Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - puzavi ružmarin ?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


puzavi ružmarin ?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 08:38
.... i ljubavi  !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 09:30
Candida,pusti ga na miru i  budeš vidjela razliku.Ako imaš vrt bolje da ga u vrt posadiš nego u teglu.Moj je godinama vani,u kamenjaru,kiša ga zaljeva,nema prihrane,nema ničega.Ok,ima suncaWink
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 19:06
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

.... i ljubavi  !

jao, pa ima ljubavi koliko hoće! možda mu ja nisam draga?
Na vrh
CANDIDA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 16 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje CANDIDA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 19:08
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Candida,pusti ga na miru i  budeš vidjela razliku.Ako imaš vrt bolje da ga u vrt posadiš nego u teglu.Moj je godinama vani,u kamenjaru,kiša ga zaljeva,nema prihrane,nema ničega.Ok,ima suncaWink

ok, budem ja njega preselila u vrt, ima sunca pa nek živi tamo.. btw, da se pohvalim, lavandica koju si mi poslala će cvasti, primila se lijepo! jest da se priprema već tjedan dana da otvori taj pupoljak, al sad će... samo da kiša stane pa da uživa!
Na vrh
grbi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje grbi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 21:12
nemate vi pojma mora ti bit u tegli jer bude na zimu smrznio osim ak ga neces opet kopat pa premijestat
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:14
O cemu ti to, Grbi?

Da li mozda hoces da nam porucis da ovaj 'puzavi' ruzmarin trazi drugacije uslove od onog officinalis ili pricas uopste o ruzmarinu?
Aglaja
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:28
neznam na kaj je on mislio ,ali znam da je po literaturi puzajući ružmarin nešto osjetljiviji na hladnoću

Naš na moru je čist OK ali nisam ziher dali bi podnio kontinentalnu klimu zimi zbog vlage...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:13
Treba mu osigurati slične uvjete kao u njegovoj domaji......a to znači  -   puno sunca,  slaba zemlja,  malo  vode.....a zimi  ????  zaštiti ga...nekako.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 17:49
Nabavila sam ga i ja i to sasvim slucajno sam danas naletila na jedan i cupnila ga.
Dakle ide sve isto kao i kod standardnog ruzmarina - direktno u zemlju i ?
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 15:53
he  he imam ga i ja, na terasi, zasada je super, ima puno sunca, vode...a po zimi ću ga spremit u kuću, potrudit se da ne ugine  do sljedećeg proljeća.......nisam ni znala da postoji takav ružmarin dok nisam vidjela....simpa je
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 10:26
HyperLink   EVO GA MOJ PUZAVI RUŽMARIN, OVIH DANA U CVATU.....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:12
....i ja sam bila u lovu i stavila dva u zemlju.....otkrila sam mjesto sa puno puzavih ružmarina pa ako kome treba reznica.....ulovit ćemo je !
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 18:22
Hm, moj puzavi je prezimio vani (Zg) u tegli i sad cvate drugi put ove godine. Confused  Bit će da je to zbog ljubavi, kako Ivan kaže. Obzirom na sve gore pročitano, možda ga ipak ovu zimu spremim na toplije.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 18:29
Ružmarin svašta može podnijeti, za svaki slučaj ga  spremi....... samo ne smije mu biti ni pretoplo.....kod nas ga, u Dalmaciji  zimi lupa bura, a tad  može biti i temp ispod 0 ....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.