Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kada posijati travu ?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kada posijati travu ?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kada posijati travu ?
    Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 12:05
 Lijepo molim savjet ,naime imam na dijelu cvijetnjaka navoženu izravnatu i izoranu zemlju koja je trenutno bez trave(navozili ju prije mjesec i pol) pa me zanima bi li bolje bilo posijati travu sada ili u proljeće?  Kamenjare i gotovo sve biljčice su već posađene na njoj ! Zahvaljujem
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 12:11
Zelenka evo ovdje češ sigurno dobiti odgovore http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=5
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 12:29
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Zelenka evo ovdje češ sigurno dobiti odgovore http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=5
Hvala puno Tija ! Smile Znači sada bi bilo povoljno vrijeme za sijanje odlično ,potraga za sjemenjem kreće a prije toga ipak moram pročitati i pomno proučiti ovaj link sa savjetima! Wink
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 14:05
Originalno poslano od člana Zelenka Zelenka napisao:

Hvala puno Tija!  Znači sada bi bilo povoljno vrijeme za sijanje odlično ,potraga za sjemenjem kreće a prije toga ipak moram pročitati i pomno proučiti ovaj link sa savjetima!


Zelenka, još jednom pročitaj o sijanju trave. Sada nikako nije vrijeme za sijanje - evo što je, između ostalog Vepar napisao - citiram:
...
Klijanje i rast mladih biljaka ovisi o :vlažnosti,prisustvu kisika i temperaturi,vrijeme klijanja zavisno od vrste je od 7-20 dana.Pored vlažnosti i kisika za klijanje je naročito važna temperatura,neke vrste počinju klijati već kod +5 C a optimalna temperatura je između 14 i 20 C,dok kratkotrajno podnosi i temp.do 30 C.
...
Sjetva se može obavljati tijekom cijele vegetacijske sezone,ali je najbolje učinke pokazala sjetva krajem ljeta i početkom jeseni.Može se sijati i u proljeće ali se taj termin nije pokazao kao najbolji iz nekoliko razloga;zemlja se ne stigne dovoljno zagrijati pa sijeme klija duže nego što je to optimalno za određenu vrstu,a posebno stoga što dolaze vrući i suhi periodi ranog ljetakoji nepovoljno djeluju na daljni rast i razvoj travnjaka....
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 14:58
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Originalno poslano od člana Zelenka Zelenka napisao:

Hvala puno Tija!  Znači sada bi bilo povoljno vrijeme za sijanje odlično ,potraga za sjemenjem kreće a prije toga ipak moram pročitati i pomno proučiti ovaj link sa savjetima!


Zelenka, još jednom pročitaj o sijanju trave. Sada nikako nije vrijeme za sijanje - evo što je, između ostalog Vepar napisao - citiram:
...
Klijanje i rast mladih biljaka ovisi o :vlažnosti,prisustvu kisika i temperaturi,vrijeme klijanja zavisno od vrste je od 7-20 dana.Pored vlažnosti i kisika za klijanje je naročito važna temperatura,neke vrste počinju klijati već kod +5 C a optimalna temperatura je između 14 i 20 C,dok kratkotrajno podnosi i temp.do 30 C.
...
Sjetva se može obavljati tijekom cijele vegetacijske sezone,ali je najbolje učinke pokazala sjetva krajem ljeta i početkom jeseni.Može se sijati i u proljeće ali se taj termin nije pokazao kao najbolji iz nekoliko razloga;zemlja se ne stigne dovoljno zagrijati pa sijeme klija duže nego što je to optimalno za određenu vrstu,a posebno stoga što dolaze vrući i suhi periodi ranog ljetakoji nepovoljno djeluju na daljni rast i razvoj travnjaka....
Da ja brzopleta kao i uvijek Confused hvala ti što si mi osvrnula pažnju na to.. zlatna si...srečom imam i muža koji je to malo bolje pročitao od mene usostalom on će ju i sijati ja samo sadim cvijeće Big%20smile tako da se već bio dobro informirao tako da ništa od sijanja...malčice smo zakasnili samo jedan mjesec Angry kad bi čovjek znao da će se ovakvo vrijeme zadržati još mjesec dana možda bi i stigla niknuti i narasti trava LOL .U svakom slučaju zahvaljujem na odgovorima ,lijepu zelenu travu ću zasad gledati u vašim vrtovima ! smile73
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 23:27
Ja sam u proljeće obnavljala travnjak, ali i sad povremeno dosijem još malo... 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.