Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uređenje vrta na vikendici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uređenje vrta na vikendici

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
iva2405 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva2405 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Uređenje vrta na vikendici
    Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 10:28
Kao totalno novom članu cvjetne zajednice, pomozite ;)
Imamo vikendicu u Zagorju, predivnu livadu i malo bih uredila vrt. Htjela bih zasaditi nešto što ne zahtjeva previše njege, jer tamo dolazimo samo vikendom i samo od proljeća do kasne jeseni.
Svi prijedlozi i upute su dobrodošli dok vrt ne zasja ;)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 10:50
hm... dosta tesko i opsirno pitanje.
bilo bi dobro da nam das neki nacrt vrta i nekoliko slika da odgovorimo preciznije.
 
uvijek u vrtu su dobro dosli pokoji cempresic manji ili veci radi dekoracije ljeti a tako i zimi.
pokoja hortenzija, možda koja ruža, malo raznovrsnih trajnica,ukrasnih trava.
 
klematis ili neka druga penjacica da se penje po ogradici od terase i sl.
i naravno sezonsko cvijeće: begonijice,salvije, kadifice, karanfili i sl.
 
ali bez slike i nacrta samo možemo nabrajai biljke koje nam se sviđaju.
Na vrh
iva2405 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva2405 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:12
Hm, nacrtala ja nešto u paintu, al ne znam uploadat ;) To je kuća sa livadom, na kojoj imamo par jabuka. Ispred kuće je neka oronula živica i trava. uz kuću su kamenčići. Imam tlocrt, al ne znam uploadat. Imaju negdje upute?

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:24
Na vrh
iva2405 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva2405 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:39
e super! Hvala! Vidi se da sam rookie ;)
DAkle, to je kuća, ispred i sa desne strane je cijelom dužinom neka ofucana živica. Imamo par jabuka, a cijeli ovaj dio lijevo od kuće i dvorište je pod travom ;)

Na vrh
iva2405 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva2405 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 12:18
Na vrh
iva2405 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva2405 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 12:20
e da, zaboravila sam napisati... zapadni dio je ovaj dolje desni kut kuće ;)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 19:38
Ima ovdje znalaca, ja bi ti kao neznalica predložila trajnice i ukrasne grmove. Moraš sama odlučiti što i kako želiš. Bude se netko i od znalaca javio.

Dobro nam došla!

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 23:03
Evo ti primjer predivnog vikend dvorišta od Josipe.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2677&PN=23
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
iva2405 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva2405 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 09:34
Super izgleda. samo ne znam jel mogu koje cvijeće saditi sad u 6mj? I to da je cijeli dan na suncu
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 05:41
Možete pogotovo sad kad nije vruće i ima dosta vlage
Na vrh
iva2405 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iva2405 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 14:01
svekrva se uhvatila posla, tako da ću ja dogodine saditi ;) trajnice, jagode, neke ruže...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.