Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 46>
Korisnik
Poruka
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 12:48
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 12:50
ima ih po cijeloj kuci Smile
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 10:21
sto uzrokuje ''motanje''????primjetila sam na nekima da im se listovi motaju i kao da gube snagu...nekak su mi mlohavi...Confused
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 13:31
Originalno poslano od člana 24crogirl 24crogirl napisao:

sto uzrokuje ''motanje''????primjetila sam na nekima da im se listovi motaju i kao da gube snagu...nekak su mi mlohavi...Confused


Listovi su obično "mlohavi" kada surfiniji nedostaje vode a što se motanja tiče, moguće da su nekakvi nametnici stigli! 

Bilo bi dobro da stavite sliku biljke tj. lista!
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 16:10
Kako da odradim rezanje surfinija da bi bile bogatije???? To jos nikad nisam radila, a kazu da naprosto podivljaju 2-3 dana poslije tog postupka.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 17:47
Pa ako su nejednake tj. ima par grana koje su dugačke a rijetke jednostavno ih odrežete na neku podjednaku dužinu, onda vam biljka krene tjerat grane sastrane i popunjava se!  I naravno prihranjujte obavezno jer bez toga nema "divljanja" Smile
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 18:19
Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:

Pa ako su nejednake tj. ima par grana koje su dugačke a rijetke jednostavno ih odrežete na neku podjednaku dužinu, onda vam biljka krene tjerat grane sastrane i popunjava se!  I naravno prihranjujte obavezno jer bez toga nema "divljanja" [IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />




Da li se otkida rukom ili makazama precizno???
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 19:10
Smiješ i rukom ali pošto su ljepljive preporučam neki alat! Makaze su škare pretpostavljam?
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 21:43
Pridružujem se temi, kod mene baš treba rez!
Imam dvi grane koje su se baš izdužile a nemam friše slike od nje!



Baška Voda
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 14:45

Nisam baš vješta u stavljanju fotki ali imam nekog u kući ko to radi jako dobro pa kad se udobrovolji stavit ću fotku mojih ljepotica. Do sada nisam nikad imala rijetke, mislim da je tajna u prehranjivanju. Ja u svaku vodu s gnojivom dodam i tekućeg željeza .

Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:50
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Nisam baš vješta u stavljanju fotki ali imam nekog u kući ko to radi jako dobro pa kad se udobrovolji stavit ću fotku mojih ljepotica. Do sada nisam nikad imala rijetke, mislim da je tajna u prehranjivanju. Ja u svaku vodu s gnojivom dodam i tekućeg željeza .


Gdje se kupi tekuce zeljezo i koliko kosta???
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 19:22
U poljoprivrednim ljekarnama ili u centrima koji imaju vrtni dio pa između ostalog drže i prihrane za bilje!
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 22:29
Ja sam po preporuci u apoteci kupila rozi kristalon u prahu za prihranu! Da li neko ima iskustva sa njim, kako surfinije prihvataju ovu vrstu prihrane??? Inace, on se topi u razmjeri 1 supena kasika na 10l vode.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 07:56

Bugic nije pretjerano skupo , negdje oko 50 kn u poljoapotekama, a ja dodajem jedan čep na 5 l. vode zajedno s drugim tekućim gnojivom i to sada jedanput sedmično a od srpnja prehranjujem 2 tjedna u mj. jedanput a druga 2 tjedna dva puta u tjednu naravno naizmjenično. Što se tiče kristalona i ja ga koristim ali više za vrtno cvijeće i bungavilije jer mi je izdašniji ali i znam ga upotrijebiti i za surfinije ništa ne fali ali napominjem da u toku prehrane biljčica mjenjam proizvođače.

Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 09:13
gentian, aralija hvala na informaciji...
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 15:32
Originalno poslano od člana BlackSwan BlackSwan napisao:

Ja sam po preporuci u apoteci kupila rozi kristalon u prahu za prihranu! Da li neko ima iskustva sa njim, kako surfinije prihvataju ovu vrstu prihrane??? Inace, on se topi u razmjeri 1 supena kasika na 10l vode.


Joj, pa el nije rozi onaj sa puno dušika???? Ako je, onda ti i nije baš neka preporuka. Bolje da si uzela plavi!
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 17:53
Ovo su njegove specifikacije, pa jel' odgovara on za surfinije?????
Specifications
1) Nitrogen-N : 19.0%
2) Phosphate-P2O5 : 19.0%
3) Potash-K2O : 19.0%
4) NaCl : 0.5 max.
5) Moisture :0.5 max.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 22:18
Ma ok onda, nisam ga dugo koristio pa sam zaboravio formulaciju!
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 06:28
Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:

Ma ok onda, nisam ga dugo koristio pa sam zaboravio formulaciju!




Znaci, moze????    Mnogo se plasim da ih ne "sprzim" sa ovim, jer nemam iskustva sa kristalonom.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 08:57

Kristalonom ih nećeš spržit samo prije prehranjivanja mora zemlja biti vlažna. Najbolje je zalit navečer polovinom vode kojom inače zalijevaš a prehranit ujutro.Wink

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.