Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 333435
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:15
Mogu ti samo reći ono što znam po svojim agrumima.Njima preko zime dosta lišća(skoro sve) otpadne no u proljeće jako brzo potjeraju mladi.
Do dolaska stručnjaka nadam se da sam te barem utješila maloWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:13
i jel bi ga trebala orezivati sada ili na proljece?
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:12
 
 
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:03
..imam drvo limuna i kad sam ga dobilaj(na ljeto) vec je jadnicak dosao sa vise zutkastim nego zelenim listovima (ujo se otarasio najlosijeg u svojoj kolekciji, heheh). I tako sve dod danas njegovo lisce vise zuto nego zeleno, sad ima na sebi 5 plodova, super se drze, ali lisce pomalo opada. Evo slikice pa ako tko zna kako da ga vratim u zelenu formu. Sada je u donjem katu kuce, na nekih 10-15 sutupnjeva. Svjetlosti ima, ali nije bas uz prozor.Help please .....
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 22:09
Sad sam slučanjo naletel na staru temu !Ja imam limun star sedam-osam godina i nikako da rodi doprije tri godine jedan stari vočar u razgovoru mi veli da ga po stablu zarežem oštrim nožem na par mjesta smile42 i poslije on rodi,pa pokušaj i tak je bilo
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 16:54
stvarno nema logike ukoliko su na istom mjestu, i svi su im uvijeti isti da tolike razlike budu.
 
moj savjet da mu zapretiš  da ćeš ga baciti ukoliko ne rodi , i da vidiš nagodinu roda.
 
Tako sa ja imao problema sa šljivama u vočnjaku, i reako sam da ih ostavljam još ovu godinu i ako ne bude ništa da ih režem. Vjerovali ili ne, bilo ih je na bacanj. :o)
 
ps. iako to nema veze s tim što su rodile, ali ispalo je simpatićno kako se je pogodilo.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 16:34
ma ima nade neka ga ne baca
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 09:19
Tata ima dva limuna u veeelikim teglama. Stari su 4 godine i jedan normalno cvjeta i ima plod, a drugi ništa.  Potomci su isto starog limuna, žive u istim uvijetima i na istom mjestu.
 
Što mislite da je ovom drugom limunu i da li ima nade da će i on procvjetati?
Tata već razmišlja da ga baci, a meni je nekako žao. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 333435
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.