Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 26>
Korisnik
Poruka
RIDRIDRID View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RIDRIDRID Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 13:55

ja bi taj neki iz trgovina  boja i lakova, ali me zanima koja konkretno trgovina

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 18:32
U spreju ima primer za plastiku, a ja ga koristim i na staklu.
Bilo koja trgovina boja i lakova ga ima.
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 21:29
cure jedno pitance, cime moze se zameniti bitum,da li neko koristio ne ovaj specialni oz ART trgovina, nego kupovno nesto iz trgovine boje-lakove
Na vrh
lucky07 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucky07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 23:18
bok svima, nova sam i zanima me decoupage i kupila sam si par stvarcica za pocetak, ali motivi na salvetama mi nisu toliko interesantni, pa sam malo istrazivala i jako mi se svidaju ovi collage-i na etsyu http://www.etsy.com/shop/LandofEnchantment?page=8 , pa me zanima da li se moze to ikako iskoristiti, nesto sam cula o rizinom papiru, da li je mozda netko proba, hvala

ok... malo sam prosarala po forumu i nasla odgovor na svoje pitanje
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 09:36
planiram si nabaviti crackle lak.. nisam do sada radila sa njim i zanima me koji bi mi preporučili.. naravno da nija jako skup ;)
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 16:51
Ja koristim od Hobby linea - CRAQUELLE MEDIUM. Do sada me nikad nije izdao. Imaš ga u Lumosu i NB-u. U Lumosu je jeftiniji.
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 22:27
Pozz!!!!! Puno suuuper ideja! Zanima me koliko kosta taj lak za parkete i koji tocno akrilni sprej koristite? Ja sam imala za auto felge ali jako smrdi.smile200
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 08:52
Originalno poslano od člana Mima35 Mima35 napisao:

Ja koristim od Hobby linea - CRAQUELLE MEDIUM. Do sada me nikad nije izdao. Imaš ga u Lumosu i NB-u. U Lumosu je jeftiniji.

hvala!
jel imaš onaj 2K ili 1K?
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 09:17
kuštrava i ja koristim isti taj CRAQUELLE MEDIUM,on ti je jednokoracni, inace za 3 k treba ti tecaj, sa njim treba znati.
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 11:36
a ništa probam uzeti taj pa ću vidjeti kakav je ;)
jel postoji uopće 3k.. vidim da si napisala 3k..

Za 2k sam čula.. i za njega ti ne treba tečaj.. mislim za ništa ti ne treba tečaj samo ti treba dobra volja i dobre upute što imaš ovdje na forumu :)


Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 13:54
Originalno poslano od člana kuštrava kuštrava napisao:


a ništa probam uzeti taj pa ću vidjeti kakav je ;)jel postoji uopće 3k.. vidim da si napisala 3k..Za 2k sam čula.. i za njega ti ne treba tečaj.. mislim za ništa ti ne treba tečaj samo ti treba dobra volja i dobre upute što imaš ovdje na forumu :)
sory 2 k cerka mi pomagala da kuckam))))
inace mnogo sam citala o 2 k, ali vise bih volela tacno da vidim kako se radi,da probam uz pomoc, a posle vec lako ja sam probala mnogo sama, ali...tecak mene preporodio sad prvo idem tamo, onda sve sama...skoro sam sve tehnike prosla, i zadovoljna, sam, vise bih bacila novca na material,koj zaserem sa probom, nego na tecaj
Na vrh
DANIKA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANIKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:13
tatjana nevezano uz temu jedno pitanje da li ti znaš ruski?
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 14:54
Originalno poslano od člana DANIKA DANIKA napisao:

tatjana nevezano uz temu jedno pitanje da li ti znaš ruski?
naravno.jer sam ruskinja.ustvari ukrainka al to je tu ako ti treba pomoc samo kazi
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 22:31
2k koristim od Stamperie - Sottile, i taj me nije izdao za razliku od nekih drugih porizvođača.  Nije kompliciran za rad. Naneseš step 1, kad se prosuši nakon nekih 30-40 minuta, nanosim step 2 i pustim ga nekoliko sati da se raspuca. Obično mu za raspucavanje treba minimalno 4 sata a nekad i više (mislim da ovisi o toplini i vlagi u prostoriji). Utrljavam uljane boje, one su mi se pokazale najbolje za utrljavanje. Purpurina prah me nervira jer se razleti na sve strane a i pri lakiranju se zna razmrljati.
Uljane boje sam kupila, cijeli set, u Intersparu za cca 50 kuna i sada imam brdo nijansi za utrljavanje.
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 09:59
Originalno poslano od člana Mima35 Mima35 napisao:

2k koristim od Stamperie - Sottile, i taj me nije izdao za razliku od nekih drugih porizvođača.  Nije kompliciran za rad. Naneseš step 1, kad se prosuši nakon nekih 30-40 minuta, nanosim step 2 i pustim ga nekoliko sati da se raspuca. Obično mu za raspucavanje treba minimalno 4 sata a nekad i više (mislim da ovisi o toplini i vlagi u prostoriji). Utrljavam uljane boje, one su mi se pokazale najbolje za utrljavanje. Purpurina prah me nervira jer se razleti na sve strane a i pri lakiranju se zna razmrljati.
Uljane boje sam kupila, cijeli set, u Intersparu za cca 50 kuna i sada imam brdo nijansi za utrljavanje.
super idem u interspar danas inace da li ko 2 k laka treba da bude neka podloga, ili..kako ide ta variancija
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 00:13
Nije bitna podloga, nanosiš ga na završeni rad (osim kad radiš na staklu s donje strane, onda ide 2k ide prvi prije salvete i boje). Step 1 je nešto kao ljepilo slično drvofiksu, zalijepi se i stvori zaštitu. Step 2 odreagira sa stepom 1 i raspuca se.
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 11:54
Originalno poslano od člana Mima35 Mima35 napisao:

Nije bitna podloga, nanosiš ga na završeni rad (osim kad radiš na staklu s donje strane, onda ide 2k ide prvi prije salvete i boje). Step 1 je nešto kao ljepilo slično drvofiksu, zalijepi se i stvori zaštitu. Step 2 odreagira sa stepom 1 i raspuca se.

hvala moracu da probam
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 22:24
Dali Takril ispucava sa crackleom? Imam neke fasadne boje koja ne ispucava a neda mi se kupovat i takril ako ne ispucava. Pliz pomozitesmile143
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 11:14
Originalno poslano od člana pluton pluton napisao:

Dali Takril ispucava sa crackleom? Imam neke fasadne boje koja ne ispucava a neda mi se kupovat i takril ako ne ispucava. Pliz pomozite[IMG]smileys/emot27.gif" align="absmiddle" alt="smile143" />
i mene to znima, uz pomagajte
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 17:28
Nemam iskustvo s takrilom. Obično kupujem fasadeks il betonsan i oni se (provjereno) raspucavaju. Koliko znam, metalik boje se ne raspucavaju u dodiru s crackleom, pa ako ste njih miješali s fasadnom bojom  možda se zato nije raspucao.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.