Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Sadnja, razmnožavanje begonija

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Razmnožavanje biljaka i cvijeća
Opis foruma: Savjeti kako i kada razmnožavati biljke i cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=175
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 14:19
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Sadnja, razmnožavanje begonija
Objavio: shasha
Tema: Sadnja, razmnožavanje begonija
Datum objave: 22 Svibanj 2007 u 11:42
Mislim da sam u 4 mjesecu kupila i posadila begonije(raspravljali smo negdje o tome da je kasno već ali ne znam gdje).E  sad su one ovako nekako
E jel sad ja to mogu,i jel uopće trebam,presaditi? Tu ih je mislim 3 ili 4 ali ima još nešto,jedna ima pupoljke.Smijem li je predađivati pred cvatnju?



Odgovori:
Objavio: lana2
Datum objave: 22 Svibanj 2007 u 12:57
Mislim da je ne trebaš presađivati. Posuda je dosta velika, a bolje je da ne diraš biljčicu pred cvatnju.


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Svibanj 2007 u 13:23
ma nema potreba za presađivanjem,posuda je dosta velika, iako se ne vidi baš koliko je duboka ali po širini je sasvim ok.
 ili te zanima kako se razmnožama begonija možda?


Objavio: shasha
Datum objave: 22 Svibanj 2007 u 21:11
U stvari me sve zanima.Da, posuda je dosta velika i duboka no ja sam mislila da su možda previše pripijene jedna uz drugu.Bilo je više gomolja no očito nisu svi potjerali nego samo ovi i to jedan do drugoga.
Eh da,trebam li je prihranjivati?


Objavio: aurora2
Datum objave: 13 Rujan 2007 u 21:25
I mene zanima sve sto se tice begonija pa ako bi netko jos nesto napisao na ovu temu bilo bi jako dobro. 

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 13 Rujan 2007 u 21:48
Aurora ja je ima sad prvi puta(one malecke ne računam) i ja sam to ovako skužila.Posadiš je,kad potjera normalno je dnevno zaljevaš, prihraniš je,držiš je u hladu i kad hoćeš razmnožiti,možeš otkinuti grančicu i tako pelcati.Ne znam jel se može preko gomolja,ono ko kod tulipana i sl.


Objavio: aurora2
Datum objave: 14 Rujan 2007 u 21:38
Pa i meni je ovo prva veca begonija, one male ni ja ne racunam. Ona narancasta je imala jednu grancicu odlomljenu kad sam je kupila pa sam je stavila u vodu. Sta mislis kolika je sansa da pusti zilu? Ili bi joj bilo bolje da je direktno u zemlji? 

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 14 Rujan 2007 u 21:52
Nemam poima,ja mislim(i nadam se) da bi trebala pustiti korjenjesmile187


Objavio: aurora2
Datum objave: 28 Rujan 2007 u 07:40
Pojavile su se zile...bice jos jedna narancasta begonija. smile213

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Rujan 2007 u 22:08
Bravo,sad ću ja par grančica u vodu staviti.Ja sam nekoliko reznica odmah u zemlju stavila pa ću vidjeti hoće li išta biti.


Objavio: TeaK
Datum objave: 29 Rujan 2007 u 19:10
Idem se baciti na šišanje begonija, možda i meni krenu iz renice. Nadam se da hoće. smile78

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Listopad 2007 u 21:52
Ja sam par grančica samo u zemlju odmah stavila.To je prije dva tjedna negdje bilo.Za sad se ok drže.Nisam stavljala vrećicu na njih.


Objavio: Mihaela
Datum objave: 10 Listopad 2007 u 21:54
A ja sam jucer jednu strgala kod presadivanjasmile60


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Listopad 2007 u 22:33
Probaj je zapelcati Mihaela,ili odmah u zemlju ili ko Aurora,stavi u vodu


Objavio: Mihaela
Datum objave: 11 Listopad 2007 u 10:50
U vodi je.


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Listopad 2007 u 09:45
Prije 2-3 tjedna sam zapelcala begonije.Nekih 10-ak reznica i od njih su se dvije posušileCry no ostale se lijepo drže.Čak tjeraju listiće mlade.Hug
Eto mog izvješća o razmnožavanju reznicama
Sad vidim po postovima da ima i više od 3 tjedna kako sam ih posadila.To bi trebalo značiti da su se primile.Barem vremenski gledajućismile213


Objavio: shasha
Datum objave: 30 Listopad 2007 u 18:37
Evo mojih begonija mladih,ovo su potjerale listiće sad kad su se primile


Objavio: dina
Datum objave: 31 Listopad 2007 u 05:42
bravo shasha

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: zagorka
Datum objave: 19 Siječanj 2009 u 16:36
i ja velim
bravo shasha Thumbs%20Up, svaka čast !
lijepe su ti mladice i pitala bih te je li i ovo na mojoj slici begonija? imam je vec dugo, htjela bi je razmnožiti al nisam znala kako, zapravo dok nisam vidjela tvoje male, i skužila da su slične, nije mi zasvjetlilo da bi to bila begonija smile138


i mala beba listic...




Objavio: zagorka
Datum objave: 19 Siječanj 2009 u 16:45




Objavio: shasha
Datum objave: 20 Siječanj 2009 u 01:10
Zagorka,nisam sigurna no mislim da to nije begonija.
Ne znam kak se zove ta tvoja biljkica.Valjda bude svratila Kika ili neki takav znalac pa ti budu rekliWink


Objavio: zagorka
Datum objave: 20 Siječanj 2009 u 07:51
vrijedi Thumbs%20Up


Objavio: Horti
Datum objave: 20 Siječanj 2009 u 16:08
Meni liči na begoniu ricinifoliu. Ne vidi se dobro, ako su grančice s donje strane onako pikaste nazubljene onda je.


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Siječanj 2009 u 22:37
Ma da??!! Imam ja tu biljkicu doma i nikad je nisam povezala sa begonijom.Nisam neke sličnosti našla.Haa,onda imam i ja sobnu begonijuTongue


Objavio: zagorka
Datum objave: 21 Siječanj 2009 u 09:07
Horti, smile141
poguglala sam malo i to je prava pravcata begonia; b ricinifolia. hvalaSmile!
ostala sam paf koliko zapravo vrsta begonia ima!
Shasha i ti imaš takvu? jesi li je uspjela razmnožiti?
malo me je zbunilo toliko informacija na netu glede njihova razmnožavanja, probat cu je zapelcati preko lista, skupa sa ostale dvije koje imam, pa vam javim kak napredujeSmile


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Siječanj 2009 u 13:43
Zagorka,ja sam je razmnožila djeljenjem,kod presađivanja.Kako je to begonija,onda se vjerojatno ,isto ko i ostale,može i listom.Nisam nikad listom razmnožavala no možeš list staviti u vodu i čekati da pusti korjenje ili sam list,bez stabljike,narezati vodoravno i to u zemlju staviti.Ti komadići se pričvrste nečim.Ma buš ti nešto smislilaThumbs%20Up


Objavio: nuna
Datum objave: 09 Veljača 2009 u 20:41
Danas sam kupila gomolj crvene begonije.Sutra ču je posaditi.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 17:56
I ja sam kupila gomolj begonije, pošla ga posaditi i skužila da uopće ne znam kako ga okrenuti.Gomolj je malo plosnat.S jedne strane je rupa a s druge je zaobljen.Zna li tko kako ga postaviti u zemlju?Da li ta strana sa udubljenjem ide prema dole ili prema gore?


Objavio: Nana
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 05:28
Udubljenu stranu okreni prema gore, a smiješ joj malo i tepati Wink

-------------
(O)smijeh je najbolji facelifting   


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 13:00
Hvala ti Nana.smile79
 
Tepanje je obavezno.smile85


Objavio: zagorka
Datum objave: 13 Ožujak 2009 u 08:22
ovo je kraljevska begonia


a razmnožim je tako da uzmem list, peteljku skratim na oko tri cm, zapiknem u zemlju do kraja tako da list polegne na zemlju i za par tjedana evo male begonijice...



Objavio: inaja
Datum objave: 13 Ožujak 2009 u 12:34
prelijepe su mi sve begonije a ova je nešto posebno,a jel se tako mogu razmnožavati i one vanjske begonije što imaju gomolje


Objavio: zagorka
Datum objave: 13 Ožujak 2009 u 12:56
inaja, mislim da ne... ne preko lista nego kad potjeraju pupovi sa gomolja, odrežeš gomolj na dijelove, svaki s pupom i nešto korjenja i posadiš smile127


Objavio: domingo
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 17:51
A nadam se da će biti koja viška ta kraljevska zagorka begonia....nisam shvatio najbolje zagorka......jesi li ti žena od Zagorasmile96smile96


Objavio: zagorka
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 18:29
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

A nadam se da će biti koja viška ta kraljevska zagorka begonia....nisam shvatio najbolje zagorka......jesi li ti žena od Zagorasmile96smile96


 nisam. nemam veze sa Zagorom ali imam sa Hrvatskim zagorjem. i kod mene uvijek ima viška cvjetića, begonija pogotovo


Objavio: Angell
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 23:38
begonije su jako zahvalne i lijepe,ja ih imam godinama,da znam staviti link da vam pokažem svoje ljepotice...,ima vremena..Smile

-------------
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.


Objavio: Angell
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 09:46
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/begonia/begonija/8912.aspx">


moja crvena ljepotica,begonija..Smile


-------------
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.


Objavio: gospina trava
Datum objave: 25 Listopad 2010 u 07:10
Zanima me da li se begonije na jesen kod spremanja u kuću šišaju, općenito kako begonije prezimljuju.Sječam se da ih je moja mama vadila u jesen iz zemlje i onda ponovo u proljeće sadila. Kraljevsku begoniju sam i ja imala godinama, cvala mi je uvijek po nekoliko mjeseci, a onda je jedne godine propala. Imala sam i mlade zapelcane, ali i one su otišle s mirom. Izgleda da im je nešto zasmetalo. Možda suhi zrak.

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: administrator
Datum objave: 26 Prosinac 2010 u 11:43
mozeš ju ošišati a i ne.
 
ja ju ne sisam nego ostavi da sam ugine a nakon toga samo uklonim vanjske djelove biljke. i onda cvijetnjak sa zemljom i gomoljem spremim u plastenik pod stolove(moze i podrum-garaza) nakon toga u proljece lagano zalijevanje i stavljanje na svijetlo da ponovo potjera.
 
naravno moze se gomolj i izvaditi pa ponovo posaditi(to je za one marljivije ili one koji imaju manje mjesta)


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk