Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 48495051>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:13
Nekako smo polupale lončićeLOL mislila sam - "vizualno zgodno" u smisli da staviš sliku svog gotovog enzima i ovdje. 
Čitala sam o omjerima i razrijeđivanjima za različite uporabe, npr. koliko razrijediti za zalijevanje, koliko recimo za tuširanje,  pranje poda, sanitarija, rublja i sl. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:07
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Znam da ima, ako se ne javim - ne znači da nisam bila i vidjelaWink, nego kad je već ovdje tema, zgodno je imati i vizualni prikaz, recimo zgodno se vidi onaj u kupaonici ili u onoj tamnoj kantici?!

Hvala na opisu mirisa Big smile

  Hm ? Kako da ti opišem to " zgodno " ?  Zapravo trebaš najprije odrediti za što će ti služiti Enzim....Ako je za biljke, smije i trebao bi biti gust,  recimo kao onaj kašasti gusti sok...Ako ti ipak služi za čišćenje ili higijenu tada trebaš dobiti dosta bistriju tekućinu ( naravno da nećeš prati suđe ili kosu s gustišem, nego ćeš to sve lijepo procijediti ako treba i nekoliko puta sve dok ne dobiješ lijepu bistru tekućinu....Gustiš naravno ne bacaš nego spremiš u neku plastičnu kutijicu ( emulzija) pa ponudiš kome? opet biljkama ( naravno opet rijediš s vodom )..LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:01
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Neću ti ostati dužna, nikome nisam...Embarrassedsmile84smile78





Jao meni draga , oprosti , krivo sam se izrazila !
Ispalo je drugacije nego kak sam ja to mislila ! Zao mi je jako !

                            

     Sve 5 draga ! smile79smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 00:00
 Opet sam zaboravila...Enzim čim duže stoji ( ako je to uopće moguće..LOL ) cijepa se na sve manje atome i tako još bolje i više djeluje na biljke, zapravo stajanjem postaje još dragocjenija tekućina...
 Ako s edobro napravi može stajati i nekih 20g. a da se pri tome ne pokvari...No ipak oprez, ako je skroz otvoren, jako je hlapljiv!  A ako je skroz zatvoren bit će Buuuum ! smile96 Stoga samo lagano odšarafljen čep...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:57
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Neću ti ostati dužna, nikome nisam...Embarrassedsmile84smile78





Jao meni draga , oprosti , krivo sam se izrazila !
Ispalo je drugacije nego kak sam ja to mislila ! Zao mi je jako !

                            
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:57
Znam da ima, ako se ne javim - ne znači da nisam bila i vidjelaWink, nego kad je već ovdje tema, zgodno je imati i vizualni prikaz, recimo zgodno se vidi onaj u kupaonici ili u onoj tamnoj kantici?!

Hvala na opisu mirisa Big smile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:53
 
Draga Moon ima sličica, samo ih vi slabo zagledate..ima u mojoj temi obje vrste, a i jedna stoji u oglasima...radila sam i voćni i povrtni, mogu reći ne znam koji mi se miris više sviđa....povrtni možda je malo čudan ispočetka ( kiseli kupus ) ali kasnije mi se više svidio nego voćni ( vuče na voćnu octenu kiselinu, u početku također malo čudan miris, no čim duže stoji bolji je )..Smile






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:47
Uh, evo ovo veče sam posvetila otpadnom enzimu, pročitala što sam uspjela pronaći i sad samo ostaje da napravim. Jedino ja nemam toliko otkadaka u jednoj turi, a ako skupljam onda će truliti - jel' tako? A opet ne da mi se tako neku beznačajno malu količinu napraviti (omjeri su: 1 (šećer) : 3 (otpatci voća i/ili povrća) : 10 (voda), ...hm....u tom slučaju mislim da ću staviti i koji cijeli lodić - naravno prije ga narezati.

Privlači me više voćna varijanta, pogotovo citrusna, ako mije za uporabu u kući - zbog mirisa.

Mons, vidjela sam na tvojim stranicama da si radila baš voćni - kakav je miris? 
btw mogla si staviti koju sličicu sa svojim pripravcimaWink
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:43
 Neću ti ostati dužna, nikome nisam...Embarrassedsmile84smile78


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:40
Ne vjerujem da je skupo , normalna postarina , pogotovo sad kad smo zemlja clanica a osim toga za to se netrebas sramiti , ja sam ti ponudila .   
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:30
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Ja cu svakako , kad se budem vracala , uzeti 1 kilu za tebe da isprobas .
Ili da ti odmah posaljem postom ?
 
 Ma ne znam ni sama draga, nije li to preskupo?  Možda bolje kad se vratiš. EmbarrassedErmmQuestion


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:28
 Točno tako Moon ! EmbarrassedClapThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:24
Evo recept za pripremu otpadnog enzima, za brzi podsjetnik pa kad zatreba da ne lutamo previše:
Treba nam 1 dio smeđeg šećera, 3 dijela kuhinjskih otpadaka (voća, povrća) i 10 dijelova vode.

Slika
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:20
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Procitala sam sve - od slova do slova ! Draga Monsti , imam ipak pitanje o seceru :
ja sam prije neki dan kupila ovdje smedji secer ali ne obojeni nego pravi od secerne trske 
(mi ga stavljamo u caj) . 
Da li on ipak ima neko vece znacenje nego obican secer ?

gute Fee - razlika između smeđeg šećera (pravog dobivenog od šećerne trske) i bijelog šećera je u količini minerala. Naime, smeđi sadrži puno više minerala i zato je preporuka da se on koristi.

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:18
Ja cu svakako , kad se budem vracala , uzeti 1 kilu za tebe da isprobas .
Ili da ti odmah posaljem postom ?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:14
 
Svakako da ima draga, mislim da nije bez razloga spomenuto da bi trebao biti smeđi šećer...No mislim da biljkama ne smeta ni bijeli šećer, uvjerena sam u to.SmileEmbarrassedThumbs UpHeart 






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 23:08
Procitala sam sve - od slova do slova ! Draga Monsti , imam ipak pitanje o seceru :
ja sam prije neki dan kupila ovdje smedji secer ali ne obojeni nego pravi od secerne trske
(mi ga stavljamo u caj) .
Da li on ipak ima neko vece znacenje nego obican secer ?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 22:18

He,he,he smješni su mi ti " podstanari " ma nije bitno da li s njima ili bez njih, bitno je da sadržaj koji ćeš staviti stajati nije truo...inače ne bude dobro..LOLLOL





Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 21:56
Ok draga,hvala! Proučila sam recept,jedino ove dvije stvari mi nisu bile baš jasne. Jedino domaće što mogu nabavit su jabučice s "podstanarima". Nema veze, dodatni proteini!Wink
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 21:45

 Miranda draga, običnih 10l vode, 3kg otpada ( naravno voćnog ili povrtnog sastava ili može oboje, ništa ne smeta ) i 1kg šećera. Ako baš nemaš ništa domaće ( iako bi bilo bolje) od voća ili povrća, poslužit će ti i kupovno, ionako Enzim štetne kemikalije poništava.



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 48495051>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.