Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sadnja, razmnožavanje begonija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sadnja, razmnožavanje begonija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 01:10
Zagorka,nisam sigurna no mislim da to nije begonija.
Ne znam kak se zove ta tvoja biljkica.Valjda bude svratila Kika ili neki takav znalac pa ti budu rekliWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 07:51
vrijedi Thumbs%20Up
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 16:08
Meni liči na begoniu ricinifoliu. Ne vidi se dobro, ako su grančice s donje strane onako pikaste nazubljene onda je.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 22:37
Ma da??!! Imam ja tu biljkicu doma i nikad je nisam povezala sa begonijom.Nisam neke sličnosti našla.Haa,onda imam i ja sobnu begonijuTongue
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 09:07
Horti, smile141
poguglala sam malo i to je prava pravcata begonia; b ricinifolia. hvalaSmile!
ostala sam paf koliko zapravo vrsta begonia ima!
Shasha i ti imaš takvu? jesi li je uspjela razmnožiti?
malo me je zbunilo toliko informacija na netu glede njihova razmnožavanja, probat cu je zapelcati preko lista, skupa sa ostale dvije koje imam, pa vam javim kak napredujeSmile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 13:43
Zagorka,ja sam je razmnožila djeljenjem,kod presađivanja.Kako je to begonija,onda se vjerojatno ,isto ko i ostale,može i listom.Nisam nikad listom razmnožavala no možeš list staviti u vodu i čekati da pusti korjenje ili sam list,bez stabljike,narezati vodoravno i to u zemlju staviti.Ti komadići se pričvrste nečim.Ma buš ti nešto smislilaThumbs%20Up
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 20:41
Danas sam kupila gomolj crvene begonije.Sutra ču je posaditi.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 17:56
I ja sam kupila gomolj begonije, pošla ga posaditi i skužila da uopće ne znam kako ga okrenuti.Gomolj je malo plosnat.S jedne strane je rupa a s druge je zaobljen.Zna li tko kako ga postaviti u zemlju?Da li ta strana sa udubljenjem ide prema dole ili prema gore?
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 05:28
Udubljenu stranu okreni prema gore, a smiješ joj malo i tepati Wink
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 13:00
Hvala ti Nana.smile79
 
Tepanje je obavezno.smile85
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 08:22
ovo je kraljevska begonia


a razmnožim je tako da uzmem list, peteljku skratim na oko tri cm, zapiknem u zemlju do kraja tako da list polegne na zemlju i za par tjedana evo male begonijice...

Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 12:34
prelijepe su mi sve begonije a ova je nešto posebno,a jel se tako mogu razmnožavati i one vanjske begonije što imaju gomolje
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 12:56
inaja, mislim da ne... ne preko lista nego kad potjeraju pupovi sa gomolja, odrežeš gomolj na dijelove, svaki s pupom i nešto korjenja i posadiš smile127
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 17:51
A nadam se da će biti koja viška ta kraljevska zagorka begonia....nisam shvatio najbolje zagorka......jesi li ti žena od Zagorasmile96smile96
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 18:29
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

A nadam se da će biti koja viška ta kraljevska zagorka begonia....nisam shvatio najbolje zagorka......jesi li ti žena od Zagorasmile96smile96


 nisam. nemam veze sa Zagorom ali imam sa Hrvatskim zagorjem. i kod mene uvijek ima viška cvjetića, begonija pogotovo
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 23:38
begonije su jako zahvalne i lijepe,ja ih imam godinama,da znam staviti link da vam pokažem svoje ljepotice...,ima vremena..Smile
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 09:46



moja crvena ljepotica,begonija..Smile
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2010 u 07:10
Zanima me da li se begonije na jesen kod spremanja u kuću šišaju, općenito kako begonije prezimljuju.Sječam se da ih je moja mama vadila u jesen iz zemlje i onda ponovo u proljeće sadila. Kraljevsku begoniju sam i ja imala godinama, cvala mi je uvijek po nekoliko mjeseci, a onda je jedne godine propala. Imala sam i mlade zapelcane, ali i one su otišle s mirom. Izgleda da im je nešto zasmetalo. Možda suhi zrak.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 11:43
mozeš ju ošišati a i ne.
 
ja ju ne sisam nego ostavi da sam ugine a nakon toga samo uklonim vanjske djelove biljke. i onda cvijetnjak sa zemljom i gomoljem spremim u plastenik pod stolove(moze i podrum-garaza) nakon toga u proljece lagano zalijevanje i stavljanje na svijetlo da ponovo potjera.
 
naravno moze se gomolj i izvaditi pa ponovo posaditi(to je za one marljivije ili one koji imaju manje mjesta)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,168 sekundi.