Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljni kaktus - Rhipsalis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljni kaktus - Rhipsalis

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Koraljni kaktus - Rhipsalis
    Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 16:02
...caos ljudi, jel ima tko iskustva sa ovom vrstom kaktusa, nisam mu mogla odoliti ...ono sto sam procitala o njemu na netu je sve isto kao i za sve vrste kaktusa...evo slikica pa vidite:

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 16:22



cini mi se da sam negdje vidila slican
ali samo je cvetao
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 16:55
IMALA SAM GA PRIJE TRI GODINE I SMRZO MI SE JAKO JE ZANIMLJIV PO IZGLEDU
AB100
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 18:21
Maso,prvo da ga pohvalim da je jako lijep.
Sada kad vidim sliku znam o cemu se radi,doduse,moj primjerak je bio 5 puta manjismile211
 
Jako zgodno izgleda u visecoj posudi,onda bas dolazi u potpunosti do izrazaja..
 
Samo stedljivo sa vodom,i biti ces prezadovoljna!
BRAVO!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 18:33
Sakrite sliku od Aurore! Bankrotirace!



Ne ludujem bas za kaktusima. Ali bih ovog rado imala. Slazem se sa Tiborom da bi lepo izgledao u visecoj korpi.

Vrlo je slican onom kaktusu koji ima Shashina mama. Mozda je na njega Dina mislila. Takovog je moja baka drzala na onim drzacima za cvece od kovanog gvozdja, sto se prikucaju na zid. Eto predloga za letnje dane.
Aglaja
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 08:42
Zanimljiv, nema govora! smile39Tako bi lijepo isao u visecoj posudi.
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 08:58
...ja bas nemam srece sa cvjetanjem kaktusa, nikad mi ni jedan nije cvjetao Cry
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 11:34
Maso, kupila si divan kaktus i pretpostavljam da je tvoja zelja da ga imas dugo lepog i zdravog, kao i da ga vidis u cvatu, velika. Zbog toga sam nesto potrazila za tebe.

Kada ce kaktus procvetati, zavisi od toga kojoj vrsti pripada. Zbog toga, ja bih ti preporucila da dobro proucis uputstvo o gajenju svog kaktusa. Ako ga nisi dobila kupovinom biljke, pronadji uputstvo u nekoj dobroj knjizi ili na net-u.
Kazes da nailazis na uputstva koja se opstenito odnose na sve kaktuse. Ali ne zahtevaju svi kaktusi iste uslove. Davno je srusen mit o tome da kaktusi ne vole vodu.
Evo nekih knjiga o kaktusima (nadam se da ces u nekoj od njih pronaci i svog):

1.Fleischer-Schutz: “Gajenje kaktusa”, Nolit, Beograd, 1983.
2.Andrea Cattabraga: “Kaktusi i sakulenti: vrste i tehnike uzgoja”, Rijeka, Leo commerce, 2005.
3.Edgar i Brajan Lamb: ‘Kaktusi”, Mladost, Zagreb, 1977.
4.Kaktusi (prirucnik), Mladinska knjiga (biblioteka Moje sobno bilje), Ljubljana-Zagreb,1990.

Cula sam da postoji i jedna enciklopedija kaktusa, gde su opisane mnoge vrste (sa slikama i latinskim nazivima) kao i uslovi koji im odgovaraju. Ali ne znam ko je i kada objavio.

Mozes proveriti i preko interneta u elektronskom katalogu, da li se u tvojoj gradskoj biblioteci nalazi neka od ovih knjiga.

A mozes svratiti i do neke knjizare (ili antikvarnice) i prelistati (prepisati sta ti treba). Ne moras knjigu kupiti.

Koliko sam obavestena, kaktusi zimi ulaze u fazu hibernacije. Treba ih cuvati na hladnijem mestu i dalje od direktnog svetla. Treba ‘zaboraviti’ na njih i pustiti ih da mirno prezime. Ne pomerati ih sa mesta na mesto.

Ne treba ih prihranjivati, presadjivati, menjati zemlju. Zalivanje redukovati (na svake tri nedelje).

U suprotnom, kaktusi ce dalje rasti, ali postoji opasnost da se izvitopere, ‘degenerisu’, da postanu neugledni, ruzni.

Zalevanje kaktusa se ne obustavlja jedino kod onih koji upravo cvetaju, kao sto je bozicnjak.

Srecno!

Aglaja
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 14:02
....Aglaja, super si, vidi ti nju kako se ona potrudila meni pomoci Hug, faja, faja Big%20smile
Neki mi jesu na hladno ali nekii ne, danas cu ja to sve fino preseliti u Sibir pa da vidimo na proljece sta ce biti....
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 17:19
Maso, ne u Sibir, tamo je mnogo hladno, ispod nule!
Nemoj da ja budem kriva.

Ako odlucis da ih selis, seli ih na hladnije, ali u plusu. Na oko 10*C. Kaktusari kazu da kaktusi ulaze u stanje mirovanja u oktobru i sve do marta treba da lalaju. Treba da budu na temperaturi oko 5/8 do 10*C.
A ako zimi, kroz prozore grane sunce u prostoriju u koju ih spremimo, i temp. se popne i do 15*C, treba samo otvoriti prozore i provetriti.

Bitno ih je zaustaviti, da ne rastu kada nema dovoljno svetla, jer ce se deformisati.
Aglaja
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 21:55
... Aglaja ne brini , Sibir je soba koju ne grijemo ali naravno tempretura nije ispod 10 stupnjeva :), a u njoj drzim biljkice koje vole hladno pa sam danas i kaktuse prebacila tamo.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 21:56
... Aglaja ne brini , Sibir je soba koju ne grijemo ali naravno tempretura nije ispod 10 stupnjeva :), a u njoj drzim biljkice koje vole hladno pa sam danas i kaktuse prebacila tamo.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 14:28
U svemu se slažem s Aglajom osim u tome da kaktusi zimuju u mraku. Naprotiv, i za zimovanje im treba svijetlo. Razlog deformaciji je zimovanje u mraku i na toplom. Zbog topline se izdužuju i budu svjetlo zeleni, a u mraku se povijaju (najčešće prema izvoru svijetla). Svijetlo ih neće natjerati na rast, ako je prostorija hladna.
Prema tome, Maso, ako u tvom Sibiru ima svijetla, nema ti boljeg mjesta za zimovanje kaktusa.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 14:36
Kika, zar sam ja rekla u mraku? Ako jesam, onda sam rekla totalnu glupost.
Nikako u mraku!
Aglaja
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 14:48
Ovako moj Sibir je velika soba koja je okrenuta na sjevero-zapad, znaci normalan soba sa velikim prozorima, svjetlosti ima samo sto ju mi ne grijemo, sluzi nam sada kao neko skladiste za razne stvari ovih dana temperatura se kretala oko 10 stupnjeva i nema sanse da padne nikako, nikako ispod 5 jer u tom slucaju cemo ju ipak malo ugrijati....i tako sam sve kaktuse prebacila tamo nemam ih puno , par komada, ali kazem da mi je zao jer nikada nisu cvjetali niti jedan, a neke imam para godina vec....hvala vam na savjetima....Big%20smile 
Ja se nadam da ce im to razdoblje mirovanja na hladnijem mjestu ipak goditi....jer su prije zimi uvijek bili u dnevnoj gdje se normalno grije!
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 18:32
 Its%20All%20Good Maso, savršeno mjesto za tvoje kaktuse.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 18:43
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:


Treba ih cuvati na hladnijem mestu i dalje od direktnog svetla.
 
 
Aglaja, zbog ove tvoje rečenice je najvjerojatnije došlo do pomutnje. Ako si mislila na direktno sunce, onda je to O.K. Ja sam možda to pregrubo napisala i koristila riječ mrak. Izgleda da sam te ja ipak malo krivo shvatila.Wink
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 10:38
Jeste, mislila sam na direktne sunceve zrake.

Sada, kada vidim ovu svoju recenicu kako lezi tu izdvojena, vidim i ja da je zaista moguce da dodje do zabune, da se pogresno procita.
Nastojacu ubuduce da budem sto preciznija. A ako krenem da pricam gluposti, vi cete me ispraviti.

Poz.
Aglaja
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 10:55
...Kika i Aglaja hvala vam na savjetima, kaktusi su svi preneseni u Sibir, ali i sukuleniti, Crasule, sedumi su isto tamo....
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 19:59
Zbog ovih slikica još ću se zaljubiti u kaktuse.smile39
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.