,,hvala vam velikaaaa,,probat ču pa vam javim rezultat,,a ako i uspije stavim i sliku....Wink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:44
uspjet ćeš sigurno Smile
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:10
Probno peglanje uspjelo :)
Sad me zanima jeL sigurno prek tog sveg preć još jednom decoupage ljepilom s kistom ili da malo jači sloj ljepila osušim prije peglanja pa da samo polakiram popeglanu salvetu?...
Ja sam dosad na sve stolce ručno ljepila salvete (i to većinom cijele četvrtine, ali sljedeći put ću probat s peglom neku ravniju površinu...
Još kad bi neku mini-peglu imala :D

Ali nema tu adrenalina kao kad povlačim ljepilo kistom tik prije neg bi se salveta pobunila i počela trgati haha
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:14
Hitna intervencija!!! Ne dirati popeglanu salvetu ljepilom, sve će ti se napuhati i odljepiti! Ne bi smjela ništa s kistom raditi, eventualno izdaleka posprejati lakom u spreju i to oprezno! Kletva peglanja salveta nažalost.... Confused
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:18
nije mi vrag dao mira, morala sam probati preći kistom i kletva nije mit haha
to je stvarno bila proba, na nekom komadu drva neka bezveze salveta :)
još ću eventualno probati popeglati s debljim slojem ljepila posušenim pa možda malo jače zalijepi salvetu (a možda se zalijepi i papir za pečenje ;)...

ali čini mi se da je ipak najčvršće oprezno i ručno, ovo je i djelovalo too good to be true :P
ubuduće mi se čini da ću peglati jedino čestitke, a ne i uporabne drvene predmete...
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:21
Da, nažalost je to tako... Premda u nekim tutorialima koje sam vidjela na netu ekipa slobodno prelazi nakon peglanja još jednom ljepilom pa lakom i ne razumijem u čemu je fora... Pokušala sam i ja sa debljim slojem ljepila, ali je rezultat bio isti... Jedino mi je palo na pamet pokušati s Drvofixom umjesto s ljepilom za decoupage, ali nisam to još stigla probati...
Malo bolji rezultat daje duže peglanje, ali svejedno možeš polakirati samo lakom u spreju... Voljela bih da nađemo neko rješenje za ovu kletvu!!!
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.