Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Molim za pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Molim za pomoć

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
niika89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niika89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim za pomoć
    Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 10:58
eto pa da počnem...imam jedan jako veliki problem, htjela bi sama urediti prostor koji je dosta velik...naime on se sastoji od dva djela...prvi koji se nalazi ispred kuće (nažalost nemam tu sliku al ćim budem u prilici stavit ću ju)ugl. tu bih htjela da bude prostor koji će mamiti poglede prolaznika, al neznam šta i kako ukombinirat, neizmjerno volim ruže i želja mi ih je imat al neznam kako da skombiniram da bude skladno s drugim cvijećem i kojim s obzirom da su ruže dosta velike a i ne samo zato nemam pojma šta paše
p.s evo slikica
1. pogled s ceste, pokraj kuće i u daljinu



2. pogled od ulaznih vrata kuće prema onom drugom djelu prostora koji sam spomenula



3. "Drugi prostor"



p.s nadam se da će vam ove slike bar malo pomoći....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:21

Evo ja ti dajem savjet za ruže,postoje minijaturne ruže.Ne znam koju boju ti voliš ali ja imam te mini,kad procvjetaju su žute a sto su starije postaju sve ružičastije.Od tih ružica možeš napraviti malu ogradicu,ja bi ti dao samo ne znam kako se razmnožavaju,ako ti znaš,tu sam.

Evo ovake su te ruže promješane sa nevenom
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:21
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
niika89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niika89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:23
hvala ti na savjetu ma ja ti volim sve boje ruža, jednostavno ih obožavam nebitno koja boja...ma iskreno ja bi nešto sama napravila al ni sama neznam šta...;)
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:33

Ne znam koje ti je veličine taj prednji vrt.Perunike možeš saditi u bilo koji vrt,mali-veliki,...Pošto su ružice niske a boja im je žuto roza,ja ti mogu dati perunike visoke žuto roza.

Pošto perunike i ruže ne cvijetaju u isto doba taj dio če ti cijelo vrijeme biti racvjetan,a između možeš posijati onu livadnu travu u kojoj ima svakakog cvijeća i ne treba se kositi a ima svakog cvijeća u njoj (livadnog)
 
Nadam se da sam imalo pomogao ali ti ipag stavi sliku tod prednjeg vrta,pozdrav
 
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:34
I dali znaš razmnožiti ruže?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
niika89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niika89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:37
.... ovo je slika nekog drveta (nažalost neznam kako se zove) koji me jako fascinira, prelijepo je i voljela bi da se nađe u mome vrtu....p.s anutn007 neznam dali bih znala razmožiti ruže, jednom prije par godina baka me to učila al nisam sigurna dali bi mi to pošlo za rukom
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:39
Ionako sam ih ja htjeo razmnožiti za sebe pa ako mi uspije dobit ćeš par sadnica
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
niika89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niika89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:45
hvala...:)....



evo još jedne slikice...to se meni sviđa i to jako al opet neznam kako se šta zove, kako cvate, kad se sadi....a voljela bi imati vrt koji je cijelu godinu ak ništa drugo zelen...p.s kako uz ovo ukombinirat ruže...:(
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:45

Evo ova ruža

 
A i ja imam prednji i stražnji vrt
ovo je prednji
 
 
A ovdje možeš pogledati moj vrt
 
 
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 11:51
Ono su čini mi se kadifice i možeš ih ovako
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 12:04

Kadifice su jednogodišnje

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 12:06
http://img55.imageshack.us/i/skica.png/
Kadife ti modu dati sjeme,ruj sadnicu,ružu ako mi uspije sadnicu i iris sadnicu.
Nadam se da je dobro.
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 12:07
Probat ću stavit kasnije veću sliku
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 12:14

evo
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 12:17
Sad dok ti je okućnica još prazna, pažljivo odredi gdje bi sadila drveće, voćke, zimzeleno grmlje, cvatuće grmove, trajnice, jednogodišnje cvijeće, travu.
Vjerovatno će trebati napraviti neki viši ili niži zidić, formirati neku lijehu.

Kad budeš složila neku prvu sliku onda kreni u razne kombinacije i nabavku sadnica, pažljivim odabirom možeš postići da ti je okućnica lijepa kroz sva godišnja doba, da uvijek ima nekog zelenila i da uvijek ponešto cvjeta.

Napiši iz kojeg si kraja i kakve biljke voliš, proviri u vrtove na ovom forumu (ima jako lijepih i krasno uređenih vrtova) i pitaj sve što te zanima.

Sigurno će ti puno forumaša pomoći i sa savjetima i sa sadnicama.


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 15:37
Niika smao polako i sigurno i nastati ce ovo pedivan vrt...
 
Dobro razmisljalj i smisljaj sta bi i gdfje zeljela da ti bude....
 
Pogledaj malo vrtove od naših članova... postavi pitanje ako te nesto zanima i imati ces svoj vrt iz snova...
 
ali samo polako i nemoj zuriti puno gledaj i kombiniraj i na kraju ce sve doci na svoje mjesto :o))
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 15:55
Nika ja imam vrlo mali vrt i trajnice pomiješane sa ružama , sve se da napraviti i zbilja kako Admin kaže samo polako tim više jer koliko shvaćam želiš vrt od trajnica i ruža, dakle treba proučiti što želiš koje biljke će uspijevati kod tebe, ajde samo polako pravi vrtovi ne nastaju preko noći. A ovo je moj http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2616
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 16:04
blago si ga tebi sa toliko mjesta! Ne moraš brinuti da budu ruže prevelike- samo ih dovoljno odmakni jednu od druge a između trajnice. I kombiniraj mnogocvjetne ruže nekud ispred jer su niže od čajevki i grmolikih a grmolike i penjačice u pozadinu i da vidiš fantazije. Do jeseni još imaš vremena odabrati mjesto za ruže a ako ih ove godine posadiš slijedeće ćeš već uživati u cvijetovima. Znam iz iskustva - jer sam i ja veliki obožavatelj ruža..
 
i da, dobro nam došla
 
još da znamo od kud si znali bi ti predložiti bolje
Na vrh
niika89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niika89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 16:28
mjesto gdje planiram saditi taj vrtek je u jastrebarskom...


p.s hvala svima na pomoći

anton007 jako mi se sviđa skica hvala ti puno na njoj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.