Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - palcica - kolači, torte
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


palcica - kolači, torte

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 29>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 15:34
Ja sam tu mašinu par puta koristila, ali nisam bila zadovoljna rezultatom. Eh sada, ili je mašina bila loša ili ja nisam znala s njome raditi.
Da li se to može sa oklagijom tako tanko razvući, šta mislite? Stern%20Smile
 
Maris samo hrabro, prvi će sigurno biti smiješni, ali " ponavljanje je majka znanja" . Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 21:20
žao mi je ako sam napravila zbrku,no ja sam te pitala gdje da stavim na st,14 i ti si rekla da može na tvoju temu,ali to i nije bitno zato imamo administratora i zamolit ću ga da to izbriše
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 09:28
Originalno poslano od člana sarajka sarajka napisao:

žao mi je ako sam napravila zbrku,no ja sam te pitala gdje da stavim na st,14 i ti si rekla da može na tvoju temu,ali to i nije bitno zato imamo administratora i zamolit ću ga da to izbriše
 
Ma Sarajka nemoj se uzrujavati, jednostavno se dogodio nesporazum ali to nije ništa strašno.Tongue
 
Od sada ćemo joj zatrpati temu i to slikama njenih recepata!!!smile188
 
Neće ih moći tako brzo objavljivati koliko ćemo mi isprobavati. LOLLOLLOL
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 12:39
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana sarajka sarajka napisao:

žao mi je ako sam napravila zbrku,no ja sam te pitala gdje da stavim na st,14 i ti si rekla da može na tvoju temu,ali to i nije bitno zato imamo administratora i zamolit ću ga da to izbriše




 

Ma Sarajka nemoj se uzrujavati, jednostavno se dogodio nesporazum ali to nije ništa strašno.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />

 

Od sada ćemo joj zatrpati temu i to slikama njenih recepata!!![IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot68.gif" height="45" width="50" align="absmiddle" alt="smile188" />

 

Neće ih moći tako brzo objavljivati koliko ćemo mi isprobavati. [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />




joj, joj, joj....Sarajka ja se ispričavam....zaista je ispao nesporazum...je istina je kako sam rekla da staviš tu slike, al mislila sam kako su to slike mojih recepata...Nadam se da se ne ljutiš i da ćeš i dalje bit dobrodošla u moju temu
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 12:41
Maris jesi napravila torteline??
Proljeće na koji način nisi zadovoljna s navedenom mašinom?
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 12:47
evo jednostavnog receptića za torteline u umaku sa 3 vrste sira

torteline stavi skuhat u slanu, uljanu uzavrelu vodu....kuhala sam ih 20-tak minuta..



u teću ulij 4 dcl vrhnja za kuhanje, popapri i začini muškatnim oraščićem


izribaj 10 dag gorgonzole, 10-tak dag nekog mekog sira(ja imala gaudu i 10 dag parmezana....


sireve uspi u vrhnje i na laganoj vatri uz stalno miješanje otopi sav sir..


kuhane tortelini dodaj u umak i samo izmješaj


posluži toplo



Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 12:57
e da napomena za torteline

4 odrasle osobe (dobrih apetita)

skuhala sam 45 dag tortelini, sa gore navedenim količinama umaka....sve smo pojeli...dosta je zasitno...eto samo da imate predožbu koliko vam treba količine
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 12:57
Ajme meni kako to dooobro izgleda!!!smile93
 
A što se tiče mašine, ne znam, nije mi tijesto razvijala tanje...nekako mi to nije baš bilo tijesto kojim bih ja bila zadovoljna...Smile
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 13:00
Ja stalno pratim što se ovdje zbiva.....ali danas prvi puta se javljam....
Palčice, svaka ti čast na strpljivom objašnjavanju i slikanju faza tvoga rada. Sve sam pregledala i sada svaki dan ponovno navratim u tvoju galeriju (a sve to zahvaljujući Maris koja mi je pričala o tvojoj galeriji). Uistinu si prava umjetnica u kuhanju!
Ovaj današnji ručak mi je presavršen, mislim da bih to mogla jesti svaki drugi dan. Ja doduše isto to skuham ali u varijanti kupovnih tortića, ali ovi tvoji su sigurno neuporedivo kvalitetniji i ukusniji. Danas stvarno rijetko tko sam radi tjestenine.... Tvoji doma su stvarno sretni što te imaju! Mogu samo još reći - BravoClap
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 17:12
Proljeće,ne da su smiješni,nego .....LOLLOLLOL

Palčica,napravila sam ih!Prvo da pohvalim tvoje ,famozni su,kao i sve uvijek.Kad smo kod mojih ,moram reći prvo da je tijesto fenomenalno za izvlačit na mašinu koja me inače  uredno zeza.Ovaj puta sam to uspješno odradila,ali frkanje mi nije išlo.Prvo uopće nisam shvatila kako si ih sfrkala u torteline,onda sam išla škicnut na Youtube.Tamo sam nešto polovila,ali uostalom  stavit ću slikice,kak je da je ,drugi puta će biti bolje.WinkŠto se tiće recepta-svaka pohvala.Clap
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 18:08
Proljeće, ja na svojoj imam štelanje debljinje odnosno tankosti tijesta....od br 1-najdeblje, do 6 najtanje....
odlično ona to tijesto stanji...ne znam u čemu je fora na tvojoj mašinici...

Jani hvala ti..na posjeti i na komplimentima, e ja zaista sve radim s velikom ljubavlju jer su moj iskupa sa mnom veliki gurmani....samo ti navrati i isprobaj neki od recepata

Maris, e sad mi je žao šta nisam uslikala postupak pravljenja tortelina...ma skroz je jednostavno....

aha..imam ideju, čim zamijesim bilo kakvo tijesto s njim ću prezentirat kako ga složim pa uslikat..jel luda ili pametna ideja??

uglavnom šaljem vam veliki pozdrav kad ne mogu kolač koji ćete sad dobit recept i slike .... hehheeeee

Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 18:27
CIMET ROLNICE

Tijesto:

10 dag   masla
2 dcl    mlijeka
1/2 dcl vode
1   veće jaje
1/2    čajne žličice soli
9 dag šećera + van šeć
57 dag brašna
7 g   digo kvas(kesica)

na laganoj vatri otopi maslo(pazi da ne zakipi), dodaj mliko i vodu. Izmješaj i kad se prohladi ulij u posudu za miksanje. Mješaj najmanjom brzinom i dodaji sastojke po redu kako su navedeni. Promijeni metlice pjenjače u one za miješanje tijesta....s njima mješaj cca 10 min dok ne dobiješ glatko sjajno tijesto. Držat se strogo mjera (bez naknadnih dodavanja). Tijesto premjesti u čistu malo nauljenu posudu i stavi na toplo da se diže 2 sata.

Nadjev:

15 dag smeđeg šećera + van šeć
2 dag cimeta
10 dag omekšalog masla

u malu posudu izmješaj šećer sa cimetom, a maslo držat na sobnoj temp, ako je potrebno jako pažljivo ugrijat (ne da se pretvori u tekuće stanje) jer će ga treba ravnomjerno namazat po tijestu.

Tijesto iskreni na pobrašnjenju površinu i prvo rukama istiskaj zrak al tijesto se treba širit u obliku pravokutnika, zatim valjkom razvaljat do mjere 35cm x 55cm. Maslo premaži preko tijesta, osim 2 cm na rubu tijesta koje je na onoj strani do tebe. Preko masla pospi mješavinu šećera i cimeta pa potisni rukama da se zaljepi za maslo. Ne filovani kraj tijesta premaži vodom i zarolaj tijesto u rolat. Reži fete cca 4 cm široke i slaži u namašćen lim-najbolje okrugli promjera 30 cm.
Stavit opet na toplo da se 1 sat kisne i onda na pečenje od 150° - 170° nekih 30 - 40 minuta. Odmah izvadi iz pleha i najlipši su kad su mlaki. mmmmmmmmm
a nisu ni hladni loši....ma odlični su i hladni..













Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 18:28
ja sam fanatik za cimet...kako samo mirišu....probajte ako volite cimet....nećete požalit .. i nema više ni jedna .... pojeli smo
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 18:36
Naravno da ćemo ih probati napravitiEmbarrassed,meni već mirišu dok ih gledam,mogu si misliti kako su fine.Clap
Evo mojih tortelinica,po tvojem receptu,hvala ti od Heart.I da,može prezentacija izrade   tijesta u torteline,super ideja.Thumbs%20Up

Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 07:56
Maris .. pa tortelini ti izgledaju odlično...a znaš ti njih super složit...
Sa kakvim si ih umakom spremala??
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 07:59
Hvala ti dragaEmbarrassed,umak je sličan tvom. Prvo napravim lagani bešamel,pa u njega stavim topit sir(gorgonzolu i ribanu gaudu) i na kraju vrhnje. Tongue
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 20:16
Maris ništa ne jauči da ne valjaju, jer su odlični.Smile

Palčica nemam pojma u čemu je fora? U stvari znam- budući da sam ja suuuper majstor u svemu, sigurno je do mašine...ma ne bi sada priznala da je do mene nema tih para.smile96

Nego, ove cimet rolnice sam ja već prije radila ali sa makom, i bile su zaista ooooodlične!!!

A i tvoje mi suuuper izgledaju, volim cimet , ali ne mogu si zamisliti kako je to kada jedeš kolač baš od cimeta.
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 21:52
Večer
Proljeće onako se recept čini ništa posebno..al tijesto je tako mekano, rahlo, sto put mi draže nego buhtle...a cimeta ide samo 2 dag ... ako voliš probaj...sigurno ćeš ostat oduševljena...
A znaš šta mene još veseli u tom kolaču- to što nigdje ne umrljaš ruke tijestom, sve radiš mikserom
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 22:10
Nemam neki naziv za ovaj recept..
ja ga zovem palačinke čoko ala torta..
hahhaha

potrebno:

125 g masla
5 kom jaja
1 juš žl šećera+van šećer
5 juš žl brašna (vrhom pune)
5 juš žl mlijeka
arome (rum, korice lim/nar...)


najprije napravi snijeg od bjelanjaka.

Maslo pjenasto razradi i dodaj žumanjke sa šećerom i van šećerom, miksaj.
U smjesu masla i žumanjaka naizmjence dodaji brašno i mlijeko i aromu.


Žlicom umiješaj u tu smjesu snijeg od bjelanjaka.

Smjesa mora bit dobro gusta.





Peci na na tavi (većeg promjera-moja je 25cm), al samo sa jedne strane....znači izliješ u debljem sloju i na laganoj vatri pečeš dok nestane sa gornje strane sirovost smjese.


Bilo bi dobro ako imate teflonku jer lako sklizne s nje na servirni tanjur.


Od ove smjese ispadne nekih 7-9 komada palačinki.




Odmah po skidanju sa tave filujte palačinke po vašem izboru. Slažete jednu na drugu i dobijete "palačinke ala torta"


Ja obično za moje ljubitelje eurokrema filujem s njim samim i malo pospem mljevenim bademima...
Možete s nekom vanilin kremom, čok kremom, marmeladama...
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 22:11
rezat na isti princip ko i torte...
možete ukrasit šlagom ili nekim preljevom, ovisi s čim ste ih filovali







Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.