Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalemljenje-cijepljenje voćaka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalemljenje-cijepljenje voćaka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 13:42
       a ovo su prošlogodišnje
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 13:44
 
        a ovo višegodišnje
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 13:46
ove zadnje su crvena vilijamovka i jonagold na žutoj vilijamovki
a zadnja su petogodišnja kajsija gdje se vidi cijep
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 14:50
Ništa ljepše nego kad krene navrtak.Imaš li možda krušku pastorčicu?
Ruže možeš cijepiti i sada ako imaš plemku na kojoj još nije krenuo lanjski pup,ja sam cijepio desetak komada nedavno i sve su već krenule.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 16:19
pastorćicu nebi znao sad sam cijepio lubeničarku,
a ruže su sve potjerale,    cijepiš ih klasićno kosi rez ili ....... de pojasni
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 23:01
Na pup,T zarez,ima slika na postu ispod,cijepljenje -slike tako nekako naziv.Potraži na granama ruže koju želiš nacijepiti neki pup koji nije krenuo,ako ti je podloga u blizini skini samo pup,kad završiš cjepljenje ranu na grani gdje si skinuo pup zamažeš voskom.I vuk sit i koze na broju.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 16:04





Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 16:48
Ovo su moji navrtci od lani,kruške na krušku,i ja sam ove godine dobio lubeničarku,pa sam i nju ubacio na oba stabla,to bi trebalo biti 6 sorti na dva stabla,zadnja slika je jabuka,sorta Gloster mi se nije baš pokazala,pa sam se odlučio na provjerene,Zlatni delišes i Idared.Sa strane se vidi lanjski navrtak na izdanku iz korjena,neznam koja je sorta ali je vrlo ukusna,crvena,navodno neka kanadska sorta.Oprostite za slike,nismo ih uspili okreniti(kćer i ja,u stvari ona)
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 08:32
krasno što se tiće zadnje slike ovako preko slike nemogu odrediti debljinu podloge i gornjih navrtaka , a to si išao pod koru ili ......
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 09:28
Podloga je debljine 10-ak cm,radio sam klin pod koru.Jesi li vidio sistem reza na T.Imam neke navrtke koje sam radio na trešnji,ali to je već tako sraslo da se više ne vidi kako i što je rezano.U taj T zarez može se staviti pup,a može i plemka sa kosim rezom ,kao što si radio na kruški,ali bolje je na pup.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 19:11
ok
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 08:26
Molim preporuku kad i kako cijepiti trešnju. Podloga je divlja trešnja, jedna je promjera oko 5cm, druga je vrlo mlada, jednogodišnja. Susjed me plaši, cijepio je razne voćke uspješno, ali trešnju uvijek neuspješno.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 09:01
2008. godine posadili smo šljivu "California blue" koja je na podlozi P. Myrobalana. Susjed ima jednu nepoznatu vrstu šljive koja ima vrlo krupne svijetle plodove i koju bih rado imala. Razmišljam da bi ju pokušala nakalemiti na jednu granu svoje šljive. Nemam nikakvog iskustva pa vas molim za savjet. Kao prvo, da li uopće dolazi u obzir kalemljenje tih dviju šljiva, a ako da, onda molim uputstvo kada je vrijeme, na kom dijelu grane da to napravim te detaljan opis postupka. 
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 01:46
Trešnju se može kalemiti na spavajući pup,8 mjesec,može i na proljeće isto na pup(T zarez)ali i na klin pod koru,ma ide svakako.Najbitnije je da se kora dobro odvaja.
Šljiva na šljivu može,izaberi najdonju granu,isto može kalemljenje pupom na T zarez.Najbolje je to napraviti što bliže osnovi grane.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 01:51
Sad sam skužio da je jedna podloga 5 cm,na nju svakako kalemiti pod koru,na željenu visinu,kao ona moja jabuka,može sa dvije ili tri plemke.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 17:03
nekad su ljudi kalemili više vrsti na jednu voćku, čak i do 3-4, svaka osnovna grana je bila druga vrsta. Kako to napraviti?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 20:11
Jednostavno ,na osnovne grane nakalemiš što hoćeš,slično kao na mojoj prvoj slici,tamo sam nakalemio na jednu granu drugu sorte kruške,moglo se isto napraviti i na ostale tri.Ili na debljem stablu kao što sam napravio na onoj zadnjoj slici.Može se ubacivati druge sorte do mile volje na svaku granu koja ti se učini zgodna za tu svrhu.Vidio sam jedno stablo smokve na kojoj je preko 20 sorti smokava.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 21:13
hvala
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 18:40
Jel se sprema neko za kalemljenje ove godine ? ja jedva cekam da pocnem da kalemim, dobio sam plemke bresve a nemam podloge za nju ,jel moze da se kalemi breskva na sljivu ?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 20:06
Može na šljivu ali nije preporučljivo,navodno jedino na šljivu damascenku.možda možeš naći negdje neku manju samoniklu breskvu.Ja  pobacam sjemenke šljiva i breskvi po vrtu,uvijek nađem dovoljno podloga za moje potrebe.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.