Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 357358359360361 370>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 10:11
Ja sam sad pročitala onu raspavu i tek sad poima nemam koji je kojismile42
Nekako sam do sad mislila da je iberis onaj jednogodišnji,alysum onaj žuti a za ovog nisam ništ mislila...on je bio samo lijep Tonguedovoljan razlog da ga nabavimLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 10:06
tako mi je nekako bio veliki cvijet da nisam prepoznala Iberis koji imam doma, a zanimljivo sudjelovala sam u raspravi na forumu što je to.Lamp
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:53
O ovom cvijetu na posljednjoj slici smo dugo diskutirali na temi iberis i zaključak je bio da je to IBERIS sempervivum. Shasha je dobro uočila da ima listove kao krasula, lišće mu je mesnato, a deblo mu je drvensto. Cvjeta cijelu zimu, ljeti se malo prorijedi, a onda opet u jesen zazeleni. To je starinski cvijet i kod nas ga ima puno.
život je more
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:53
Ja se nadam da si svjesna da živiš u Raju, ovo je odmor za dušu i tijelo.Nešto prekrašnooooo, jako lijepo!smile78
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:50
...to je naš dalmatinski snijeg, ali nikako da mu nađemo latinsko ime...ja sam držala da je Iberis semp....dajte pomozite da ga odredimo....ima više o tome na stranici  Kako pobrkati Allysium.......tako nekako...otvorila je temu Iris....??????
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:39
Joooj,odma mi je toplije kad ovo vidimTongueSamo ti nas ugrij sa ovim proljetno-ljetnim ljepotama.smile94
Stvarno,kaj je to na zadnjoj slici? Ima listiće ko krasula!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:38
Mislim da je to iberis s prethodne slike samo uslikan izbliza.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 08:56
Lantana obožavam friške slike cvijeća i pomalo zavidim što uživaš na prekrasnih +14, a kod nas -5 i ledena kiša povrh svega. Nego recite mi bijeli cvijet na posljednjoj fotografiji je što?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 08:45
Ti si stalno na snjegu, ili na pravom ili ovom vrtnom cvjetnom snjegu. Ruže su divne, ovakve su kod mene samo ljeti. Cry
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 20:36
Na moru sam bila samo ljeti i sada kada vidim to cvijeće tako lijepo rascvijetano nemogu da vjerujem.Pa kod nas je snijeg i jako je hladno a jadno cvijeće još pod snijegom.Blago vama.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 20:05
uhhhhhhhhh,predivnoooo...Ovdje  kod nas je led i snijeg, svuda..užas...jedva čekam proljećeeeeeeee..a do tada uživam u ovim vašim slikama ,iz toplijih krajevaSmile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 14:43
ajme lantana, šta mi radiš?!,predivno kod tebe je proljeće, a kod mene zima brrrrrr
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 14:06
Vratija se Šime
Di je bija da je bija
lipo mu je bilo...

Temperaturni šok iz -14 na +14, a vrt pun cvijeća. Malo slikica da vam osvježi ove zimske hladne dane.















život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 08:46
sad mi je lakše, vidimo sesmile213
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 22:37
Hana, tu sam još do nedjelje pa se svakako vidimo.
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 17:54
di si u VŽ?!!!!!!!!!!!!!!  Pa nisi rekla da dođeš! Ja sam na poslu smile43smile220smile220 do kad ste u gradu? Ako ste i sutra može brza kava negdje u gradu?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 16:16
Stvarno je to velika razlika i u temperaturi i u hortikulturi. Evo me u Vž, zima je, ali je lijepo jer ne puše, već sam se aklimatizirala. Sad idem u vrtni centar, a to mi je suppeerrrr.
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 10:07
Koja suprotnost kad gledaš slike sa početka stranice i ovu iz Kutine. Uživaj na snjegu jer doma ti je "proljeće"!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 16:01
prekrasno.. smile227 lantana,onaj bijeli puzeći grmić,jel ima male sitne cvjetiće i male listove? ako je to to,mi to doma zovemo snjeg jer nas bas na snjeg i podjeća,imamo ga i mi al je jos cili mini
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 15:37
Evo još netaknutog snijega, jučer u Kutini,super je dok se ne otopi.


život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 357358359360361 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.