Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gradnja vodenog vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gradnja vodenog vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 18:49
Ako bi kod nekog trebalo biti komaraca onda je to kod mene, u jezercu su dva kamena sa svjetlima, i okružen je svjetlom, no ipak ih nije bilo. Znali oni da sam ja opaka i pobjegli smile156
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 16:03

SAVJET      Ukoliko ne želite imati žabe u vodi obavezno stavite pumpu.Ja imam i filter ali moram nabaviti novi aktivni ugljen i one granule pa ako netko zna gdje to mogu nabaviti i cijenu neka javi

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 12:02
A ukrasne vodoskoke niko ne spominje?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 23:04
Admine,jel ti imaš samo najlon i kamenje,ništa drugo?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 18:24
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Admine,jel ti imaš samo najlon i kamenje,ništa drugo?


ne znam što ima Gazda, ali u jezerca se stavljaju folije za jezera jer običan najlon je preslab i lako puca.

Folije se mogu nabaviti u Bauhausu i Baumax-u te OBI-ju i Pevecu, a cijena im je od 12 do 100 kn po kvadratu sve ovisi od debljine i naravno proizvođača folije.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 19:17
Mi isto imamo najlon za jezerca i platili smo nekih 10 kvadrata 700 kn. Komaraca nema jer unutra imamo ribice, a filter smo napravili od čepova plastičnih boca u vreći od krumpira. Pumpa i taj nazovi filter je pod vodom i jezero je potpuno bistro iako pumpa radi samo 2-3 dana na tjedan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 14:33
Znam da je tema stara, ali ja sam nova, pa sam je sad tek pročitala. Može detaljnije objašnjenje za ovaj filter-to ne kužim u čemu je stvar?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 23:49
Pozdrav! Još jedna lijepa ideja samo bi trebalo malo više detalja za izradu. Od kud recimo voda , kako ju spojiti, koliko se puta mora mijenjati ...Smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 07:39
Tema me zanima, a baš i nemam pojma o njoj. Misli da kad se jezerce napuni onda se stavi puma koja pumpa vodu gore i napravi mali slap, tako da jezerce dobiva kisika dok voda pada dolje, i stalno kruži. Dakle trebalo bi biti manje štetnih algi. Mene isto više zanima ovo sa filterom. Vreća i čepovi. Gdje se postavljaju, ne zapinji li ribice u njih ? Da li služe svrsi?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 08:45
GT, pogledaj već gotova jezerca u svome susjedstvu i pokradi ideje.
Odabereš li pametno bilje koje ćeš posaditi u jezerce netrebaju ti neki posebni filteri.
Dosta toga ovisi o tvom izboru. Razmisli želiš li "sterilno" jezerce ili želiš prirodan izgled jezerca.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 08:59
Ne bi previše komplicirala. Osnova tj najdublji dio bi bila kupaonska kada, a još bi malo proširila, mislila sam okolo dozidati kamenjar u visinu, a sredinu iskopati i staviti jezerce, s tim da bi napravili nepravilan oblik dozidavanjem. Samo me brine pucanje kamenja ako se ubetonirava. Mislila sam se malo posavjetovati sa zidarima koja masa bi držala kamen u koji bi se ulila voda, a da ne puca. Što se biljaka za filtraciju tiće, to ću malo proguglati. Uglavnom, do proljeća stignem nešto naučiti. Hvala na savjetima, kad nešto negdje nađem podijeliti ću znanje sa svima.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 09:12
Imaš poveće jezerce u Depijenovoj ulici (preko puta GIS Impra). Za nas je malo kićasto ali osnovno možeš vidjeti.
Kod nas u vrtu je jedna minijatura kod koje smo pokušali zadržati što prirodniji izgled. Možemo ti reči svoja iskustva, što smo zeznuli a što je OK.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 10:00
vidla sam. Stvarno je prekičasto, ali u Čerkezovoj je puno ljepše, još uvijek kičasto, ali oku ugodno. Ja bi nekaj jednostavno, najrađe da bude što prirodnije, ali se opet bojim da se ne bum mogla riještiti kukaca.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 20:30
Božikovine vaše jezerce je pravo i prirodno, no ja sam mislila svoje visoko ograditi sa kamenjam jer se bojim truleži lišća i neugodnog mirisa. Kako se vi sa time nosite? Sa svake strane bi to kamenje pretvorila u nekakav kamenjar, visoki da izgleda kao da je jezerce u kotlini, a i onak bu to mala grabica, a ne jezerce, pa nek ga ukrašavaju i kopnene biljke, sa vanjske strane biljke za kamenjar, u jezercu pokoja biljčica, i sa unutarnje strane biljke koje uspjevaju na vlazi, a kojima i ne traba puno zemlje. Zato i velim da ću morati proučavati cijelu zimu jer hoću "markove konake" kak bi naši stari rekli. Svakako neću veliki kamenjar, sa puno kamena, nije mi važno da ga susjedi vide, bude samo za mene, obitelj i prijatelje. Na velikom prostoru ne bi znala kaj s tim i bojim se da bi se sve skupa pretvorilo u kić.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 06:38
Nemoraš se bojati truleži lišća i neugodnog mirisa. Koji put ćeš pokupiti lišće s površine jezerca a ostalo odrade vodene biljke. Isto tako moraš paziti na kvalitetu vode - odneseš vodu na analizu i vidiš kaj treba dodati ili oduzeti.
Zbog biljaka i zagrijavanja voda će isparavati pa ćeš povremeno morati dodavati vodu u jezerce. Mi dodajemo kišnicu (rijetko vodu iz vodovoda).
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 06:42
Hvala.
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 16:06
Da dignemo temu iz mrtvih Big%20smile
Koju debljinu najlona za jezerce mi preporucate??


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.