Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 14:41
Može
Clap kada ti budeš mogla, evo još jedne slike moje aloe,pozdrav iz Rijeke
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 14:02
Fermina-Daza,
znalac si, nema šta.
Ove moje su otkinute sa mame koja je stara više od 10 godina.
Da li su to A. arborescens?



Puno pozdrava cure.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 12:37
Da, to je moj omiljeni lik i moj najdraži pisac.
Prva si koja je komentirala moj nick.Čini mi se da se danas malo čita.ŠTETA!

U to ime možemo se dogovorit oko ovog boldanog u tvom postu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 12:05
Hvala Fermina-Daza, tvoja imenjakinja što živi u ljubavi iz doba kolere je odličan lik, kao i većina romana Garcie Marqueza. Možda mi se još netko na forumu javi tko ima viska ljekovite barbadensis aloe na prodaju?. Neovisno o aloji poklanjam kefirnu kulturu (gljivice) svima koji žele dobar i zdrav napitakSmile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 00:25
Slika nije baš najbolja ali rekla bih da je to aloe arborescens.
Premala je i premlada da bi se mogla koristiti.
Trebala bi biti stara barem 3 godine.Za napitak od a. arborescens treba ti 350 gr lista.
Šaljem tebi i mami puno pozitivnih misli.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 19:40
LOLpreveliko mi je ispalo-to je moja aloe,mama mi se oporavlja poslije operacije i želim da koristi aloju, vjerujem u pozitivne misli,pozdrav 
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 19:30
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 14:51
Šteta što već nemaš vrt kad te tako zanima ljekovito bilje.
Ali aloje se mogu gajiti i na prozoru.
Nisam "pravi znalac" ali se trudim.A i nevolja me nagnala da se ovim alojama dobro pozabavim.
Pošalji sliku- dvije ovdje na forum pa da je odgonetamo.
Hvala ti na ponudi ali ja imam sve što mene stvarno zanima.
Imam veliki vrt u kojem je džungla od ljekovitog bilja, agruma i povrća.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 11:33
Bok Fermina-Daza, ja sam danijelar sta si mi poslala poruku da imas mladice aloe barbadensis i arborescens, a sad vidim i da imas kefirSmile, reci mi sta bi tebi trebalo mozda ja to imam, ako ne prodaj mi jednu srednju barbadensis jer arborescens mislim da imam popodne ću je slikati i poslati ti sliku da vidis dali je to prava, jer kako čitam ti si pravi znalac ljekovitosti aloe, inace ja obozavam sve sta je iz prirode i pomaze, jednog dana cu imati svoj vrtSmile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 11:13
Imam ja.Ali imam i kulturu kefira.Smile
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 18:24
trebam aloe barbadensis mladicu, zauzvrat dajem kefirnu kultur ( gljivice ), hvala Smile pozdrav
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 00:08
Što se objašnjavanja tiče, to je profesionalna deformacija.smile63
Samo ovdje ima težih đaka nego u školi.Wink

Prodaje se svašta, konkretno, prodaju pripravak od aloje a ne znaju ni od koje. A tek koliko je stara i s čime je sve zalijevaju da bi brže narasla...kosa mi se diže na glavi.
S druge strane netko ko se zbilja trudi i pravi odlične stvari iz ekološki uzgojenog bilja teško da išta proda jer se ne zna nametnuti.

Med u aloji nije samo zato što je ona gorka nego služi kao konzervans i kao dodatni izvor minerala i vitamina.

Svaka kuća bi trebala imati ove dvije aloje makar ih držali na prozorskoj dasci jer one su blagodat za zdravlje i ljepotu.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 16:22
Fermina, zaista ti se divim na strpljenju u objasnjavanju koja je koja, i koji se djelovi koje koriste.  Dezinformacije je more, cak i na sajtovima koji prodaju pripravke, a kod nadriljekara i bakica jos vise.
Hvala ti na info o kori, onda cemo ukljuciti i koru od arborescens. Pretpostavljam da med sluzi da je zasladi, jer je jako gorka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 00:15
Pametno si učinila.
Nema na čemu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 23:04
Nabavila sam alou arborescens uz puno traganja... Odbacila sam pripravljeni napitak.
Još jednom hvala!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:28
Prva slika je mutna.Za drugu bih rekla da je aloe vera.

A o kakvoj to agavi sad govorite u predzadnjem postu?
Ovo je tema o alojama.

Link koji ste stavili u zadnjem postu ne govori nam ništa, tj. slika ne govori ništa.Vidimo razrezani list aloje i cvijet.Nitko ne može sa sigurnošću iz tih slika tvrdit da je riječ o Aloe vera.

I još jednom upozoravam: ako ste napitak napravili od Aloe vera a niste joj skinuli koru, nemojte ga piti jer to može biti opasno.Sami gel možete jesti ili piti, kako hoćete.
Agavu nemojte jesti!
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 11:59
Evo, pronašla sam sliku na internetu koja odgovara izgledu listova koje sam ja pripravljala.
evo kratzkog teksta uz sliku:
Aloe Vera, u svijetu znana kao Aloe Vera Barbadensis Miller, je biljka od davnina poznata kao eliksir mladosti. Zbog svoje hranjive vrijednosti i izuzetnih ljekovitih svojstava nazivaju je "kraljicom ljekovitih biljaka".
evo i stranice:


http://www.centar-zdravlja.net/clanci/biljni-lijekovi/13/138/aloe-vera/?mr=1


Pripada porodici ljiljana, a ne porodici kaktusa kako se obično misli. Zeljasta je biljka, oko 60 cm visoke i 4-7 cm debele okrugle stabljike. Listovi su mesnati, blijedozeleni, kopljastog oblika, na rubu pilasti s dugim bodljama. Crveni cjevasti cvijet ima 6 latica i čini duge, viseće cvjetne grozdove. Najbolje uspijeva u Sredozemlju, gdje cvate tijekom lipnja. U svijetu je poznato preko 250 vrsta od kojih samo 4 imaju ljekovita svojstva (Barbadensis, Arborescens, Chinensis i Ferox).
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 11:54
hvala Pčelice na pomoći!!!

I vama hvala Fermina na ažurnosti u odgovorima!
Inače, ovo je mlada agava, a cvjetovi su narančasti (upravo provjereno). Lijepo cvate jer je na osunčanom terenu na Rabu. Ja sam u Rijeci gdje mi isto uspjeva ali još nije cvala, mlada je...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 10:00
Originalno poslano od člana natasat natasat napisao:

ne znam kako ubaciti sliku!


evo ovo su slike aloe od natasat





a ovdje pogledaj kako se stavljaju slike, ako negdje zapne pitaj
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 23:57
Slike najprije moraš postaviti na neki od javnih poslužitelja za slike ( ja napr. stavljam na Photobucket )
http://photobucket.com/  ili ImageShack
http://imageshack.us/
Moraš se prije registrirati ( sign up ) a onda staviti sliku a za cvijet.info poslati link na sliku...

Sa tim pjegicama i cvijetom si me skoro uvjerila da se ne radi o Aloe vera.
Aloe vera ima pjegice prvu godinu i pol do dvije a onda ih izgubi i tada je tek ljekovita.Ako je tvoja aloja stara više godina a još ima pjegice onda to nije prava.Zatim to cvijeće...ne znam gdje živiš ali ja živim na krajnjem jugu, na moru, imam aloe veru staru već 6-7 godina i još mi nikako nije cvjetala.Ali njena "kćer " je cvjetala u moje prijateljice ( kod koje ima više sunca ) i radi se o narančastom cvijetu na dugoj stapci, definitivno jedna biljka= jedan cvijet , na vrhu.

Bez slike, stvarno, više ne želim nagađati jer to nije zahvalno a može biti i potencijalno opasno.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.