Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 34>
Korisnik
Poruka
Lavinija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavinija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 11:21

Lana2 hvala ti puno! Sada cu da sredim cvijece, pa cu slikati i postaviti ovde, samo da nadem temu gde se stavaju "nepoznati" vidovi, imam oko 10-tak  a im neznam imena.

Hvala sto mislis da mi je hravatski ok, mozda geni cine svoje Wink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 13:29
lavinia možeš otvoriti i svoju temu u slikama cvijeća, a ako imaš vrt možeš i pod temom vrta. Prošetaj malo forumom pa vidi. 
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 09:55
trebam vašu pomoć, u veljači sam dobila dracenu fragnes (tako nešto piše na kartici) koja ima dva drva jedno je zeleo, jedno sivkasto (suho). ljetos su mi se listovi počeli djelomično sušit mada nisam pretjerivala u zalijevanju nego onako pomalo svako 10-15 dana. prije dva-tri dana na onom suhom stablašcu mi je jedan izdanak počeo truliti (onako dobiva smeđu boju koja se širi). šta da radim s njim, dal da ga odrežem il da ga ostavim ? ako da trebam li paziti kako to napraviti?
inače dracene me baš ne vole više manje sve mi počmu truliti (a stvarno ne pretjerivam u zalijevanju, uvijek stavljam vodu u tanjurioć i bacim višak) više ne znam u čemu griješim
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
alenasms View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Kolovoz 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alenasms Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 08:31
Lana, dio koji je počeo truliti odreži do zdravog dijela jer će zahvatiti postepeno cijelu biljku.Redovno zalijevaj, prehranjuj, i nakon izvjesnog vremena će iz tog dijela da izvire zeleni listovi, to se meni desilo.Nećeš pogriješitiThumbs%20Up.
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 17:30
..ali bi prethodno rez trebalo premazati voskom ( kalemarskim ili obichnim , od svece) kako ne bi "isticao"  sok i kako se sushenje ( ispod reza ) ne bi nastavilo
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:22
A čemu je iz podmetača zaljevaš?Zalij je normalno,odozgo,i nakon pola sata ,ako ima vode u podmetaču,makni je.Ja svoje zaljevam jako rijetko.Ljeti prođe i 2 tjedna a zimi ,suh je zrak,pa malo češće.Uglavnom,zemlja mora sva biti suha prije nego je zalijem opet.Tebi je vjerojatno odozgo  gotovo uvijek suha zemlja pa je možda prečesto zaliješ.
Ja sam ,po svojima,primjetila da  im suše ne može toliko naškoditi ko vlaga prevelika.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 21:08
da odozgo je zemlja suha, a zalijevam ih u podložak zato što mi je ostajalo kamenca na zemlji kad se osuši, jer nam je voda dosta tvrda. od stabljike su mi izagnila dva izdanka kojima nije bilo spasa jer su od drva trulili, sad sam ih odrezala, pa me zanima čime da zaštitim drvo gdje je odrezan izdanak i kako mogu zakorijeniti ove izdanke šta sam odrezala (sasjekla sam truli dio i ostao je 15 cm duljine zdravih listova)?
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 21:26
Ajde cure,znanje na sunce! Već pet godina imam drvo života koje imam osjećaj nije naraslo niti 5 centimetara. Koja je baš točno podvrsta ne bih znala. U dnevnom boravku je,nije na direktnom svjetlu,tj. suncu (normalno kad ga ima),zalijevam ga tek kad je zemlja suha,listovi su izjednačene boje a on ni makac! Zna li netko što bi njemu nedostajalo sve ove godine ???smile208
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 14:30
hrane?
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 14:46
mozda je u prevelikoj posudi pa raste samo u korjenje a stabljika nikud
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 14:46
Pa priznajem ,toga ima ,malo manje sad Embarrassed. Ali i drugo cvijeće sobno tretiram isto i u istim uvijetima pa raste kao ludo ,jedino ono protestira.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 14:48
Rosa ova ti je možda BINGO ! Posuda je veeeeeelika ! Možda je to to!Thumbs%20Up
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 16:14
onda ti nju lijepo presadi u manju i vidjet ces dal ce biti napretka za koji tjedan.Puno ljudi misli da ako biljku presadis u veliku posudu da ce ona bolje rasti al tu grijese jer vecina biljaka onda raste u korijen a ne u stabljiku i tu onda dolazi do propadanja biljka.Kad se biljka presađuje najbolje ju je presaditi u teglu 2 do 3broja vecu od te u kojoj je do sad bila tako ona ima mjesta dalje za rast a opet nije previseWink
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
mars_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mars_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 10:43
hitnu pomoc vas molim!!!

neki dan sam (kakva budala) odlucio provjetriti stan, a vani je bilo jako hladno i jedna dracena je bila direktno na propuhu i sad joj je dio listova oronuo, kao da se susi iako su listovi jos uvijek zeleni. i listovi i stabljika izgledaju smrznuto...sta da radim da ponovno bude ona stara

imam dvije dracene u stanu i druga izgleda isto kao i prije
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 13:48
Dracene inače ne vole biti na propuhu niti prevelike razlike u temperaturi....
Šteta je več učinjena i sada jedino što preostaje je čekati i vidjeti dali će se oporaviti i dali će odbaciti koji list...Unhappy
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 09:43
moja je isto gotova... tj poceli su joj listovi smedjiti zutiti ni ja sama neznam sto sve nisu a kako se pocela  granati otkinula sam dva izboja mlada pa cu vidjeti hoce li sta biti od njih... a staru sam porezala skroz pa cu ostaviti panjic mozda sta potjera opet...

to ti je car roditeljstva sve ostalo oko tebe krepava dok malac raste... LOLLOLLOLLOL
Per aspera ad astra.



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 23:43
Te mlade izboje samo odmah posadi u zemlju.Ja sam ih valjda 100zapelcala tako i svi su se primili.Staru ostavi,bude ona potjerala.Meni, zbog suhog zraka zimi,isto znaju listovi požutiti i otpasti.Trebalo bi je orošavati.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 12:36
a jesam odma sam posadila valjda ce se primit nesto... ili ce stara potjerat opet...
Per aspera ad astra.



Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 23:30
eh i ja sam imala nedugo  ranjenu dracenu (pala je slucajno pod skare moje kceri )mladicu koju je cviknula stavila sam u vodu i tjera nove listove ko luda cak razmisljam da ju ostavim tako i stavim samo u neku epruvetu ,a na mjestu gdje je cviknula ovu sad su potjerale 3 nove grancice.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 14:06
moja je dracena isto gotova....ostala mi je na hodniku i smrzla se. prekasno sam ju unijela unutra   

probala sam ju spasiti ali je popucala na svim djelovima. sad sam stavila u vodu one vrhove s još tih par listova...ali sumnjam....

donji dio biljke je pukao čim sam ga taknula.

a tako sam voljela to drvce   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.