Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aronija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aronija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
trecedoba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trecedoba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 16:57
Pozdrav svima.Novi sam na forumu, i imam nekoliko pitanja vezanih za ARONIJU, o kojoj doduše dosta znam iz literature.Zanima me da li netko zna gdje bih mogao nabaviti veču količinu sadnica cca 1000-1500 kom.i po kojoj cijeni
Također me zanima kako se rade sadnice. odnosno postupak presađivanja, ako bi kupio manju količinu pa ih presađivao sam.Želja mi je baviti se uzgojem Aronije sada kada sam u mirovini, a imam veliko gospodarstvo koje je neiskorišteno.
Hvala svima na savjetu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 00:03
dobra ideja!!!
Sigurna sam da bi ih mogao uzgojiti iz reznice, pogotovo uz pomoć hormona.
mislim da je to najbolje učiniti u 8. mjesecu.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 00:08
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

haloooo!
 
...ima li koga  iz  Dalmacije  da  je  posadio  aroniju??
Kakva  su  iskustva??


Manči, ja sam posadila 4 sadnice aronije  ovo proljeće.
Nisam primjetila da im što smeta.
Sadnice su bile male pa nisu dale ni cvijet ni plod ove godine ali su se lijepo ukorijenile i rasle pa se nadam dogodine prvim plodićima.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 10:21
...fermina...đe  si  ih  nabavila??
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 11:40
Aronija se može nabaviti u Baumaxu, već dvije godine zaredom sam primjetila da ih imaju u ponudi.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 11:43
Ovih dana ih trebaju dobiti i u Bauhausu,po 25 kn.Malo kasne jer,vele,još su u vegetaciji, pa su odgodili vađenje sadnica.
Na vrh
crni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 14:04
Dobar dan svima želim .Novi sam ovdje i želio bih se baviti uzgojem aronije jer imam zemlju u lici  na super mjestu u samom podnožju Velebita gdje se miješaju dvije klime kontinentalna i mediteranska .Zanima me uzgoj i otkup da li postoji i otkup aronije . Unaprijed hvala.
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 15:11
otkup ne postoji, sve o uzgoju mozes pronaci na internetu, ako te zanima veci broj sadnica (500 + ) javi se na privat
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 22:04
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...fermina...đe  si  ih  nabavila??


U Dubrovniku.U onoj butizi poviše Minčete, Sutić.
I to su bile najjeftinije što se moglo čuti ovdje na forumu, po 24.00 kn.
Doduše, nisu bile velike.
A bilo ih je čak i u Stonu.Samo skuplje.
Bit će ti toga sad, čim se počnu sadit.

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 22:23
...moram  bit  atento!!!!
 
....hvala  na  informaciji...ajde  neka  je  nešto  i  kod  nas  najjeftinije...
Na vrh
MihaS View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MihaS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 10:47
Na vrh
MihaS View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MihaS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 10:48
Mene zanima dali aronija divlja kao recimo malina?
Na vrh
Bilogorka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bilogorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 01:13
Evo da se pridružim ekipi koja je posadila ovu biljku smile198
 
u nedjelju krećemo u nove pobjede, sadnju dvije sadnice smile127 za početak, nadam se uspješno.
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 00:01
sadnice aronije - minimalno 50 komada -

ponude na pp


Na vrh
cvaknuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvaknuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 14:45
Aroniju sam posadila u proljeće prije 4 godine i odmah je iste godine dala plod. Vrlo nezahtjevna biljka u pogledu uzgoja, a najveći neprijatelj su joj moji susjedi (ak oberu prije mene). Kupila sam dvije sadnice i razmnožila čupajući i presađujući mladice koje je bacila iz zemlje. Podjelila sam i susjedima, tako da sad imam redovitu berbu.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 01:03
i ja sam ju kupila i posadila

da li ona voli kisela tla kao npr. brusnica? trebam li stavljati oko nje borove iglice?
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 01:16
Ne zahtjevna biljka što se tiče klime i mjesta uzgoja, može se saditi u različitim podnebljima. Treba uzeti u obzir da je iz područja atlanske klime i da bolje uspijeva na staništu visoke vlažnosti zemlje i zraka.
Uspjeva i sa visokom razinom podzemnih voda gdje drugo voće ne može uspjevati. Može uspijevati i na kamenitom tlu, sa malo zemlje kao kršni prigorski kraj i unutrašnjost Istre.

Pri sadnji izbjegavati izrazito suha pješčan tla, te nabijenu vlažnu zemju.
Mraz uopće ne škodi ni cvijetu , a ni biljci.
Značajnija oštećenja nastaju tek na -23 stepena početkom zime i sredinom zime na -30 stepeni. Opasnost je kad temperatura tla padne ispod -11 stepeniEmbarrassed


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 21:40
ja sam aroniju kupila prošlog prolječa,odmah mi je cvjetala,i sazrela je
 
nije uopče zahtjevna biljka
 
jela sam je
 
opora je biljka al je zato jako jako zdrava!smile41
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 07:59
a jel vi to kaj orezujete?
moja je posađena prošlu jesen, vidim sad da ima mladice ......
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 22:09
ako  hočeš da ti raste u obliku grma ne treba,jedino malo je formirati po želji
 
ako hočeš da ti raste kao drvo onda formiraš drvosmile178
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.