Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalemljenje-cijepljenje voćaka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalemljenje-cijepljenje voćaka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
Poruka
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 20:11
Ja sam danas bas gledao taj kalemi donji izgledabolji od gornjeg a razmisljao sam ostaviti oba a onda ako mi se ne bude svidjalo ako izgleda sledece godine jednu odseci :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 21:24
Tri godine unazad sam kupio briskvu Jalousia plosnata sa dvi glavne grane. Mislio sam pa koja če bolje če ostat, u međuvremenu sam isprakticiral cepljenje na sve moguče načine i jedna je grana postala pokusni kunič.


Eto sada cvate.  A ona druga grana je puna cepiča ukupno sedam, quin viktorija šljiva, kineska aroma šljiva, crveni ringlo, bjela nektarina plosnata, rumena nektarina honeymoon, ruska marelica i crvenoplodna briskva. Svi su cepiči uspjeli, kako če se pokazat iduče godine ču još vidjet za granu odsječi je još uvjek dovoljno vremena.


Svi cepiči nisu vidni jer oni mali cepljeni na spavače oko još tek počinju rasti. Lp. ivan.

Na vrh
NoNameBoy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NoNameBoy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 09:45
da probam tu pitat
imao sam jednu šljivu recimo
to je nešto između šljive i marelice bilo
naime plodovi su bili velicine marelice a oblika šljive
i okus isprepleten izmedu marelice i sljive
zna li netko mozda sto je to ili ima nesto takvo da udjeli koju grančicu

naime unazad dvije godine su mi se pojavile voluharice i oba stabla su se osusila izgleda da su korijen unistile, tako da sad nemam otkud uzet vise za cijepit :(
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 10:42
Evo jedan kalem kajsije od ove godine  ;D


Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:04


Jednogodišnji kalem šljive, specifičan po tome da nema nijedan list, nego 8 plodova Shocked
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 00:10
Trebalo je odmah čim su krenuli cvjetni pupovi pokidati ih,pa bi se aktivirali lisni pupovi.Trebalo bi skinuti te plodove?
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 07:31
Stvar je u tome da nema nikakve naznake lisnim pupovima. Isto mi se dogodilo na par cijepljenih trešnji. Pustile su samo cvijeće koje sam pokidao, i sad plemka stagnira, neznam hoće li potjerati lišće. A što se tiče ove šljive, ostaviti ću plodove pošto ima više cijepova na stablu, pretpostavljam da ona bez obzira dobiva hranu :)
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:14
U pravilu,sa obje strane cvjetnog pupa ,treabala bi biti dva pupa,koji se ne aktiviraju ako nemaju potrebe.Ako uzimamo plemku na kojo se već vide cvjetni pupovi,treba ih odma pokidati,tako se lisni pupovi aktriviraju.Takve sam plemke nedavno i ja uzeo sa trešnje,lijepo su potjerale,srasle,prije par dana sam popustio vezivo,ne skidam skroz dok ne ojača.
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 05:10
Ja sam isto kalemio sljivu a plemka je imala cvetne pupoljke i lisne ja sam odma oba cveta otkinu (cim sam video da su to cvetni pupoljci malo krenuli da se otvaraju na kalemu) a onda je taj kalem poceo da stagnira i ja ga otpisao kad ono pre par dana pogledam kad ono poceo opet da se zeleni lisni pupoljak , mozda na kraju i bude nes od njega. :)

@trava

Kad si kalemio  te tresnje , sa koliko pupoljaka koristis plemku i nakon kojeg vremena skidas vezivo ?(u mom slucaju najcesce traka izolirka).

p.s. Postavi neke slike ovogodisnjih kalemova znamo da imas neke dobre :D


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 06:38
Pratim vas redovito jer sam imala silnu želju sačuvati jednu meni jako dragu voćku, nešto između višnje i trešnje.
Zahvaljujući vama cjepila sam ove zime na dva različita načina i na dvije "divljake" imam po dvije primljene grančice.
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 13:58
@hoya Jeli se ta voćka možda zove marela - "plod je po ukusu sličan trešnji, a po obliku i aromi višnji. Kao svježe voće marela je kvalitetnija i od trešnje i od višnje." 


Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 22:46
I ja sam imao namjeru nabaviti Marelu ali mi je rećeno da je vrlo osjetljiva na moniliju,hoya da li je tako i kod tvoje marele?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 21:53
Malo sam googlala da vidim što je monolija. Imamo problem, ali nisam znala kako se ta bolest zove.
Ja sam kao i mnogi mislila da je to zbog nepovoljnih uvjeta u doba cvatnje.
Međutim, puno manje je ta bolest napada od kad kuhamo kalifornijsku juhu. Lani nismo kidali suhe grane pa ove godine otužno izgleda.
Hvala vam i za ovu pomoć: ove joj godine slijedi ljetna rezidba, prskanje 2%-tnom kalifornijskom juhom u par navrata.
Uz sve ove nedaće i posao oko nje njeni plodovi su mi nešto posebno i ona to zaslužuje.
Je li ovo marela:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:06
Eh evo mog kalema - hrušt na podlozi -trensla (divlja tresnja)
Istovremeno kada sam kalemila hrust na trenslu, jedan kalem sam nakalemila i na jednu drugu tresnju, samo sto taj kalem nisam slikala, pa cu ga objaviti negdje tokom sedmice....
(Inace, ceste greske prilikom odabira kalema su u tome sto se izabere generativna umjesto vegetativne grancice i onda kada kalem krene imamo puno cvjeta umjesto da kalem potjera lisnu masu i naraste u visinu.... to spomenuh jer me upravo na to podsjeti ova sličica mini sljivica na kalemu od pr1nco )



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
galebbelag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Svibanj 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje galebbelag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 17:58
Na podlozi divlje jabuke u mjesecu Travanj-(April) okalemljena je jabuka i na plemki se pojavio plod,
da li je to uobicajeno i da li treba plod otkinuti???



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 07:50
ja bih ju otkinio da biljka ima vise snage za razijanje stabla nego poda.
 
ali opet stvar ukusa. netko možda bolje želi da isproba odmah plod svoga truda i rada :o))
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 10:21
Plod se pojavio jel je bio cvetni pupoljak na plemci :)

Ja kod mene ove godine imam na 2 kalema jabuke plod i ostavio sam ih pa sta bude bude ako uspe onda jedem jabuku odmah prve godine a inace bi za taj plod cekao najmanje 3 godine
Na vrh
seneka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seneka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 17:31
Nemoraš ga otkinuti,taj plod će sam otpasti !
Na vrh
galebbelag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Svibanj 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje galebbelag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 20:24
aha, znaci ovo je sve normalno,, a i meni se cini da ce otpasti,,,
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 16:41
Običavate li kalemiti voće sad u lipnju., ako da, na koje načine? Jeli kalemljenje na zeleno dobro kod krušaka i jabuka?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,277 sekundi.