Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sadnja, razmnožavanje begonija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sadnja, razmnožavanje begonija

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sadnja, razmnožavanje begonija
    Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 11:42
Mislim da sam u 4 mjesecu kupila i posadila begonije(raspravljali smo negdje o tome da je kasno već ali ne znam gdje).E  sad su one ovako nekako
E jel sad ja to mogu,i jel uopće trebam,presaditi? Tu ih je mislim 3 ili 4 ali ima još nešto,jedna ima pupoljke.Smijem li je predađivati pred cvatnju?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 12:57
Mislim da je ne trebaš presađivati. Posuda je dosta velika, a bolje je da ne diraš biljčicu pred cvatnju.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 13:23
ma nema potreba za presađivanjem,posuda je dosta velika, iako se ne vidi baš koliko je duboka ali po širini je sasvim ok.
 ili te zanima kako se razmnožama begonija možda?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2007 u 21:11
U stvari me sve zanima.Da, posuda je dosta velika i duboka no ja sam mislila da su možda previše pripijene jedna uz drugu.Bilo je više gomolja no očito nisu svi potjerali nego samo ovi i to jedan do drugoga.
Eh da,trebam li je prihranjivati?
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 21:25
I mene zanima sve sto se tice begonija pa ako bi netko jos nesto napisao na ovu temu bilo bi jako dobro. 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2007 u 21:48
Aurora ja je ima sad prvi puta(one malecke ne računam) i ja sam to ovako skužila.Posadiš je,kad potjera normalno je dnevno zaljevaš, prihraniš je,držiš je u hladu i kad hoćeš razmnožiti,možeš otkinuti grančicu i tako pelcati.Ne znam jel se može preko gomolja,ono ko kod tulipana i sl.
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2007 u 21:38
Pa i meni je ovo prva veca begonija, one male ni ja ne racunam. Ona narancasta je imala jednu grancicu odlomljenu kad sam je kupila pa sam je stavila u vodu. Sta mislis kolika je sansa da pusti zilu? Ili bi joj bilo bolje da je direktno u zemlji? 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2007 u 21:52
Nemam poima,ja mislim(i nadam se) da bi trebala pustiti korjenjesmile187
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 07:40
Pojavile su se zile...bice jos jedna narancasta begonija. smile213
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 22:08
Bravo,sad ću ja par grančica u vodu staviti.Ja sam nekoliko reznica odmah u zemlju stavila pa ću vidjeti hoće li išta biti.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 19:10
Idem se baciti na šišanje begonija, možda i meni krenu iz renice. Nadam se da hoće. smile78
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 21:52
Ja sam par grančica samo u zemlju odmah stavila.To je prije dva tjedna negdje bilo.Za sad se ok drže.Nisam stavljala vrećicu na njih.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 21:54
A ja sam jucer jednu strgala kod presadivanjasmile60
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 22:33
Probaj je zapelcati Mihaela,ili odmah u zemlju ili ko Aurora,stavi u vodu
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 10:50
U vodi je.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 09:45
Prije 2-3 tjedna sam zapelcala begonije.Nekih 10-ak reznica i od njih su se dvije posušileCry no ostale se lijepo drže.Čak tjeraju listiće mlade.Hug
Eto mog izvješća o razmnožavanju reznicama
Sad vidim po postovima da ima i više od 3 tjedna kako sam ih posadila.To bi trebalo značiti da su se primile.Barem vremenski gledajućismile213
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 18:37
Evo mojih begonija mladih,ovo su potjerale listiće sad kad su se primile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 05:42
bravo shasha

Ažurirao dina - 31 Listopad 2007 u 05:43
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 16:36
i ja velim
bravo shasha Thumbs%20Up, svaka čast !
lijepe su ti mladice i pitala bih te je li i ovo na mojoj slici begonija? imam je vec dugo, htjela bi je razmnožiti al nisam znala kako, zapravo dok nisam vidjela tvoje male, i skužila da su slične, nije mi zasvjetlilo da bi to bila begonija smile138


i mala beba listic...


Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 16:45


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.