Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šparoge
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šparoge

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 09:11
 Meni su ipak daleko najukusnije i najbolje ove naše divlje i nemjerljiv je gušt kad oko Uskrsa krenemo na svjež zrak , u prirodu  u potragu za njima..evo jedne koja se dobro skrivala u drači, ali moje oko sokolovo ju je uočilo....
 
Wink
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 20:51
A sto se tice pitara- ionako se svaka biljka prebacuje postepeno iz manjeg pitara pa kad ga preraste u veci (nikako naglo u preveliki) tako da pocnes od nekog srednje velikog-na dno stavi komade cigle za drenazu a onda zemlju.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 20:50
Ja sam svoje posijala u pitar na balkonu- neka normalna dubina -sjeme je onako ni stino ni prekrpuno pa sama procjeni -znas da sto je sjeme vece ide na vecu dubinu ali opet ne pretjerivati (jer svako sjeme ima svoju energiju klijanja). Meni je npr ta velicina idealna jer kod jako sitnog sjemenja nemam srece.
Npr Skroz sitno sjeme nekih biljki se sije pri samom vrhu.
Dakle, sa sijanjem neces imat problema jer lako nice, prvo se pojavi ona tanka sparoga pa onda i lisce.- Lisca bude jao malo na citavoj biljci-ide u visinu (izgleda skoro isto kao i kod one divlje sparoge-asparagusa koji se koristi kod izrade aranzmana samo sto je ovdje plod debel)
Nakon sto su mi iznikle ja sam ih presadila u vrt.
Plodove mozete ocekivati tek nakon 2. godine od sadnje a onda krecu jedan za drugim, jednog odrezete do zemlje a onda se pojavljuje drugi i tako...
Vole kvalitetnu humusnu zemlju -tocno sam vidjela razliku kad sam ih presadila u kupovnu humusnu zemlju.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 19:42
dalmax moze li se sparoga sijati tj. saditi u posudu i koliko bi trebala biti duboka ta posuda?
mislila sam svoju posaditi u pitar, ali ne znam koliko treba biti dubok
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 20:25
imas ga svugje po poljoapotekama, ja sam posijala prije par godina, jako je lako.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 20:10
kod mene, u šibeniku, nisam našla
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 19:54
ja sam prije neki dan kupila u poljo-apteki
na polici gdje stoji i ostalo sjeme - cvijece i povrce
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 19:01
gdje mogu kupiti sjeme šparoga? online?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.